Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Gienek, ja się nie uparłem, tylko pytałem o zastosowanie w poście, który raczyłeś zacytować. Nic nie odpisałeś. Dla tego szkła jedyne sensowne zastosowanie widzę w portretach i stąd te "przyczepienie się"

Ja nic nie pisałem o obiektywach do portretu!

Ty napisałeś, że zaszokował Cię obiektyw Nikkor 85/1.8 a ja że 200/2 i tyle o żadnym portrecie nie było mowy.

Jeżeli już piszesz o obiektywach portretowych to zobacz na swojej stronie w podstronie GALERIA - Portret , zdjęcia na pewno nie były robione obiektywem portretowym.

Nie będę ich krytykował bo tu nie czas i miejsce.

Jeżeli chcesz na ten temat porozmawiać to podaj nr tel. na PW

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zawodzie fotografa!!! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar w następnym tygodniu zakupic coś takiego http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/ ... 0-hs.bhtml wiem ,ze nie lustrzanka,jestem totalnym laikiem w fotografii,potrzebuje poprostu normalnego aparatu do pstrykania fotek rodzinnych ,autka,imprez rodzinnych.Kolega ma poprzednika i jest mega zadowolony :) Moze ktoś ze speców sie wypowie,czy to bedzie dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już piszesz o obiektywach portretowych to zobacz na swojej stronie w podstronie GALERIA - Portret , zdjęcia na pewno nie były robione obiektywem portretowym.

 

niestety nie były, bo mi 2 tygodnie wcześniej ukradli torbę ze szkłami na koncercie, ale mniejsza :(

 

Jeżeli chcesz na ten temat porozmawiać to podaj nr tel. na PW

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zawodzie fotografa!!! :good:

 

Odezwę się jak będę miał pytania :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar w następnym tygodniu zakupic coś takiego http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/ ... 0-hs.bhtml wiem ,ze nie lustrzanka,jestem totalnym laikiem w fotografii,potrzebuje poprostu normalnego aparatu do pstrykania fotek rodzinnych ,autka,imprez rodzinnych.Kolega ma poprzednika i jest mega zadowolony :) Moze ktoś ze speców sie wypowie,czy to bedzie dobry wybór.

 

Nikon J1 10-30 w podobnej cenie polecam, bardzo fajny aparat dla amatora. Mobilny, poręczny, sam byłam nim zdziwiony a szczególnie szybkim AF.

Tym SXom Canona to AF wg. mnie słabo działa- wolno a i ostrość mają przeciętną raczej. Nie kupił bym tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brylant, kumpel mial sx30 i byla to totalna porażka. Szumiło prawie zawsze, zdjęcia seryjne - 1 zdjęcie na 1,5 sekundy:D

Dodatkowo, zastanów się na prawdę dobrze, czy 840mm na długim końcu jest Ci potrzebne?!

Spytaj lustrzankowców mających na końcu do 450mm czy jest to dużo za mało?

Ten zoom to jakiś żart. Aby zrobić taki zoom matrycę zmniejszyli do 1/2.3 cala (ja w sporo mniejszym kompakcie mam 1/1.6cala i radzi sobie o wiele lepiej niż ten paskud.

Za tą kasę są na pewno fajniejsze zabawki z lepszą optyką [opinia amatora;p]..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu cos kupilem 

4 lata gwarancji, 5 lat prawa reklamacji oraz ubezpieczenie od wszystkiego na 3 lata. Wyszlo w koncu taniej niz w PL wiec trzeba bylo prac 

Teraz trzeba sie nauczyc tym robic zdjecia.. Jak narazie skok technologii cos jak od polerki recznej na sanding i korekte maszyna…

Reszte potrzebnych mi objektywow zamierzam kupic w PL.

 

de2bcab146961f2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_, piękny zestaw, Elitebook i SLT:) Będziesz zadowolony.

Swoją droga miałeś o EB trochę napisać o ile pamiętam;p

 

A co do szkiełek to masz już jakąś wizję?:)

 

EB dziala ale narazie mam go w biurze nonstop na stacji dokujacej wiec 0 doswiadczen "prywatnych".

Moge powiedziec jak narazie ze klawisze mi nie pasuja bo sa miekkie i male. Co znowu powoduje ze bardzo wolno mi sie na nim pisze. Uzywam toucha hardocora i dlatego lubie duze i twarde klawiatury. Cos tam jeszcze pozostalo z czasow studiow i nerdowania IT :P

 

Backspace jest za maly i nonstop wciskam NumLK :(

Wydajnosc super, no ale nie ma sie co dziwic za takie pieniadze. Wiec ogolnie jest ok, ten model odpala bez niespodzianek.

Za to windoza 7 to juz inny rozdzial! :idea:

 

Mysle narazie nad takimi rozwiazaniami:

-17-70

-16-80

-18-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-70 sigma, tak?

16-80 podobno fajne szkiełko (niezbyt jasne, ale przeciez będzie statyw, tak?). No i niebieski znaczek robi robotę:)

18-200 sobie odpuść...

Na razie pomęcz tego kitowca i zastanów się, czy brakuje Ci jakości, ogniskowej czy światła. Bo na początku to będzie kupowanie na oślep, potem dopiero zobaczysz co Cię ogranicza.

 

To długich ogniskowych to ja polecam dorwać w idealnym stanie minolte 70-210 f4- naprawdę fajne szkło za śmieszną kasę.

 

Ten kitowy nie jest zły optycznie, mnie tylko wkurzało to, że taki ciemny - wymieniłem go na 17-50 f2.8 i jest dużo lepiej jakościowo i światła pod dostatkiem. Tylko z Tamronem jest problem bo to zawsze loteria:) Zeiss ponoć zawsze jest dobry.

 

A co do windowsa 7, no cóż- można się przyzwyczaić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Przymierzam się od jakiegoś czasu do kupna lustrzanki. Myślałem nad Nikonem D3100, tylko nie mogę się zdecydować jaki obiektyw kitowy do tego wziąć, 18-55 czy 18-105? Zdjęcia będą wszystkiego, samochód, wakacje, jakieś tam zabawy z małą siostrzyczką.

Miałem styczność z Nikonem D3000 tylko nie pamiętam jaki tam był obiektyw, ale chyba 18-105 Nikona. Całkiem fajnie mi się go obsługiwało i leżał dobrze w ręku, D3100 jest troszkę inny ale myślę, że będzie równie dobrze mi się go obsługiwało :) Jak mi doradzicie, który obiektyw wybrać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak byś coś wiedział o obniżkach to daj znać :) Czytałem dużo dobrych opinii o D90 ale czy ta cena szybko spadnie to nie wiem, już od dłuższego czasu obserwuję jego ceny i tak nie za bardzo spadają. :? Chyba że będzie przed świętami jakaś promocja, kto wie :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.