Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie wiadomo że dla was(profesjonalistów) na pewno są dużo lepsze produkty, ale jak dla mnie to jestem zadowolony z Tenzi w miarę tanie i skuteczne, wszystko zrobiłem sam i nie musiałem później ściągać nic szmatką czy odkurzaczem bo tylko delikatnie zmoczyłem, a wygląda nie porównywalnie lepiej i smród znikł.

 

A w dodatku mam preparat do plastyku - więc jest naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiadomo że dla was(profesjonalistów) na pewno są dużo lepsze produkty, ale jak dla mnie to jestem zadowolony z Tenzi w miarę tanie i skuteczne, wszystko zrobiłem sam i nie musiałem później ściągać nic szmatką czy odkurzaczem bo tylko delikatnie zmoczyłem, a wygląda nie porównywalnie lepiej i smród znikł.

 

A w dodatku mam preparat do plastyku - więc jest naprawdę dobrze.

:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokoleokoo2, dużo użyłeś tego tenzi?

 

Kolego ok 15-30 ml/litr, lałem na oko, jak dasz więcej naprawdę nic się nie stanie ale powyżej 50 robiło się dużo piany i atomizer się blokował (tani i tandetny).

 

Co lepsze plamy po oleju (przy tej samej ilości) zeszły bez problemu z maty bagażnika.

 

Więc Pany za 16 zł nic lepszego się nie kupi a w dodatku preparat nie robi zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TopPerfet jest dobry jako prespray na siedzenia itp., ale do podsufitki bym go nie stosował bo nie masz czym tego ściągnąć, a wypadało by to zrobić :acute:

spokojnie mozesz uzyc do podsufitki jako bonet(spryskujesz i wycierasz fibra)-śmiało mozesz uzyc jesli sie ma stracha ze podsufitka spadnie-ostatnio nawet testowałem ten sposób czy wystarczy spryskac i wytrzec fibra bez splukiwnia i sciagania nadmiaru i nie zostawia zadnego nalotu lub sladów po wyschnieciu

 

[ Dodano: 18 Maj 2011, 20:07 ]

sokoleokoo2, dużo użyłeś tego tenzi?

 

Kolego ok 15-30 ml/litr, lałem na oko, jak dasz więcej naprawdę nic się nie stanie ale powyżej 50 robiło się dużo piany i atomizer się blokował (tani i tandetny).

 

Co lepsze plamy po oleju (przy tej samej ilości) zeszły bez problemu z maty bagażnika.

 

Więc Pany za 16 zł nic lepszego się nie kupi a w dodatku preparat nie robi zacieków.

atomizer sie blokował??????jestem w szoku ja na zajechance(bagazniki)uzywam koncentratu(bez domieszania z woda)i mam go wlanego do spryskiwacza z ,,biedrony,,i jakies pół roku daje rade :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TopPerfet jest dobry jako prespray na siedzenia itp., ale do podsufitki bym go nie stosował bo nie masz czym tego ściągnąć, a wypadało by to zrobić :acute:

spokojnie mozesz uzyc do podsufitki jako bonet(spryskujesz i wycierasz fibra)-śmiało mozesz uzyc jesli sie ma stracha ze podsufitka spadnie-ostatnio nawet testowałem ten sposób czy wystarczy spryskac i wytrzec fibra bez splukiwnia i sciagania nadmiaru i nie zostawia zadnego nalotu lub sladów po wyschnieciu

 

 

A sprawdzałeś co z taką podsufitką po jakimś czasie? Czy przypadkiem przy kolejnym bonnetowaniu nie będzie żadnych kwiatków? Osobiście bał bym się jednak o klej na podsufitce, tyle się już naczytałem, że wole się z nią obchodzić jak z jajkiem. Przypuszczam jednak, że jako doświadczony w tym temacie masz rację 8-)

Z przeprowadzonych doświadczeń wiem natomiast, że nieodpowiednio użyty Perfekt/STR potrafi być naprawdę mocny, o czym swoją drogą przekonałem się dzięki Tobie i serii testów na wykładzinie bagażnika :mrgreen:

 

