Skocz do zawartości

NXT 2.0 i generalnie wyschanie wosków


cyprianmeister

Rekomendowane odpowiedzi

zymol carbon - nie może w ogóle zaschnąć na powierzchni(jak chyba kazdy zymol)- 4-7 minut

megs #16 - 15minut

collinite 476 - 10-15

megs DC 3 - 15

jak miałem dodo to różnie bywało, zwykle między 15 a 20

turtle - większość z nich po 10 jest gotowa

nigrin sealant - okolo 10, maks 15

 

ale zwykle nie robie tego z zegarkiem w ręku, tylko na wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, ze sporo zależy od miejsca i pogody. jeśli całość robisz w upalny dzień i bardzo małej wilgotności powietrza, czas będzie sie skracał, jeśli w środku zimy w słabo ogrzewanym garażu, to faktycznie moze to potrwać.

ja kiedys eksperymentowałem z czasami, ale nie zauważyłem, żeby wosk, ktory przed starcie leżał na lakierze godzinę utrzymywał sie dłużej niż ten, ktory starłem po kwadransie. wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Pytanie krótkie , jak długo czekacie po nałożeniu wosku, aby się utwardził ? W moim przypadku NXT czekam ok 10 min .

W przypadku wosków Meg'sa ja zawsze robię "test palca" żeby sprawdzić czy wosk jest gotowy do polerowania. Zwykle zostawiam wosk na lakierze na co najmniej 30 minut ... czasem robi się z tego nawet półtorej godziny ... zależy od temperatury, wilgotności itp. Z drugiej strony, pozostawienie wosku (każdy Meg's którego używałem) na zbyt długo powoduje, że zaczyna on pylić przy ścieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym dokładnie polega ten sławetny test palca?

Przeciągasz palcem po warstwie wosku na lakierze i jeśli ślad po palcu się smuży oznacza to, że wosk nie jest jeszcze gotowy do starcia. A jeśli ślad po palcu jest czysty oznacza to, że wosk jest już odpowiednio związany z lakierem/wyschnięty i można go zetrzeć. Naprawdę banalny i bardzo pomocny "patent". I mogę szczerze powiedzieć, że z woskami Meg'sa sprawdza się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.