Skocz do zawartości

Taśmy pasów w jasnym kolorze


zmichal

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge sie jakoś przyzwyczaić do tego ze ludzie piorą pasy-ja z reguły odradzam czyszczenie pasów-producenci jedynie pisza o pielęgnacji(delikatny roztwór woda z mydłem,najlepiej szare mydło typu ,,jeleń,,)a tym bardziej nie odwazył bym się na czyszczenie APC-chociaz ostatnio miałęm klienta który miał pasy pokryte ,,grzybami,,-autko zakupione od handlarza i dla niego nie ma znaczenia bezpieczenstwo jedynie wyglad(prawdopodobnie pasy były mocno ,,uświnione,, wiec wyprali i zwineli mokre)-i samym praniem poprzez ekstrakcje nie mogłem usunąć plam dopiero mocniejszy roztwór pomógł(na odpowiedzialność klienta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji Hondy

 

Konserwacja i czyszczenie pasów bezpieczeństwa:

Regularnie należy sprawdzać stan pasów pod względem zużycia, przetarć, nacięć, przypaleń czy innych uszkodzeń. Sprawdzić poprawność zwijania pasa oraz zapinania. Jeśli wykryto uszkodzenia lub nieprawidłowości w działaniu to pasy powinny być wymienione na nowe. Pasy należy chronić przed zabrudzeniem środkami chemicznymi, olejami a szczególnie kwasem siarkowym i elektrolitem akumulatora. Do czyszczenia pasów należy używać wody i delikatnego detergentu.

 

 

Przed zimą próbowałem u siebie wodą z mydłem ale efektu nie było, praktycznie nic nie zeszło.Na wiosnę spróbuję APC w delikatnym stężeniu a jeśli dalej nic to będę musiał kupić nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i zeszło bez problemu, pytanie czy wytrzymałość pasów na duże przeciązenia pozostała taka sama ;-)

A widziałeś kiedyś rozerwane pasy?

 

Nie odbiegając od tematu, potraktowałem u siebie parą wodną. Co prawda koloru czarnego, ale brudu troche wyszło. RM760 + myjka parowa + papierowe ręczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się zastanawiam,czemu nie jest zalecane mycie pasów bezpieczeństwa. Przecież co za problem je umyć i pozostawić rozwinięte do wyschnięcia? Przecież raczej nie stracą na wytrzymałości tylko dlatego ze ujrzały trochę wody? :idea: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w Megance 1wszej serii miałem porwane pas,dokładniej to nitki zaczęły się odłączać od pozostałych w miejscu mocowania klamry do gniazda,na odcinku 10 cm.Tyle że,to było 14 letnie auto z dość dużym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że może wytrzymałość pasów mogła by się zmniejszyć od mocnej chemii ale tylko jeśli często by się je myło. Ale jeśli ktoś raz na kilka lat umyje je nawet mocną chemią to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialby to byc jaks kwas albo srodek ktory rozpuszcza tworzywa sztuczne np nitro. Nic innego pasow nie ruszy, mozna je spokojnie myc. Ja za kazdym razem podczas wiosennego detailu wyciagam pasy na maxa bloku je mocnym spinaczem do papieru i spokojnie czyszcze uzywajac do tego najnromalniejszej w swiecie chemi samochodowej. Pozniej pozostawiam rozprostowane do wyschniecia. Nigdy z tym problemu nie mialem. Aaa nie zalecam uzywania szczotek, jesli bedzie zbyt twarda to powyrywa nam malutkie wlokna i bedzie to wygladalo nieciekawie. Ja zawsze uzywam malych gabek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja mialem czarne pasy doslownie a byly koloru czerwonego wyciagnelem je z auta rozwinelem i myjka ta samoobslugowa goraca woda z tym proszkiem i potem splukiwalem nic nie ruszalo dopiero goraca woda zaczela rozpuszczac smary i inne... ale za to pasy wygladaja jak nowe z tylu jeszcze musze to zrobic ale to na wiosne....

 

a w autach klientow na myjni.. rm plus apc plus grisol takie cos ala na rozpuszczanie smarow co sie daje np usuwalismy tym smole czy brud z silnika, i nie bylo bata wszystko musialo zejsc i dobrze byc wyplukane chodz czesto nie bylo latwo ale pasy w passatach czy a4-a6 te bezowe i jasno siwe wychodzily jak nowki sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w autach klientow na myjni.. rm plus apc plus grisol takie cos ala na rozpuszczanie smarow co sie daje np usuwalismy tym smole czy brud z silnika, i nie bylo bata wszystko musialo zejsc i dobrze byc wyplukane chodz czesto nie bylo latwo ale pasy w passatach czy a4-a6 te bezowe i jasno siwe wychodzily jak nowki sztuki

 

 

możesz podać jakiś link/namiar/inna nazwę tego GRISOLa? Nie znalazłem w google...

jakim APC robisz taką mieszankę i jakie stężenia tych specyfików do czyszczenia pasów używasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.