Skocz do zawartości

Ślady po odchodach


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno zakupiłem auto i posiadam mały problem. Poprzedni właściciel zbyt późno zmył ptasie odchody i pojawiły się dwie małe plamki. Są one ledwo widoczne, sam je zauważyłem dopiero po czasie. W jaki sposób mogę sobie z nimi poradzić? Obecna pogoda nie pozwala zrobić zdjęcia żeby pokazać problem , ale wszyscy chyba wiedzą o co chodzi. Można to jakoś spolerować albo coś w tym stylu? Czy można to zrobić "domowymi" metodami czy trzeba udać się do jakiegoś zakładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier o gradacji 2000 i spolerowanie najlepiej maszynowe. Bardzo głęboko spenetrowanego lakieru nie da się naprawić(bez zaprawkowania). Sa wżery sięgające aż do podkładu. Z płytkimi spokojnie można sobie poradzić.

 

1005677i.jpg

1005701.jpg

10057410jpg

1005830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę na parkingu to zrobię zdjęcie. Z tego co się przyglądałem to zżarty jest lakier bezbarwny przez co ma on inny odcień od całej reszty. Dalej chyba nie poszło. Czy u Ciebie został jakikolwiek ślad? Jak głęboki miałeś wżer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie został jakikolwiek ślad?
To nie u mnie :) Nie został ślad. Wżer był płytki.

Wiele da się poprawić. Może zostać delikatny ślad ale i tak będzie lepiej niż było.

Np na moim Clio wżery były tak głębokie ze na krawędziach tej plamy było już głęboko przeżarte-do podkładu i prześwitywał biały.Nadawała się tylko do lakierowania ,bo nie tylko kupki zostawiają piękne kleksy ,ale tez pozostawione ślady po owadach są tez zabójcze dla lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myśłicie o tym?

 

http://allegro.pl/meguiars-ultimate-com ... 47536.html

 

Do jakiej grupy produktów to zaliczyć? Politura? Czy będzie to skuteczne? Czy ten środek ma właściwości ścierne itd - bo nie chciałbym zniszczyć sobie lakieru. Kiedy tego używać? Po zastosowaniu cleanera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zaznajomiłem się trochę z forum i ponawiam swoje pytanie. Czym mogę to usunąć? Dokładnie to samo co wstawił kolega kilka postów wyżej. Znalazłem na Youtube jak ktoś sobie z tym poradził

 

 

od 3:10 jest mój przypadek

 

1) Jaką pastę najlepiej wybrać? Myślałem o SwirlX albo ScratchX od Megsa

 

2) Czy jeśli będę używał jakiejś pasty to mogę zrobić tylko ten jeden mały obszar czy muszę cały dach bo inaczej będzie widać że w tym miejscu było robione? Nie chiałbym mieć jakiś plam czy coś podobnego

 

3)Jak nakładać pastę polerską? Wcierać aż sama się "wchłonie" i pozniej przetrzec mikrofibra czy jak? Chodzi mi o ten moment do kiedy trzeba pastowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jaką pastę najlepiej wybrać? Myślałem o SwirlX albo ScratchX od Megsa

 

2) Czy jeśli będę używał jakiejś pasty to mogę zrobić tylko ten jeden mały obszar czy muszę cały dach bo inaczej będzie widać że w tym miejscu było robione? Nie chiałbym mieć jakiś plam czy coś podobnego

 

3)Jak nakładać pastę polerską? Wcierać aż sama się "wchłonie" i pozniej przetrzec mikrofibra czy jak? Chodzi mi o ten moment do kiedy trzeba pastowac

1. Ja mam próbkę UC Megsa i szybko można ręcznie, na małym obszarze pozbyć się takich właśnie wżerów oraz rys.

2. Wielkiej różnicy nie będzie, jeżeli będziesz pracował na obszarze samego wżeru +/- kilka cm, to nie będzie się to wyróżniać.

3. Ja do ręcznej aplikacji używam gąbkowych aplikatorów. Robisz ze 2 kropki wielkości ziarnka grochu i wpracowujesz do prawie całkowitego zniknięcia. Przecierasz mikrofibrą i widzisz czy trzeba powtórzyć czynność czy już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC Megsa jest najbardziej agresywny. Czy nie za bardzo do robienia tylko kawałka obszaru? Czy nie będzie później widoczna plama? Czy ktoś z Was używał UC do "punktowej" naprawy?

Do ręcznej roboty jak najbardziej ok. No chyba, że przez tydzień będziesz jedno miejsce polerował, to będzie pewnie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, błędnie zrozumiałem że cleaner przed czyszczeniem. Czyli najpierw umyć auto, wyglinkować, poźniej użyć UC a na koniec cleaner i dopiero wosk. Dobrze zrozumiałem? Co w tym przypadku daje cleaner? Ma oczyścić powierzchnię z resztki pasty?

 

Czy po użyciu UC nie ma takiego białego nalotu jak na tym filmie który wstawiłem? Tam co prawda używane było co innego i ten facet robił to w kilku krokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
, poźniej użyć UC a na koniec cleaner i dopiero wosk. Dobrze zrozumiałem? Co w tym przypadku daje cleaner? Ma oczyścić powierzchnię z resztki pasty?

 

Tak, ma oczyścić chemicznie lakier i przygotować go na wosk. UC to pasta polerska, nie cleaner i wosk położony bezpośrednio na starte UC może mieć obniżoną trwałosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Nigdy nie korzystałem z pasty o właściwościach ściernych tym bardziej że UC jest jedną z mocniejszych, ale mam nadzieję że nie zrobię plam (tym bardziej że to czarny lakier). A jaki cleaner możecie polecić (preferuję coś z tych tańszych) Sonaxa ciężko dostać a dodo przewyższa mój budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a dodo przewyższa mój budżet

 

Clearkote Vanilia Hand Moose Glaze u WaxParadise, ew. możesz kupić 100 ml Lime Prime w SCS. To są tak wydajne kosmetyki że na własne potrzeby spokojnie starczą takie opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.