Skocz do zawartości

Wszystko o polerkach w kategoriach cenowych!


Lucas_UK

Czy temat ten uważasz za przydatny?  

484 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ,że od dwóch dni siedzę tutaj na forum bo bardzo interesuje mnie to wszystko co związane jest z pielęgnacją auta dzisiaj postanowiłem ,że poczytam sobie o polerkach i wybiorę dla siebie tą jedną, moją lekturą był temat z tego działu gdzie znajduje się ponad 50 stron, jak również poradnik ze strony detailer.pl jak również kilka tematów z niesamowitego forum http://www.detailingworld.co.uk/forum/index.php.

 

Spędziłem na forum dobre pół dnia skrzętnie analizując to wszystko co było napisane, po tych dobrych kilku godzinach doszedłem do jako-takich wniosków ,które przedstawiam poniżej.

 

Postanowiłem podzielić polerki według ceny jak również typu obracania rotacyjnego bądź orbitalnego.

 

CENA POWYŻEJ 1500zł

To są już swoistego rodzaju polerki dla profesjonalistów wręcz ekspertów, przeznaczone do długich godzin pracy, jedną z nim jakże polecanych przez wszystkich jest:

Rotacyjna

Festool SHINEX RAP 150 FE

skąpiec.pl od 1889 PLN do 1969 PLN

ceneo.pl od 1700,00 do 2598,48 zł

Festool%20RAP%20150%20FE%20AUS_SYD.jpg

Orbitalna

FLEX XC 3401 VRG

skąpiec.pl od 1523 PLN do 2045 PLN

ceneo.pl od 1499,00 do 2045,00 zł

220136-Flex-Exzenterpoliermaschine-XC-3.jpg

 

 

 

CENA 800zł-1500zł:

Rotacyjne

W tym przedziale przeważnie zaopatrują się ludzie zajmujący się polerowaniem aut w tej grupie cenowej znajdziecie niewątpliwe najbardziej popularną polerką rotacyjną wręcz legendę którą jest:

MAKITA 9227 CB

skąpiec.pl od 950 PLN do 1296.86 PLN

ceneo.pl od 1009,80 zł do 1350,61 zł

00141.jpg

Również ta polerka jest niezwykle popularna wśród car-detailer

METABO PE 12 175

skąpiec.pl od 1244 PLN do 1784.16 PLN

ceneo.pl od 1197,00 do 1784,16 zł

602175910.jpg

 

Hitachi SP18VA

skąpiec.pl od 800 PLN do 1218.8 PLN

ceneo.pl od 807,00 do 1218,78 zł

_23988_171244.jpg

 

RUPES LH 18 EN

brak cen na ceneo.pl i skąpiec.pl cena ok 1000-1300zł

LH%2018EN.JPG

 

CENA 300-799zł

ORBITALNA

Ta orbitalna polerka jest niewątpliwie jedną z najlepszych dla wszystkich początkujących, dzięki niej wręcz niemożliwe jest przypalenie lakieru, większość amerykanów uczy się właśnie na niej, również popularna jest na Wyspach Brytyjskich,

Meguiar's G220

brak cen na skąpiec.pl i ceneo.pl oficjalna cena z meguiars.co.uk to aktualnie 119,99£

31IUKafrdhL._SL500_AA300_.jpg

 

Tańszym odpowiednikiem wyżej wymienionego Megauirs'a jest Kestrel DAS-6 jest niemal ,że identyczny a tańszy ok 30%.

 

Kestrel DAS 6

można znaleźć w sklepie mrcleaner.pl w cenie 425zł

lub na amazon.co.uk w cenie 89,95£

das6.jpg

 

Konkurencją w tej cenie jest rotacyjna odmiana Kestrela DAS 6 czyli Kestrel SIM 180

 

Kestrel SIM 180

mozna znaleźć w sklepie mrcleaner.pl w cenie 375zł

lub na amazon.co.uk w cenie 80,00£

Kestrel-SIM-180-300x300.jpg

 

a alternatywą może być Sparky PMB 1200 CE

Sparky PMB 1200 CE

skąpiec.pl od 471.05 PLN do 471.05 PLN

ceneo.pl od 471,05 zł do 471,05 zł.

1661_0.jpg

 

CENA PONIŻEJ 300zł

W tej grupie znajdują się najtańsze jak również najmniej skuteczne polerki, dla osób ,które albo nie mają środków na zakup droższych, albo zaczynają dopiero zabawę, jak również dla tych ,którzy od święta chcieliby odświeżyć sobie auto,

W tej grupie z mojego punktu widzenia znajduje się najwięcej bezużytecznych polerek,

Według mnie na godną uwagi zasługuje tutaj polerka Silveline Silverstorm ,która jest bardzo chwalona na http://www.detailingworld.co.uk przez wielu tamtejszych użytkowników, wystarczy również spojrzeć na ebay.co.uk gdzie w jednej aukcji widziałem ponad 350 sprzedanych sztuk tej polerki.

 

Silverline Silverstorm 129659

cena na amazon.co.uk 39.77£

41rM70UyOqL._SL500_AA300_.jpg

 

Wydaje mi się ,że warto zwrócić również uwagę na jeszcze jedna pozycję z Silverline mianowicie Silverline 668445 ,która posiada lepszy zakres obrotów od wyżej wymienionego Silverstorm'a mianowicie 600-3000 obr.

 

Silverline 668445

cena na amazon.co.uk 42.99£

41LELlbWx1L._SL500_AA300_.jpg

 

 

Poniżej zamieszczę jeszcze kilka inny propozycji z w cenie poniżej 300zł, na które napotkałem tutaj na forum ,które były "chwalone" przez użytkowników.

