Skocz do zawartości

Wszystko o polerkach w kategoriach cenowych!


Lucas_UK

Czy temat ten uważasz za przydatny?  

484 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę porównać sim180 i makitę 9227.

 

Tak prawdę mówiąc to pod względem ergonomii wygrywa sim.

 

plusy sima:

wyraźny soft start, długi kabel, uchwyt U, waga wyraźnie mniejsza od makity

 

minusy:

słychać wyraźnie że praca makity jest dużo bardziej kulturalna, sim wydaje różne dźwięki w różnych pozycjach.

 

My używamy makity do mocnego Cut'u, a sima do wykończeniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się w ostatnim czasie różnymi maszynkami... Po pierwsze to chciałem powiedzieć, że porównywanie sim'a z makitą nie ma najmniejszego sensu bo to jest porównanie typu Żuk do Mercedesa :oops: . Głównie zastanawiało mnie jak Sparky może być gorszy od Silverstorma jak to pisał Mat... różnica opiera się w wadze i dla mnie to jest nie mała różnica, poza tym w Silverstormie z tą stabilizacją obrotów to różnie bywa raz trzyma lepiej, a raz gorzej. Ogółem jakbym miał wybierać coś do 500zł ( z tych "niszowych" polerek ) to na pewno byłby to Sparky. Ktoś kiedyś mówił, że jest bardzo głośny jednakże ja nie odczułem wysokości decybeli między np Sparky vs Makita. Ogółem to ważny też jest osprzęt dla polerek bo czym będzie Shinex na padzie ze złączem plastikowym za 8zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie zastanawiało mnie jak Sparky może być gorszy od Silverstorma jak to pisał Mat... różnica opiera się w wadze i dla mnie to jest nie mała różnica, poza tym w Silverstormie z tą stabilizacją obrotów to różnie bywa raz trzyma lepiej, a raz gorzej.

 

Jak dla mnie to sparky i jego ergonomia to jakas kpina...rączka nie wygodna i platikowa,bo się przymierzałem do niej w castoramie,a silverline ma jak dla mnie wygodną rączkę podobną do makity...

 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rączka nie wygodna i platikowa

nawet makita ma plastikową

 

rączkę podobną do makity...

ma także eurotec :D

 

Ale makitowy plastik jest inny i ergonomiczny jest ten uchwyt,a sparkym nie próbowałbym polerować tourana,bo chyba by mi ręce odpadły :mrgreen:

 

Jak dla mnie silverline bardzo dobrze się spisuje i jestem miło zaskoczony jego pracą i ergonomią...

 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam Cię, ale nie bazujesz na dobrych faktach, bo piszesz, że Sparkiego trzymałeś w rękach w Castoramie... Maszynę trzeba wziąć i wypolerować nią jakiś mały kawałek lakieru na aucie. Poza tym sam zakres obrotów zaczynający się od 600 i stabilizacja działająca z zadowoleniem dyskwalifikuje Silverstorma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy zakup Meguiarsa G220 dla świeżaka to dobry wybór?

Myślałem o takim zestawie.

http://cgi.ebay.pl/Meguiars-G220-Machin ... 770wt_1141

Kilka środków Meguiarsa już posiadam min:

Scratch X 2.0

Meguiars Step 1 Deep Crystal Paint Cleaner

Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish

Meguiars Step 3 Deep Crystal Carnauba Wax

No i kilkanaście szmat z mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reszta z zestawu nieprzydatna?
Nie no przydatna,ale można kupić inne środki oddzielnie i wyjdzie zdecydowanie taniej. A już zwłaszcza pady.

Ale jeśli masz zamiar działać tą popierdółką przy swoim Audi to muszę zgasić Twój entuzjazm... Lakier audi jest bardzo twardy i trzeba się mocno napracować rotacją żeby coś ruszyć.Wiec obawiam się ze zakup maszyny DA jest w Twoim przypadku chybiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytać forum,tam znajdziesz w każdym dziale FAQ co i jak i wtedy dobierz coś dla siebie...Generalnie mocniejszą opcją do twardych lakierów jest rotacja i od niej bym zaczął pomimo,że niby jest trudniejsza dla nowicjusza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co sie tak wszyscy tych polerek tak boja, ani to nie gryzie ani straszne nie jest... odrobina ostroznosci i wyobrazni, no i przede wszystkim cierpliwosci i samozaparcia i daje rade :) No i jezeli rotacja tak mocno sciaga, to ja sobie nie wyobrazam pracy z DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.