Skocz do zawartości

Maskowanie rys


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator
warstwowanie AIO :lol:

 

Fajnie, że Ci humor dopisuje :)

 

Lektura do poduszki :

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=10656

 

Niestety większość zdjęć nie działa, ale z tego jak jest przeprowadzony test i komentarzy pod nim, można jasno wywnioskować że warstwowanie AIO jak najbardziej ma sens :roll: więcej pokory zanim zaczniemy wyśmiewać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Evo zupełną rację. Kiedyś jeden fachowiec pouczył mnie,że kiedy stosuję Vanilla Hand Glaze to pierwszą warstwę stosuje jak ścierny cleaner. Czyli wiadomo-do wypracowania. Kiedy zrobię całe auto,podchodzę do drugiego podejścia ale stosuję juz jako glaze,czyli - miękki pad i nie wypracowuję ale nakładam. Aż wierzyc się nie chce jak inaczej wygląda samochód. Po co swysmiewać jak się nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, może mi o warstwowaniu AIO pisać ktokolwiek, nawet Ty a i tak mnie do tego nie przekonasz.

 

AIO kładę w celu zamaskowania niedoskonałości lakieru - jedna warstwa dobrego AIO w zupełności wystarcza do takiego "odświeżenia" wizualnego lakieru i po tym wolę położyć dwie warstwy wosku dla lepszego zabezpieczenia niż ... AIO, które może wosk co najwyżej osłabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy tu o Twoich przekonaniach. Mówimy o tym,że można tak robic,że robią tak ludzie w poważnych firmach detailingowych.Nie chcesz to rób po swojemu.Tylko po co rzucasz tu takie teksty:Skończmy głupie dyskusje - i warstwowanie AIO :lol:

Dzięki temu,że ludzie słuchają tu fachowców-praktyków,że stosuja sposoby wydawałoby się niewiarygodne detailing się rozwija. A takie teksty jak Twoje,wyśmiewanie zdania innych spowodują,że na tym forum zaczną dominować pytania:jakie wiadro domycia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704, kładłeś może na SRP, CG BWW Vintage ? Pytam się ile to posiedzi. Tak przyjemnie mi się pracowało ostatnio z SRP, że aż powróciły mi chęci do dalszego pucowania, moje zapały nieco ostudziło ciężkie polerowanie UC, muszę przetestować z lekkim spryskaniem aplikatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mario704, kładłeś może na SRP, CG BWW Vintage ? Pytam się ile to posiedzi. Tak przyjemnie mi się pracowało ostatnio z SRP, że aż powróciły mi chęci do dalszego pucowania, moje zapały nieco ostudziło ciężkie polerowanie UC, muszę przetestować z lekkim spryskaniem aplikatora.

 

Niestety kładłem na to 2x natty's blue.Narazie po 2 tys km po autostradzie ,dwóch burzach(raczej oberwania chmór) i 3 myciach wosk spisuje się świetnie-dobrze kropelkuje i trzyma wet look. Jakieś 2 tyg temu kładłem. Raz po myciu zastosowałem tylko Qd pro detailer od CG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy powyżej, albo BH auto balm (jest teraz dostępny u kilku partnerów za 36 zł. 50ml) lub dużo łatwiejsze w pracy, tylko mniej trwałe AIO, z tych najpopularniejszych i dobrze wypełniających rysy to Cherry Glaze, Tripple czy też SRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po pre wash, szamponie, glince, myciu... dziś w świetle naturalnym ujrzałem coś takiego jak na fotkach. To ślady po glince? Maska 2mc temu była polerowana. Pierwszy raz glinkowałem i na pierwszy rzut poleciała maska. Wydawało mi się, ze jest dobrze wyrobiona, pryskałem pod nią dość mocno wodą (ciepłą) z paroma kroplami szamponu neutralnego Shiny Garage Sleek & Bubbly a samą glinke co kilkga przegnieceń wrzucałem do ciepłej wody na chwilę. Może kilka ruchów zrobiłem otępiałą i brudniejsza glinka, ale starałem sie tego unikać jak wynika z opisu powyżej.

Czy spokojnie moge aplikować Wolfgang Paintwork Polish Enhancer, IPA i na koniec Colli 476s i będzie OK? Czy coś zrobić jeszcze? Mam jeszcze Poorboy's Black Hole, ale nie planowałem używania go pod Colii.

Przed moja ingerencją w auto nie widziałem tego. Tuż po polerce poleciał kiedyś na auto wosk 3M.

P1080592.JPG.07c8ccb18ffa5cb78d08002d7959fd4e.JPG

P1080586.JPG.b8a874bee1767d01b8bb04a3dda00094.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś mocniej przycisnąć w tym miejscu ;) mi to wygląda na ślady po glince, bo miałem identyczne

 

Ja mam pytanie do obytych w temacie AF Tipple...ostatnio na szybko przed weselem kuzynki przeleciałem całe auto i przykryłem to dodo blue velvet. Całe autko wyglinkowane i przygotowane jak trzeba, pierwszy problem jest taki że na bokach auta praktycznie niczego nie ma...trzy dni po zrobieniu 700km umyłem auto i tafla wody, czar prysł.. o co kaman?

drugi problem to po dwóch dniach wyszły białe ślady na plastikach gdzie wyjechałem aplikatorem, nie potrafię tego usunąć żadną prostą chemią..pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to było, ale już pierwsze delikatne ruchy Wolfgangiem załatwiły sprawę :) Co do śladów po glince, to jak pisałem wyżej, bardzo dbałem o jej stan ze względu na fakt, że to moje pierwsze podejscie do woskowania i zanim zrobiłem kolejny ruch to myśłałem 5x czy jest OK :) Spanikowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.