Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ogromnych rozmiarów oryginalnego tematu tworzę nowy dla ułatwionego moderowania tematu.

 

(W tym temacie wpisujemy konkretne krótkie pytania i oczekujemy konkretnych krótkich odpowiedzi)

 

 

 

* tylko żeby nie było pytań, na które odpowiedzi będą bardzo obszerne, bo wtedy lepiej zrobić oddzielne wątki - pytania mają być takie, na które odpowiedź można udzielić w 1-2 zdaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem do wyboru Polerka Silverline kolor obudowy ciemno-zielony obroty 900-3000 z soft startem albo polerka Silverline kolor obudowy niebieski obroty 600-3000 bez soft startu, która lepiej brać? Zdecydowałem się na ta 900-3000 z soft startem ale szukam potwierdzenia czy zrobiłem dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że dla nie których pytanie pewnie wyda się głupie, zadam je: polerujecie cały samochód jedną pastą, następnie cały samochód kolejną itd czy po kolei każdy element od początku do końca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze lece calosc jedna pasta, pozniej calosc kolejna i tak do skutku. W sumie to nie widze roznicy czy robimy kazdy element oddzielnie od A do Z czy po calosci - efekt koncowy i tak bedzie taki sam - calosc bedzie przejechana kazda pasta/padem. Inna sprawa ze nie kazdy samochod wymaga aby calego leciec bardzie agresywna pasta - np. ma dane elementy bardziej zniszczone niz inne, wtedy takie polerowanie elementami ma jakis wiekszy sens, bo trudniej sie pogubic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa ze nie kazdy samochod wymaga aby calego leciec bardzie agresywna pasta - np. ma dane elementy bardziej zniszczone niz inne

 

Tak, wiadomo.

 

 

Chciałem dowiedzieć się jak to się robi poprawnie ponieważ irytuje mnie trochę ta ciągła zmiana gąbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to przedstawiony Raceglaze?? Możesz wydobyć niewielką ilość palcem i rozsmarować w dłoniach ,a następnie nakładać na lakier.

 

Dokładnie ten wosk 8-) jest to moj pierwszy naturalny, dlatego próbka, staram się dozbierać do jakiegoś zymol'ka :) póki co pracowałem z #16 na aplikatorze i pewnie jeszcze z tym nie osiągnąłem w pełni ekonomicznej wprawy (dwa woskowania)... Mimo wizualnej praktyki (filmy) itp info na temat recznego nakładania to boje się, że może to nie wyjść najlepiej, co niektórzy "GURU" ;) nawet sami nie sa przychylni tej metodzie :)

cash, bierzesz aplikator i kilka razy w różnych miejscach aplikatora wcierasz wosk, po chwili on sie rozsmaruje po aplikatorze.

to probka wiec wsumie mozna nawet na palec i wytrzec w pada :D grunt zeby mniej wiecej zobaczyc jak to wyglada w porownaniu z 16# potem moze z czyms lepszym :)

 

zapytałem bo myślałem, że bardziej wprawieni będą może mieli jakieś techniki na tego typu opakowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osob napewno kupuje QD w duzych opakowaniach. pytanie do czego potem je przelewacie.

czy np. odpowiednie bedzie cos takiego

2daa8wm.jpg

 

a moze wystarczy buteleczka po "clin" :)? z tego co zauwazylem przy IPA dosc dobrze rozpyla i nie ma problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z pieniącą i lipa z tego, używam zwykłego rozpylania.

 

tak sobie własnie przypomniałem ze rozpylałem tym APC megsa dosć mocnego (ok 1:2) i wylatywał w postaci skoncentrowanej piany :) chociaz nie wiem czy w tej postaci jest bardziej skuteczny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osob napewno kupuje QD w duzych opakowaniach. pytanie do czego potem je przelewacie.

czy np. odpowiednie bedzie cos takiego

Obrazek

 

a moze wystarczy buteleczka po "clin" :)? z tego co zauwazylem przy IPA dosc dobrze rozpyla i nie ma problemow.

Myslę że spokojnie tylko uważaj bo tego rodzaju rozpylacze często aplikują dużą ilość środka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.