Skocz do zawartości

Wszystko o polerkach w kategoriach cenowych!


Lucas_UK

Czy temat ten uważasz za przydatny?  

484 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.08.2018 o 07:12, Zbigniew59 napisał:

Nikt nie odpowie na moje pytania?

Milwałke jest u nas nie popularne i raczej nikt ci nie odpowie, jednak że głównym jego konkurentem jest Flex i są to bliźniaczo podobne maszyny, a już flex u nas jest dosyć popularny i równeiż posiada polerki rotacyjne bezprzewodowe, oświadcze z włąsnego doświadczenia, że polerka rotacyjna bezprzewodowa jako główna maszyna do pracy to tak średnio, jest słabsza, niby obroty te same, ale tnie o wiele wiele wolniej, fajna maszyna do wykoannaia polerowania lamp u klienta jakiejś korekty gdy masz dużo czas, lub jest problematyczny dostep do prądu, jak rotacja to dla mnie tylko 230v gniazdko 😉
Co innego maszyna DA na akumulator to, to bajka i cudowny wynalazek.
No i teraz masz wyjaśnienie bo podałeś jedna maszyne krauss DA oraz maszyne Miwałke rotacje, wiec jak mam ci pomóc jak sam nie wiesz co chcesz tymi maszynami robić, okrelś się proszę do czego ci te maszyby, jak bedziesz ich używał z jaką czestotliwością a chetnie odpisze 🙂
Bo troszke kłania się podstawa rozróżniania do czego jest da a do czego rotacja

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Maszynę będę użytkował do własnych samochodów 2-3 razy w roku. jak pisałem mam 2 rotacje na kabel, ale jak pisałem w moim garażu nie mam dostępu do gniazdka, dlatego szukam akumulatorowych.

W tej cenie mam milwauke z 2 aku 4 ah - piszą że na jednym można zrobić cały samochód.

Kraus ma tylko 1 aku w tej cenie - i nie potrafię znależć do niego ładowarek ani akumulatorów dodatkowych.

Korzystam tylko z amazon.de i ebay de ze względu na niskie ceny i dostawę.

Obroty - kraus - od 1300 DA - nie wiem czy nie za duże.

Obroty - milwauke - od 360 rotacyjna nie wiem czy to ma znaczenie - tzn różnica obrotów między niki.

Dotychczas 5 lat temu zrobiłem swoją bmw rotacją i pastą farecla 3 i 10 - wyszło fajnie.

Teraz chcę zrobić następne 2 ale tylko częściowo.

Piszecie że maszyny da są lepsze dla początkujących - ja jestem.

Nie potrzebuję głębokiego cięcia - do tego - gdybym potrzebował ma 2 rotacje kablowe, ale musiałbym wynająć garaż.

Chodzi mi też o obroty - piszecie w różnych tematach by zaczynać od niskich, a kraus ma na start dosyć wysokie - tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz proszę o odpowiedzi na moje pytania - a nie doradzanie innych opcji. To co mi doradzasz wykorzystywałem już 30 lat temu.

Oświetlenie mam na 24 v. Więc to nie będzie działało.  

 

A poza tym są to świetlówki.

A gdybym  chciał zrobić coś na zewnątrz ? np. reflektory?

Może ktoś odpowiedzieć na moje pytania na temat polerek, zamiast doradzać mi innych opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbigniew59 napisał:

Oświetlenie mam na 24 v. Więc to nie będzie działało.  

 

A poza tym są to świetlówki.

Wkleisz foty tej niby 24V instalacji  bo teraz mnie zaintrygowałeś ... wiesz dlaczego nie ma takich napięć w instalacjach domowych? Tam szły by straszne prądy i średnice kabli jak kciuk . . 

 

Pytasz czy brać maszynę DA, czy rotację? Wiesz że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , bo rodzaj zależy nawet od przyzwyczajenia użytkownika 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 procent nie wiem czy to 24v, ale jest to podziemny garaż w bloku , są kamery i nie chcę ryzykować  jakiejś ingerencji w instalację elektryczną.

Jeszcze rok temu miałem tu ogólną myjnię z dobrym oświetleniem, ciepłą wodą i gniazdkiem elektrycznym.

Kupiłem myjkę ciśnieniową i było super. Mogłem myć , polerować itp wszystko w cenie garażu.

Teraz podwyższyli cenę za garaż i zlikwidowali myjnię - na jej miejscu postawili 2 nowe garaże. Wszystko  dla dobra lokatorów.

Dlatego jestem teraz w ciemnej d...pie i próbuję jakoś to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Odkopię troszkę😀 szybkie pytanko

Flex xfe 7-15 150: z karty charakterystyki:

Liczba uderzeń biegu jałowego 3200-9600 /min

Czy ta polerka naprawdę ma aż 9600 obrotów, czy ta liczba uderzeń biegu jałowego to coś czego jeszcze nie rozumiem? A może po prostu błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję kupić pierwszą rotację. Mam okazję na Rupesa lh18 za 1100zł. Czy może jednak wybrać Kraussa P7, który kosztuję połowę tego. Ma to być sprzęt porządny, przyjazny w użytkowaniu i nie sprawiający kłopotów do użytku profesjonalnego( czytaj zarobkowego). Proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 23:16, Robak napisał:

Potrzebuję kupić pierwszą rotację. Mam okazję na Rupesa lh18 za 1100zł. Czy może jednak wybrać Kraussa P7, który kosztuję połowę tego. Ma to być sprzęt porządny, przyjazny w użytkowaniu i nie sprawiający kłopotów do użytku profesjonalnego( czytaj zarobkowego). Proszę o pomoc w wyborze.

