Skocz do zawartości

Maskowanie rys


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, nie raz do mnie przyjeżdżają handlarze i wiadomo jak to oni chcą jak najtańszym kosztem zrobić z gów... cukierek ;) No i pytanie co według was ma najlepsze właściwości maskujące zniszczony lakier ... Hmm myślałem o Autoglym SRP ale ostatnio znajomy nałożył na swój zniszczony lakier BMW 3M Imperial Machine Glaze i efekt naprawdę świetny. A co wy moglibyście polecić ? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedyś użyłem autopolitury sonax. Efekt był naprawde bardzo dobry i widoczny w słońcu. Napewno zamaskowała mniejsze ryski. Tylko że to wszystko trwało 24 h. na drugi dzień auto z powrotem wyglądało jak przed nałożeniem tego produktu.

 

Do ciemnego lakieru zdecydowanie polecam BH lub BiltHamber Autobalm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA używa się w celu usunięcia wypełniaczy, które znajdują się w pastach do wykończenia.

Wtedy widzisz dokładnie gdzie musisz poprawić.

 

Jeśli chcesz zamaskować rysy, możesz użyć Ultrafiny, która je tylko zamaskuje.

 

Gdybyś użył po tym IPA efekt byłby jak przed UF.

 

Nie wiem o co chodziło cash'owi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja myślałęm że ultrafina to typowa pasta wykańczająca, czyli na polysk i na usunięcie hologramów (a nie maskująca) z seri 3M typowa pasta maskująca to czerwony korek 3M Imperial Machine Glaze :o

Myślałem że to tak: mocno zniszczony lakier to korek zielony, żółty i niebieski

Jeżeli rysy nie są za głębokie to żółty i niebieski korek,

Czerwony korek to już na sam koniec kiedy okaże się że jeszcze coś na lakierze zostało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Hmm ja myślałęm że ultrafina to typowa pasta wykańczająca, czyli na polysk i na usunięcie hologramów (a nie maskująca) z seri 3M typowa pasta maskująca to czerwony korek 3M Imperial Machine Glaze

 

W teorii tak jest, ale UF, jak każda tłusta pasta wypełni dość mocno jeśli się jej nie wypracuje do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozumiem to po wypełnieniu rys najlepiej było by połozyc odrazu wosk zeby to sie utrzymało na lakierze,mam racje ??

 

No właśnie... Sam nie wiem.. Jak wiadomo, aby wosk dobrze się trzymał trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię glinką, cleanerem... a te środki chyba usuną resztki UF i znowu powracamy o punktu wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,zara ale cos sie pogubiliscie...SzaKal, szukasz środka który niejako zastąpi pełną korekcje ,a tylko zamaskuje i odświeży powierzchnie lakieru tak na szybko. I tego się trzymajmy.

Ze swojej strony mogę polecić SRP- to naprawdę dobry środek do takich zastosowań. Myślę ze większość środków typu AIO będzie miało podobne właściwości.

No i nie możesz zapominać o starym ,niezastąpionym...Tempo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na chłopski rozum chciałem rozwinąć myśl Julka na temat wypełniającej UF :P

Moja wypowiedz była czysto teoretyczna nie podparta żadnym doświadczeniem :D

 

Po prostu dobrze przetrzec IPA zeby zobaczyc faktyczny stan korekty :)

 

Cleaner uzywany przed woskiem rowniez powinien (tak mi sie wydaje) usunac resztki pasty... Chociaz mi zrobil psikusa bo po korekcie i nawoskowaniu wszystko bylo ok, a po paru tyg pojawily sie hologramy :dontknow: wiec wydaje mi sie ze jednak pasta cos wypełniła (nie miałem IPA :thumbdown:) :wallbash:

 

ale to dopiero pierwszy projekt wiec tez jeszcze duzo nie wiem :|

 

jeszcze pare miesiecy do nastepnego 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.