Skocz do zawartości

Maskowanie rys


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy gdzie ta rysa....jeśli jest na dole drzwi to osobiście pobawiłbym się w dobranie bazy, wymieszanie z klarem, "zapuszczenie" w rysę, zeszlifowanie i później pasta...jeśli jest w widocznym miejscu to można ją optycznie spłycić papierologią + pasta bo po farbie zawsze jakiś ślad zostanie..

pokaż jakieś zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety ale nie, chciałem napisać temat ogólnie o tym ale nie mam 10 postów jeszcze. A rysa jest wielgachna.. przez cały samochód dokoła. Zamierzam stworzyć osobny temat po osiągnięciu 10ciu postów i wkleić więcej fotek jeśli będzie to potrzebne.

W S+ powiedzieli mi że tylko lakierowanie, orientacyjny koszt to 3000 zł :shock: oraz postraszyli mnie że jeśli tego nie zrobie to wejdzie ruda i dokończy dzieła zniszczenia :/ A najbardziej boli to że auto które jest już dość stare, ma orginalny zadbany lakier.. i weź tu teraz lakieruj wszystko od nowa a potem powiedza ci że malowane bo pewno jaki wypadek :thumbdown:

Tutaj rysa pod słońce

bdee99e9a5b183bamed.jpg

Z drugiej strony auta troche schowana więc mniej razi po oczach

97a00c45db941de9med.jpg

A tutaj z bliska

1deac0851967a54fmed.jpg

2443a2b72093f49fmed.jpg

a202c04a0eeebc3dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jest s..... :evil: , pacanowi bym ręce połamał...

Całej raczej nie schowasz, jakby ją lekko rozrysować może byłaby mniej widoczna..zagadaj z kimś ogarniętym z forum, niech to zobaczy na żywo, może da się coś uratować.

Napisz skąd jesteś bo może masz detailera za rogiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.. nie wiem kto to zrobił ale sie domyślam.. byłem w Niemczech, auto zostało dosłownie na 2 noce na osiedlu, ciapate zrobiły reszte.. :( Ogólnie jestem z Włocławka, a byłem w s+ w toruniu, tzn dawnym s+ teraz ta firma funkcjonuje troche pod inną nazwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko mogę Ci tylko powiedzieć że da radę to zatuszować, zabawa długa i żmudna i oczywiście nie będzie to efekt 100% jak po lakierowaniu ale nie będzie rzucać się w oczy.

Poszukaj, może jest ktoś na forum z Twojej okolicy kto się tego podejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic innego mi nie pozostaje, tyle o ile musze sie szybko zdecydować co z tym fanem zrobić przed zimą. Panowie z S+ powiedzieli że jeśli w pore się za to nie wezmę to ruda zacznie wychodzić.. więc albo znajde jakiegoś magika co mi to tanio zrobi albo zostanie malowanie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie a może polecasz jakiś dobry środek co pomoze mi to narazie zamaskować i zabezpieczyć przed ogarnięciem sprawy? bo jak narazie to nawet nie mam czym tego zapastować, jestem zielony w tych sprawach na daną chwile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mowisz że wosk zda sie przy wypełnianiu i maskowaniu głębokiej rysy? Nie wiem jak to jest bo sie nie znam, a jakies pasty koloryzujące bądz co bądz te takie magiczne kredki? wiem ze to schodzi przy pierwszym myciu ale chciałbym żeby dało to jak najlepszy efekt maskujący do czasu wizyty u lakiernika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do malowania i tak będzie przytarte i odtłuszczone, a kredka nie uzupełni tak dokładnie szczeliny jak smar. Osobiście tak przejeździłem zimę na dwóch rysach, nie wyskoczyło nawet grama rdzy. Wiem, że sposób jest spartański, ale działa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
659491 Polecam BILT HAMBER AUTO BALM (niecałe 40zł za 50ml starczy na dłuuugo) , bo i maskuje i ma działanie antykorozyjne ale aplikacja trochę upierdliwa (szczegóły znajdziesz na forum) .

Akurat miałem tylko weekend wolny więc cóż: 28 stopni (fakt robota w garażu ale mimo wszystko upalnie) i jeszcze żaden wosk nie dał mi tak popalić jak ten. Już słynny Soft99 na 12 miesięcy był pikusiem w stosunku do niego. Nie wiem o ile osłabiłem jego ochronę i krycie ale co max pół panelu wycierałem bo jak zasychał to klękajcie narody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

659491 Polecam BILT HAMBER AUTO BALM (niecałe 40zł za 50ml starczy na dłuuugo) , bo i maskuje i ma działanie antykorozyjne ale aplikacja trochę upierdliwa (szczegóły znajdziesz na forum) .

Akurat miałem tylko weekend wolny więc cóż: 28 stopni (fakt robota w garażu ale mimo wszystko upalnie) i jeszcze żaden wosk nie dał mi tak popalić jak ten. Już słynny Soft99 na 12 miesięcy był pikusiem w stosunku do niego. Nie wiem o ile osłabiłem jego ochronę i krycie ale co max pół panelu wycierałem bo jak zasychał to klękajcie narody.

:lol:

Widzę że nie byłem jedyny. Przy docieraniu dachu z tego wosku myślałem że zejdę.

Później tłumaczyłem sobie że może za grubo kładłem... No jakoś musiałem sobie wytłumaczyć zaskoczenie słabą kondycją organizmu przy docieraniu. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.