Skocz do zawartości

Odśnieżanie auta - jak najbezpieczniej dla lakieru?


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś już w tym wątku to powiedział ale powtórzę,

 

twarde włosie to zaleta - w miękkie nawbija się śniegu i lodu a zamiast zmiatać, będzie zsuwać śnieg z auta... junkman powiedziałby "that`s a no no!"

 

miałem kilka szczotek /zmiotek i Vikan na prawdę jest ok.

pal licho włosie - ale konstrukcja jest fajna - wygięta solidna rączka - zmiatając nie brodzisz ręką w śniegu; - szpiczasty kształt pozwala elegancko tańcować po masce czy dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
niewiem czy tylko mi się wydaje ale szczotka vikana nie za wiele różni się twardością od zwykłej miotły , ja osobiście nie polecam napewno nigdy jej do samochodu nie użyję

ale tu nie o twardość chyba chodzi a o końcówki włosia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proiss, wiesz dotyk czy "suche" wrażenia bez rzeczywistego używania to trochę mało, żeby ją ocenić ;). Też jak ją pierwszy raz dotknąłem byłem zdziwiony, że taka twarda, ale robiłem test na elemencie po korekcie tą szczotką bezpośrednio dociskając itd.- i przy delikatnym traktowaniu jest stosunkowo bezpieczna nawet dla miękkiego japończyka (tzn. nie ma cudów: ryzyko rys przy każdej szczotce jest duże, od bezpośredniego ostrego targania po lakierze rysy na pewno powstaną, ale sama szczotka vikan-a najwyżej zrobi takie, które ogarniesz ściernym cleanerem lub pastą wykańczającą na wiosnę :)). Ze szczotką trzeba uważać, bo na zaśnieżonym samochodzie jest przeważnie pod śnieżną pierzynką dużo piasku, soli itd. i to ten syf w 99 % odpowiada za poważne rysy- odśnieżać trzeba, ale z uwagą, nie dotykając szczotką bezpośrednio lakieru ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę do użytkowników szczotek Vikana, aby podali dokładnie jakie posiadają, bo z tego co przejrzałem allegro to rodzajów jest od groma. ;)

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=vikan

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MURSKA - Panowie wklejam link z którego zakupiłem skrobaczke oraz miotełke w jednym, komplet firmy MURSKA - jak dla mnie bardzo fajny zestaw, końcówka mosiężna, zmiotka możliwie delikatna - zniszczenia moge zobaczyc po zimie, ale poki co wydaje mi się, że będzie ich mniej aniżeli po poprzedniej zimie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek6, ta szczotka jest mała.

 

Dzięki, bo po zdjęciu to ciężko ocenić ;)

 

Czysty samochód da się ,,bezpiecznie`` odśnieżyć, ale wystarczy że auto będzie trochę brudne to najdelikatniejsza szczotka nic nie da ...

 

Ano niestety, ale zawsze można trochę zminimalizować ew. straty ;)

 

Polecacie jakiś konkretny produkt? Przewertowałem temat, ale każdy widzę dopiero badał temat szczotek. Może macie już pierwsze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.