Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

stężenie KT22 (50ml/1l)

 

Ja jeszcze po spsikaniu kt22 czekam max 5 min i dopiero szczotkowanie i plukanie. Nie ze wszystkim sobie radzi ale moge smialo polecic :)

 

dlatego na cięższe i stare plamy daję jeszcze odplamiacz ale myślę o zakupie chwalonego Enz-All i Tersus PR101 dla porównania efektów i skuteczności względem KT22

 

 

Ktos poleci dobry odplamiacza na typowo stare i ciezkie plamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotychczas od kilku lat prałem tapicerki odkurzaczem Karcher Puzzi 200 i używałem proszku Karcher RM 760.

 

Proszek się właśnie skończył i teraz mam dylemat, czy dalej korzystać z tego proszku, obecnie trochę podrożały i trzeba wydać 300 zł za 10 kg, jednak szukając napotkałem "niby nowość" która odpowiada temu proszkowi, mowa o płynie do prania Karcher RM 764.

 

Czy stosował ktoś ten płyn, czy faktycznie jest on odpowiednikiem proszku RM 760 i jak z wydajnością stosowania, bo proszek niby 10 kg a płyn 10 litrów a różnica ceny 300 zł proszek a 150 płyn.

 

Czy ewentualnie coś możecie polecić co zastąpi dotychczasowy proszek Karcher RM 760 ? Ciągle będę używał odkurzacza Karcher Puzzi 200, tygodniowo piorę 2-3 auta, niektóre do lekkiego przeprania a przy niektórych to spędzam cały dzień bo są tak zasyfione.

 

Czy zestaw np. KT22 jako prespray i później Tenzi EX1 nie byłby lepszym wyborem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako prespray nada sie dimmer ? widziałem w kilku firmach jego właśnie do tego używają . W jakich wartościach go rozrabiać ?

A później będzie walic w całym samochodzie

 

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Już pocałej akcji :) wyprałem 3 auta proszkiem rm760 :) bez żadnych prespray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie Panie, szybkie pytanie bo ostatnio mam dość często styczność z jasnymi tapicerkami i mój prespray nie radzi sobie, po prostu nie rozpuszcza (bardzo) brudnego brudu.

Jaką polecacie "ostrzejszą" chemię w postaci prespray do weluru w samochodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panie, szybkie pytanie bo ostatnio mam dość często styczność z jasnymi tapicerkami i mój prespray nie radzi sobie, po prostu nie rozpuszcza (bardzo) brudnego brudu.

Jaką polecacie "ostrzejszą" chemię w postaci prespray do weluru w samochodach?

 

aktualnie korzystam z ADBL prespray PRO jak i ekstrakcja adbl textile rinse i również polecam rozrabiam 50 ml/1l. wody mocno zabrudzone fotele piorę 2 razy czyli prespray prze szczotkuje 5-10 min zalezy od temp. zew. i ekstrakcja powtarzam zabieg i mam pewność że po wyschnięciu nie mam plam, chociaż mam rozrobiony ten prespray w stosunku 1:10 jako odplamiacz i tez daje rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej. Ja dopiero zaczynam fuchę pracza, i tak sie zastanawiam czy sa jakieś sprawdzone przeliczniki, ile presprayu musze mieć żeby wyprać np. dywan x:y, czy fotel samochodowy, czy jakiś mebel tapicerowany? Chodzi o to aby nie musieć wyrzucać nie zużytego środka jeśli zrobił bym go za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa indywidualna- zależy od stopnia zabrudzenia i chłonności materiału/długości włosa na dywanie.

Producent podaje w przypadku Power Burst- Prochem z 1l 10m2, z pudełka 4kg proszku 2640m2. Ale to wszystko orientacyjnie, tak samo, jak ciężko określić ile wyjdzie Ci proszku/płynu do ekstrakcji- zależy od stopnia zabrudzenia, ilości płukań, mocy pompy natryskowej itp.

Poszukaj na stronie producenta chemii, której używasz- powinno być opisane ile m2 wychodzi z l roztworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Okazuje sie iz faktycznie żadne przeliczniki nie są potrzebne. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Przede mną długa droga do poziomu EXPERT, ale pierwsze kroki już są :) Klienta była bardzo zadowolona, więc robotę można uznać za zaliczoną a nie odbebioną :)

W rolach głównych Opel Astra GVE-370 pot.zwanym dżordż i ja we własnej osobie.

Prałem PR101 + RM760 jako płukanka. Na całą astre wyszło mi 1L prespray i 2 zbiorniki RM760 (odkurzacz to dżordż).

Efekt:

opel-astra-wrobel29.jpg

opel-astra-wrobel11.jpg

opel-astra-wrobel14.jpg

opel-astra-wrobel07.jpg

opel-astra-wrobel01.jpg

opel-astra-wrobel05.jpg

Zastanawiałem sie czy nie użyć KT22 w stężeniu 50ml/1L jako prespray, ale nie było takiej potrzeby. Opryskiwacz z chemią trzymam w wiaderku z gorąca wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez kilka zdjęc z seata Cordoby i kilku innych fuch ale nie chce zawalac forum moimi robótkami. Jak czyścisz ta podsufitkę? Chyba nie ekstraktorem? Ja dotąd jeszcze nie musiałem jej czyścic ale zapewne kiedys to będzie musiało nastapić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dobra ... namówiliście mnie :P

PR101 i EX do płukania zamówiłem. Może w sobotę będę prał mocno zaniedbane siedzenia w geniThalia od Renault.

Do wsparcia Puzzi od kolegi ... będzie się działo może zrobię jakieś 50/50.

Ciężko na fotelach będzie na taką dokumentację więc zrobię przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i przetrenowane.

Thalia wyprana. Efekt mega, ale ....

Pierwsze pranie z użyciem pre spray wiec doświadczenie niewielkie.

Proces zacząłem od odkurzania , potem litr gorącej wody z Pr 101 (jedna malutka miarka zgodnie z instrukcją) i psikam, na przednie fotele ... po paru minutach szczoteczka i jazda.

Potem jeszcze raz bo ani piany, ani to mokre myślałem, że za mało psiknąłem. Potem Ex miarka na jakieś 6-7 litrów i jazda z Puzzi. Potem tył i podłoga.

Uwagi co do chemii PR fajny nie gryzący zapach jakby cytrynowy, EX już nie za fajny, ale nie przeszkadza .

Ważne, że tapicerka jak nowa, nabrała kolorów i jako amator polecam !

 

Ps. Na pierwszy rzut oka na ceny myślałem, że kogoś pogięło :D , ale później znalazłem opakowania po 0,5 kg i zapłaciłem z przesyłką ponad 110 zł. Teraz uważam, że przy takim dawkowaniu i mojej częstotliwości prań będę miał na parę lat :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.