Skocz do zawartości

Odśnieżanie auta - jak najbezpieczniej dla lakieru?


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze zima mnie mocno wkurza a na dodatek teraz nie mam w aucie ogrzewania przedniej szyby. Staram się jak najmniej używać skrobaczki i nie używam żadnych odmrażaczy, staram się tak zaplanować wyjazd żeby odpalić auto i "złamać" temperaturę wewnątrz auta, nawiew na szybę i gotowe. W czasie jak auto "dmucha" odśnieżam auto zmiotką która ma chyba z 30 lat i ma syntetyczne, ale bardzo miękkie włosie. Wolę zostawić na aucie trochę śniegu niż szorować po lakierze "do zobaczenia koloru", ważne żeby nie zostawiać igloo.

Nie ma co używać kosmicznej technologii, to tylko śnieg a jego usuwanie to nie wyzwanie na miarę korekty, nie popadajmy w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja na tylne siedzenie wkładam termowentylator 2kw z grzałką ceramiczną, podłączam pod 230v i zostawiam na ok 30 minut. Samochodu nie odśnieży, ale szyby odmrozi no i jest ciepło bez katowania silnika na luzie :) Minus to oczywiście wykorzystanie prądu, no i trzeba zaglądnąć od czasu do czasu przynajmniej przez okno czy coś się tam nie jara wskutek jakiegoś spięcia czy awarii wentylatora. Przy mrozach dochodzących do -18 byłem bardzo zadowolony z tego rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
ja używam właśnie szczotki Vikan ;)

 

image.aspx?id=64b1a55b-fb25-4328-a6cc-e58ecafcb69e&size=400x500&format=png

 

oczywiście ściągam tylko wierzchnią warstwę śniegu, aby nie trzeć po lakierze.

 

Justyna no auta w garażu a Ty tutaj ze szczotką wyskakujesz? Nie możliwe że Tolek ma warstwę śniegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale całkiem niegłupie szczotki widziałem wczoraj w Norauto, za chyba 12 złotych. Z naturalnego włosia, miękkiego, z drewnianą rękojeścią. :) "Miększe" (=delikatniejsze) od tych klasycznych szczotek Vikan (dwie takie w końcu zakupiłem w innym miejscu niż wspomniany MrCleaner).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Co będzie lepszym wyborem: to https://www.pielegnowacauto.pl/vikan-szczotka-do-usuwania-sniegu.html czy to https://allegro.pl/oferta/vikan-szczotka-do-sniegu-i-skrobaczka-do-szyb-7690789166 ? Korzystał ktoś z obu i powie coś więcej? Ze skrobaczki nie korzystam, więc skupmy się jedynie na szczotce, która lepsza czy jedynie różni się rozmiarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2016 o 17:08, Barista napisał:

Można też polać ciepłą wodą, bez rys i szybko.

byle nie po szybach.

Ja ciepła woda właśnie polewam szyby jak jest szron. Robię tak od kilku lat i nigdy nic z szybą się nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiterG napisał:

Jakich gabarytow masz auto/auta?

Auto duże klasa E. Więc się zastanawiam czy ta rączka nie będzie za krótka i lepiej może tą dłuższą ze skrobaczką.

@lukasz_byd A z ciekawości jak to wygląda, nosisz ze sobą wodę, wynosisz rano z domu w atmoizerze czy jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.