Od siebie mogę zaproponować evoxe, ewentualnie jak do tyrania (roboty) na długą metę to flex albo festoll 💪 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 23:16, Robak napisał:

Mam okazję na Rupesa lh18 za 1100zł. Czy może jednak wybrać Kraussa P7

Pracuję czasem na LH19 i na twoim miejscu wybrałbym P7. Kraussem będzie Ci się lepiej prowadzić maszynę bo środek ciężkości jest niżej niż w LH18. Zakładając miękki gruby bp na LH18 maszyna jest skłonna do "myszkowania" w niewprawionych rękach. Jak będziesz miał duży przemiał aut to lepiej Flex. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 16:40, Dante05 napisał:

Pracuję czasem na LH19 i na twoim miejscu wybrałbym P7. Kraussem będzie Ci się lepiej prowadzić maszynę bo środek ciężkości jest niżej niż w LH18. Zakładając miękki gruby bp na LH18 maszyna jest skłonna do "myszkowania" w niewprawionych rękach. Jak będziesz miał duży przemiał aut to lepiej Flex. 

Dante ta maszyna ma dedykowany talerz o niskim profilu, i niestety albo talerz ori który szybko sie uszkadza albo talerz z Evoxa który jest z porządnego materiału zrobiony i także z niskim profilem, zdają egzamin i maszyna nie ma prawa Myszkowac , wiec nie ma sensu przeszczepiac czegos innego, z grubą pianą techniczną. Przekładnia jest podwójna i osadzona nisko. To ze jest podwójna ma wplyw na  bardzo duży moment obrotowy, oraz bardzo dobre dobre chłodzenie, co w tańszych maszynach dwuprzekladniowych osadzonych normalnie jest właśnie minusem, mają mniejsze łożyska na przekladni i maszyny grzeją się... 

Takie rozwiązanie jak w rupes ma tez minus na przekladni bo maszyna jest strasznie głośna 😔

Plusem zaś jest i super udogodnieniem  włącznik z możliwością regulacji obrotow bez potrzeby kręcenie potencjometrem, to jest fajne rozwiązanie ponieważ w standardzie (Maszynach tańszych) takie kręcenie potencjometrem pod obciążeniem znacznie wpływa na uszkadzanie potencjometru po przez zmianę natężenia prądów. Tak więc tak dla wszystkich tnących  na rotacji, aby maszyny służyły dłużej nie dusimy maszyny i jednocześnie nie krecimy potencjometrem pod obciążeniem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Robak napisał:

Flex ma kilka rotacji w ofercie, która jest najodpowiedniejsza?

Jeżeli praca przy autach to tylko Flex Pe 14-1 i maly pe 8. Mala waga odpowiedni zakres obrotow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 19:33, boT napisał:

Dante ta maszyna ma dedykowany talerz o niskim profilu, i niestety albo talerz ori który szybko sie uszkadza albo talerz z Evoxa który jest z porządnego materiału zrobiony i także z niskim profilem, zdają egzamin i maszyna nie ma prawa Myszkowac , wiec nie ma sensu przeszczepiac czegos innego, z grubą pianą techniczną.

Dlatego używam tylko ori. Ale pracowałem rotacjami o krótszym odcinku między rękojeścią a talerzem oporowym i dużo bardziej mi leży praca na nich. Na kanale MX Nowicki Paweł sam wspomina, że za to właśnie rotacja Rupesa mu nie podchodzi. 

Co do reszty maszyna wytrzymała, lekka a progresywny spust to mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Lare LR24 również wyposażona jest w taki spust. Nie miałem okazji takim pracować. Domyślam się, że przy krawędziach i ciasnych elementach sprawdza się ten patent.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, turzol napisał:

Czy ktoś użytkuje Rupesa LHR15 Mark3 i ma porównanie do poprzednik rewizji tej maszyny?
Dodam ze chce ja kupić jako podstawowa maszynę do pracy może i nawet zarobkowej.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Różnice znikome, jeżeli nie przerobiłes klikudziesieciu roboczo godzin lhrII to na III różnice sa znikome , ale jezeli masz dobrą cenę na III czyli w cenie II to bierz. LhrII jest dobrą maszyną, bo porównać do pierwszego modelu lhr I to jest różnica na plus II 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, boT napisał:

Różnice znikome, jeżeli nie przerobiłes klikudziesieciu roboczo godzin lhrII to na III różnice sa znikome , ale jezeli masz dobrą cenę na III czyli w cenie II to bierz. LhrII jest dobrą maszyną, bo porównać do pierwszego modelu lhr I to jest różnica na plus II 

 

Dzieki za opinie. Maszyne chce kupić poza granicami kraju bo jest wyraźnie tańsza niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.