Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

ADBL ma dobre produkty, ale tym presprayem jeszcze nie pracowałem. Texwash przyjemny zapach, dość fajnie się nim czyści, ale jakimś mocarzem nie jest- ph7, jedno pewne, nieodbarwisz nim nic. Ja pracuję na Prochemie. Jeśli dużo czyścisz, to o tyle wychodzi fajnie cenowo, że jest w proszku- zarówno prespray, jak i środek do ekstrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie używam Pre-spray PRO od ADBL ,do tego Textil Rinse o świetnym zapachu na który zwraca każdy klient uwagę ,plamy ładnie schodzą,dobrze się pieni,jednak chętnie się dowiem czy jest coś podobnego może w niższej cenie ^^ 5l=190 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power Burst- prespray brutto jakieś 329zł brutto- 15ml/1l 1:66, 268l gotowego roztworu z opakowania. Czyli 1l wychodzi 1,23zł za litr roztworu.

ADBL muszę sobie zamówić i sprawdzić, ale po poprzednich preparatach od nich i opiniach tutaj, to raczej o wynik można być spokojnym.

ADBL PRE SPRAY wychodzi za 5l 190zł brutto, licząc najmniejsze możliwe stężenie 1:60- do świeżych zabrudzeń, wychodzi 305l gotowego roztworu z opakowania. Czyli 1l roztworu wychodzi 0,62zł. Zatem taniej przez pół. Jeśli natomiast zrobimy maksymalny roztwór jako prespray, nie odplamiacz, czyli 1:15, wtedy z 5l mamy 80l roztworu, czyli 2,37zł/l. Czyli prawie dwa razy drożej. Także zależy w jakim stężeniu się pracuje. Uśredniając 1:15-1:60 wychodzi 1:37 wtedy wychodzi nam 190l roztworu z opakowania, czyli równiutko 1l=1zł. Także też taniej.

 

Osobiście kilka ładnych lat pracuję na Power Burst, używam nie tylko do tapicerek, ale także do dywanów, wykładzin itp. Przy kolejnym zamówieniu od ADBL dorzucę sobie Pre Spray Pro i zrobię porównanie- ale musi nastać ciepło i remont muszę zakończyć ;-).

 

Jeszcze porównanie płynu do ekstrakcji- wypłukania. Prochem Crystal Green 4kg S777 cena 299zł brutto, też w postaci proszku, tutaj zamiast 1 miarki 15ml na 1l, jak w Power Burst, daje się 1 miarkę 15ml na 10l wody. Dozowanie 1:500, zatem wychodzi 2004l gotowego roztworu, cena za 1l roztworu wynosi 0,15zł.

 

ADBL TEXTIL RINSE 5l cena 150zł bez grosza. Dozowanie 50ml na 9-10l wody, czyli 5l na 900-1000l wody, co daje 905-1005l gotowego roztworu. Cena za 1l roztworu wynosi odpowiednio 0,17zł, lub w większym rozcieńczeniu 0,15zł. Zatem praktycznie tak samo.

 

Nim zacząłem liczyć, to spodziewałem się, że ADBL wyjdzie drożej, a tu proszę ;-) Plus dla nich, też za to, że to Polska firma, a swoich trzeba wspierać ;-)

 

Dla porównania wrzucam jeszcze Alfachem Koberal TM, którego również używam- płyn do ekstrakcji.

69zł za 5l koncentratu, dozowanie 80-120ml/10l wody. Uśredniając i lejąc 100ml/10l wody mamy z 5l 505l roztworu, czyli 0,14zł/l.

 

Ale się rozpisałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę kupić jakiś prespray do domowego użytku (do ekstrakcji nie kupuję środka bo odkurzacz nie ma na to pojemnika) zastanawiam się pomiędzy adbl prespray a enz-all? Chcę zakupić jakieś 0,5kg/0,5l. Czy coś innego polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dluuuuuuuuugo......

 

A ja dzis poleglem na plamie w audi a4......ani enz all ani dfc 210 ani nawet chemspec spot lifter nie chcialy jej ruszyc.....3 razy zapieralem i wychodzila.....chyba sie skusze na prespray pro albo cos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem akurat wtedy tego u siebie.

To co używałem radziło sobie raczej ze wszystkim.Dopiero po zakończonej pracy gdy pytałem o plamy...dowiadywałem się po czym są :shock:

Na szczęście miałem tylko 2 auta z takim psikusem,w przypadku innych radziłem sobie w sumie ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dobre będą te płyty do prania i czyszczenia np

KENOTEK TEXTILE CLEANER

tersus pr 101

enzall

Detap - Preparat do czyszczenia tapicerki - Koncentrat

 

Co myślicie o tym

W wiekszosci a prawie zawsze do siedzeń używam enzall i nie zdazylo się żeby coś nie zeszlo ...a do podlogi pr101 ...jest swietny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.