Skocz do zawartości

Odśnieżanie auta - jak najbezpieczniej dla lakieru?


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo przepisy mówią o tym, że na samochodzie nie może znajdować sie warstwa śniegu, która może spaść podczas jazdy. Jeśli nam napada dużo śniegu na auto, trzeba go zrzucić na dół. Jak to zrobić? Wielu ludzi robi to za pomocą miotełki. Ja mam mieszane uczucia co do tej "techniki". Zakrywanie czymś auta na noc nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza kiedy auto jest brudne, bo myjemy je raz na tydzień-dwa, a brudzi się w 10 minut jazdy po posolonej drodze. Co radzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator
Evo, ale ta do sniegu jest tak zrobiona by śnieg się nie czepiał.

 

Tak, wiem, ale zawsze do tej pory używałem szczotek do mycia i nie zauważyłem żeby to był problem. A przynajmniej nie bardziej niż w klasycznych szczotkach do odśnieżania które są jednak dużo bardziej sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem wczoraj bo narobiłęm troche rys odśnieżajac auto. Kupie chyba szczotke Vikana do mycia auta, włosie powinno być dość miękkie.

Ale po co do mycia jak do odsnieżania też jest ?

 

Vikan_Snow_brush.jpg

 

Mam tą szczotkę Vikan'a i bardzo ją sobie chwalę. Pozwala naprawdę szybko odśnieżyć auto i jest bardzo wygodna w użyciu. Używałem również tej ze skrobaczką na drugim końcu ale - moim zdaniem - to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsator, ciekawe czy rysuje płytę CD :evil:

 

Ostatnio kupiłem w dziale motoryzacyjnym (marketu BricoMarche) fajną zmiotkę do odśnieżania. Nie wiem czy to jej wada czy zaleta, ale ma tak miękkie włosie, że trzeba sie namachać żeby zrzucić cały śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ma tak miękkie włosie, że trzeba sie namachać żeby zrzucić cały śnieg.
Taka bardzo miękka to tez chyba nie dobrze bo jeśli śnieg jest świeży i sypki to problemu nie będzie,ale jeśli trochę przymarznie albo będzie wilgotny i ciężki to już sobie nie poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka bardzo miękka to tez chyba nie dobrze bo jeśli śnieg jest świeży i sypki to problemu nie będzie,ale jeśli trochę przymarznie albo będzie wilgotny i ciężki to już sobie nie poradzi.

Przekonałem sie o tym podczas aktualnego ocieplenia.

Do pomocy dołączyła zeszłoroczna zmiotka, bardziej skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.