 

Einhell BT-PO 1100 E

DWT OP-125 VS

FOBO 1200W

 

 

Chciałbym zachęcić wszystkich do dyskusji, jak również do opisów doświadczeń z polerkami ,których nie ma na liście. :ad:

Chciałbym również zaznaczyć ,że każdy - który nie ma jeszcze wystarczającej wiedzy na temat chociażby tego co to jest polerka rotacyjna a co orbitalna powinien bardzo skrupulatnie przeczytać lekturę na stronie detailer.pl i dopiero potem zadawał ewentualne pytania.

 

Wszystkie uwagi odnośnie polerek mile widziane. Zapraszam również od oddania głosu w ankiecie może jeszcze coś przygotuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze chce sie tobie robic takie tematy przez co forum robi sie ciekawsze i wielu nowych uzytkowników moze sie bardzo duzo dowiedziec,jedno z czym sie nie zgodze to to ze polerki ponizej 300zł są najmniej skuteczne,poniewaz mozna kupic za te pieniadze polerke rotacyjna i zrobi taką samą robote jak te drozsze poniewaz wazne są pady i srodki jakich bedziemy uzywac no i rzecz jasna prędkosc polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze chce sie tobie robic takie tematy przez co forum robi sie ciekawsze i wielu nowych uzytkowników moze sie bardzo duzo dowiedziec,jedno z czym sie nie zgodze to to ze polerki ponizej 300zł są najmniej skuteczne,poniewaz mozna kupic za te pieniadze polerke rotacyjna i zrobi taką samą robote jak te drozsze poniewaz wazne są pady i srodki jakich bedziemy uzywac no i rzecz jasna prędkosc polerowania.

 

Przyznaje rację może źle napisałem pisząc "najmniej skuteczne" bo jak wspomniałeś zależy to od użytych padów, past, doświadczenia i kilku innych czynników, ale biorąc pod uwagę to jakie możliwości mają te z wyższej klasy te niszowe do 300zł przeważnie nie mają stabilizacji obrotów, często mają najniższe obroty na poziomie 1000 obr.

 

Co do ciekawszego forum :?: Hmm myślę ,że masz rację, takie tematy sprawiają ,że forum staje się ciekawsze, a właściciele takich forów powinni o to dbać - bo jak wiadomo ciekawsze tematu to większa ilość użytkowników, postów, tematów, wyświetleń stron co za tym idą programy partnerskie, reklamy i tak dalej. Wystarczy spojrzeć chociażby na angielskie forum. Ale to forum raczej nigdy nie dojdzie do takiego poziomu ,ponieważ brak tu chętnych chociażby na takie porządki jak ten temat. Ot tak moje małe spostrzeżenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie z wyżej wymienionych:

- 9227CB - nie trzeba tego przedstawiać to już klasyka gatunku, jedyne co mogłaby być pół kilograma lżejsza.

- fobo 1200W - pieniądze wyrzucone w błoto, przy mocniejszym docisku maszynę można zatrzymać do zera z wyższych prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas_UK Zajebisty temacik

 

Ja mogę dodać od siebie coś

1)polerka pneumatyczna,(nazwy nigdy nie mogę spamiętać coś na c :D ) bardzo dobra polerka nie do zajechania używana w firmie od 6 lat sam nią pracuje od 3 (zaczynałem na niej) idealna na lato wada przy długiej pracy pluje lodem :\ i brak regulacji obratów

2)celma, ta to się uchowała ponad 15 lat stażu ja nie wiem jak to potrafi tyle działać raz poważna awaria bo ktoś cioł nią konstrukcje ale już po naprawię i nadal chodzi wada bardzo ciężka i taka wada nie wada obroty stałe 1500

3)fobo 1200W ponad rok stażu bardzo fajny zakres obrotów mało ergonomiczny rękojeść przycisz przycina niekiedy skórę na palcach szczotki padały jak muchy (3 razy wymieniane) po równym roku(na firmę gwarancja na 12 miesięcy) padła regulacja obrotów ale też już naprawiona i hula polecam komuś kto robi polerkę kilka razy w roku a nie stać go na lepszą

4)rupes lh 18 en najnowszy nabytek puki co to jestem nią zachwycony łagodny start lekka i bardzo ergonomiczna rękojeść trochę obroty maksymalne trochę słabe 1700 ale to da się przeżyć jedyna wada którą zauważyłem strasznie głośna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Naczytałem się już trochę o tym i wybór padł na rotację. Czy SIM180 w swoim przedziale cenowym ma jakiegoś godnego konkurenta wartego polecenia? Miałem w rękach już kilka polerek (od taniego chińskiego badziewia po 9227CB) ale pora kupić coś swojego do domowego użytku ;) Może ktoś pracuje na SIM180 i może opisać swoje wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę porównać obydwie. das-6 robiłem swoje auto i jest ok. jak na polerkę naprawdę lekka. ale co do wykonana to mam małe zastrzeżenia np. po 5 god.z pracy wyrobił się uchwyt i musiałem nakręcić grubszą śrubę, cały czas luzował się podczas polerowania. teraz kupiłem sim 180 i powiem tak maszyna większa, cięższa ale wygląda na porządniejszą. ogólnie daje lepsze poczucie w rękach :) podoba mi się uchwyt w kształcie litery U. możliwe, że jest też trochę cichsza od das-6. jak coś to pytaj ;)

 

 

Evo jak bardzo Ci zależy to weekend(teraz jestem chory -.-) mogę skoczyć do kuzyna i zważę obydwie maszyny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.