Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ten system odchylanego wyświetlacza w A57 jest bardzo niewygodny wiem bo używałem testowo aparatu z takim rozwiązaniem i ten elektroniczny wizjer to także słaby punkt w tym aparacie- także to testowałem chwilę i nie ma porównania do wizjerów optycznych w konstrukcjach konkurencyjnych. Jakość zdjęć bardzo fajna ale raczej trzeba o 1/3 prześwietlać przynajmniej na kitowym szkle, swoją drogą to półprzeźroczyste niby lustro zjada troszkę światła. Ogólnie DSLRy Sony dla mnie były dużo lepsze niż te nowe SLT z TM. Bateria bardzo dobra była już ostatnia a ta ma być jeszcze pojemniejsza.

Ogólnie polecam Ci _Makki_ jeszcze raz się zastanowić nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ;)

 

Panowie mam lustrzankę Sony Alpha A300 z kitowym obiektywem 18-70 mm i chciałbym póki co tym zestawem robić dobre zdjęcia 50/50 podczas prac. Macie na to jakiś sposób jeżeli chodzi o ustawienia aparatu, kąt padania oświetlenia? A może warto zaopatrzyć się w jakiś filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nikona D3100 z jakim obiektywem lepiej AF-S 18-55 VR czy 18-105 AF-S DX :?:

Im większa rozpiętość ogniskowej tym gorsza jakość obiektywu, dlatego zawodowcy używają t.z.stalek czyli obiektywów o stałej ogniskowej.

Wybór należy do Ciebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 18-55 będzie robił jakościowo lepsze fotki niż 18-105?

 

I tak i nie, wszystko zależy na jaki egzemplarz obiektywu trafisz. Ja jak kupuję obiektyw to staram się by sprzedawca posiadał przynajmniej kilka egzemplarzy i każdym wykonuję zdjęcia testowe przy pomocy tablicy do testów obiektywów. Kupuję ten który spełnia moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa rozpiętość ogniskowej tym gorsza jakość obiektywu, dlatego zawodowcy używają t.z.stalek czyli obiektywów o stałej ogniskowej.

 

zawodowcy nie używają stałek, tylko obiektywów o dobrym świetle. Czy to mają być stałki czy zoomy to wszystko zależy od indywidualnych preferencji fotografa i tego co akurat fotografuje

 

 

czyli 18-55 będzie robił jakościowo lepsze fotki niż 18-105?

 

szczerze mówiąc, to optycznie 18-105 jest lepszym obiektywem niż kiepskiej jakości 18-55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 18-55 będzie robił jakościowo lepsze fotki niż 18-105?

 

zakladajac taka sama jakosc samych obiektywow to tak, optycznie lepszy bedzie 18-55 aczkolwiek to zalezy od konkretnych szkiel. Budzetowe 18-55 bedzie znacznie gorsze niz solidne 18-105, ale z drugiej strony solidne 18-105 bedzie kosztowalo 10x wiecej

 

[ Dodano: 27 Czerwiec 2012, 23:15 ]

szczerze mówiąc, to optycznie 18-105 jest lepszym obiektywem niż kiepskiej jakości 18-55.

 

z tego mozna wywnioskowac ze dowolne 18-105 jest lepsze od dowolnego 18-55 a to nie jest prawda.

 

Generalnie latwiej i taniej uzyskac dobry optycznie obiektyw o malej rozpietosci ogniskowych. Wiec podobnej klasy szkla beda lepsze optycznie jak beda mialy krotszy zakres.

 

Swoja droga jezeli w danej linii 18-105 jest lepsze od 18-55 i nie jest od niego kilka razy drozsze to ja zapytam inaczej... jaki producent wypuszcza taki szajs w postaci wspomnianych 18-55? chyba ze za 10zl nowki oddaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego mozna wywnioskowac ze dowolne 18-105 jest lepsze od dowolnego 18-55 a to nie jest prawda.

 

jest prawdą, potwierdzają to testy na optyczne.pl

 

http://www.optyczne.pl/139.11-Test_obie ... wanie.html

 

i

 

http://www.optyczne.pl/123.11-Test_obie ... wanie.html

 

z czego ewidentnie wynika, że 105tka jest lepsza optycznie. Nie od dziś to wiadomo, że 55tka jest kitowym obiektywem Nikkora który został stworzony do zestawu z amatorskimi body Nikona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, każdy w tej klasie ma swoje wady i zalety dlatego jeśli chodzi o obiektywy zainwestować w coś dobrego. Ostatnio zaszokował mnie Nikkor 85/1.8 ... rewelacyjne szkło

 

A mnie zaszokował Nikon Nikkor AF-S 200 mm f/2G ED VRII, który ostatnio kupiłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przy portretach ciemnawe

Fotografuję zawodowo od 40lat i takich bzdur od fotografów nie słyszałem. :wallbash:

W świecie fotograficznym to szkiełko uznane jest za jedno z najlepszych jakie Nikon wyprodukował.

Więcej z Tobą nie będę polemizował na temat sprzętu fotograficznego, to strata mojego czasu. :thumbdown:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej z Tobą nie będę polemizował na temat sprzętu fotograficznego

 

nie ma to jak utarte standardy "starych wyjadaczy" :lol: , a do portretów z dłuższych zdecydowanie lepsza jest 135-tka/2

 

EOT

Możesz sobie żartować ze starych wyjadaczy :acute: tylko im dorównaj ;)

Uparłeś się z fotografią portretową czy tylko takie są tematy?

Powołujesz się na Optyczne.pl - to przeczytaj:

 

Nikon Nikkor AF-S 200 mm f/2G ED VRII - test obiektywu

11. Podsumowanie

 

 

Zalety:

 

świetna jakość wykonania,

rewelacyjna jakość obrazu w centrum kadru w całym zakresie przysłon,

bardzo dobra lub nawet świetna jakość obrazu na brzegu kadru,

wydajna stabilizacja optyczna,

przyzwoicie korygowana aberracja chromatyczna,

znikoma dystorsja,

prawie niezauważalna koma,

bardzo mały astygmatyzm,

rozsądnie kontrolowane winietowanie,

dobra praca pod ostre światło,

cichy, błyskawiczny i celny autofokus,

bogate wyposażenie.

 

 

Wady:

 

wysoka cena.

 

 

W tym podsumowaniu chyba nie ma się nad czym rozwodzić. Nikkor AF-S 200 mm f/2G ED VRII to obiektyw pozbawiony wad i jeśli ktoś potrzebuje obiektywu o takich parametrach oraz ma odpowiedni zasób gotówki, nie powinien się wahać ani chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się z fotografią portretową czy tylko takie są tematy?

 

Gienek, ja się nie uparłem, tylko pytałem o zastosowanie w poście, który raczyłeś zacytować. Nic nie odpisałeś. Dla tego szkła jedyne sensowne zastosowanie widzę w portretach i stąd te "przyczepienie się"

 

I zgadzam się, że 200-tka jest bardzo dobra, ale IMO 135tka jest lepsza

- http://www.kenrockwell.com/nikon/135mm-f2-dc.htm

- http://www.photozone.de/Reviews/225-nik ... rt?start=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.