Do tematu dodam jeszcze od siebie, że ostatni czasy robiłem optycznie czystą podsufitkę w fabii znajomego i spotkała mnie dość ciekawa sytuacja. Mianowicie z czystej podsufitki po bonnetowaniu MC990 zaczęły miejscami wychodzi ciemne plamy. W pierwszej chwili myślałem, że to klej jednak sufit trzymał się mocno. Jak się okazało był to na szczęście tylko mocno wbity kurz, a plamy zeszły później po delikatnym przetarciu mikrofibrą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odkurzanie jak najbardziej, sam użyłem ale efektu nie było (właściwie to żadnej różnicy) dopiero po szorowaniu Tenzi jakoś zaczeło to wyglądać - auto po palaczu i pewno nigdy nie sprzątane, syf i smród straszny - ale po malutku zaczynam to ogarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="sinrock"

 

A sprawdzałeś co z taką podsufitką po jakimś czasie? Czy przypadkiem przy kolejnym bonnetowaniu nie będzie żadnych kwiatków? Osobiście bał bym się jednak o klej na podsufitce' date=' tyle się już naczytałem, że wole się z nią obchodzić jak z jajkiem. Przypuszczam jednak, że jako doświadczony w tym temacie masz rację 8-)

Z przeprowadzonych doświadczeń wiem natomiast, że nieodpowiednio użyty Perfekt/STR potrafi być naprawdę mocny, o czym swoją drogą przekonałem się dzięki Tobie i serii testów na wykładzinie bagażnika :mrgreen:

 

Do tematu dodam jeszcze od siebie, że ostatni czasy robiłem optycznie czystą podsufitkę w fabii znajomego i spotkała mnie dość ciekawa sytuacja. Mianowicie z czystej podsufitki po bonnetowaniu MC990 zaczęły miejscami wychodzi ciemne plamy. W pierwszej chwili myślałem, że to klej jednak sufit trzymał się mocno. Jak się okazało był to na szczęście tylko mocno wbity kurz, a plamy zeszły później po delikatnym przetarciu mikrofibrą :)[/quote]

1.co do kwiatków :-] za nim zastosuje u klienta testuje u siebie w samochodzie lub żonki-u siebie w ten spoób zrobiłem dwa razy(w odstępie roku) i nie ma sladów chemi,brudu odklejania sie podsufitki

2.ze srodki tenziego sa mocne to wiem ale napewno nie narobią az tak mocnych spustoszeń niz np.vanish(co nie którzy dalej na forum reklamuja jako cudowny srodek do podsufitki :wallbash::wallbash: -dzisiaj miałem taki przypadek jak klientowi wylał sie sok na kanape i potraktował ja vanishem-efekt odbarwienie na srodku kanapy i zdziwiony ze nawet profesjonalista :kox: nie poradził sobie z odbarwieniem :lol:

3 co do niby czystej podsufitki(oczywiscie jesli klient twierdzi ze ma czysta)-ja zawsze klienta zapraszam na pokaz i dotychczas tylko dwóch nie przekonałęm do czyszczenia(ale to byli handlarze wiec sie nie liczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o tych środkach tenzi że są mocne i tanie że olej likwiduje w bagażnikach itd

Według mnie coś taniego nie może być dobre, ale kupiłem żeby sprawdzić , kupiłem tenzi specjal NF polecany przez timura, rozrobiłem 50ml na 1l , gdzie na opakowaniu pisze 50-200 na 10l

próba przeprowadzona w bagażniku wykładzina brudna od smaru

i co się okazało ??

smaru nawet nie ruszyło

Dla mnie to tu pachnie reklamą tenzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o tych środkach tenzi że są mocne i tanie że olej likwiduje w bagażnikach itd

Według mnie coś taniego nie może być dobre, ale kupiłem żeby sprawdzić , kupiłem tenzi specjal NF polecany przez timura, rozrobiłem 50ml na 1l , gdzie na opakowaniu pisze 50-200 na 10l

próba przeprowadzona w bagażniku wykładzina brudna od smaru

i co się okazało ??

smaru nawet nie ruszyło

Dla mnie to tu pachnie reklamą tenzi

 

Nie wiem jak NF bo go nie próbowałem ale Perfekt w połączeniu z STR (odnoszę wrażenie, że razem 50/50 działają lepiej niż osobno) przy 'normalnych' tłustych plamach radzi sobie całkiem nieźle. Nie jestem ekspertem i nie chce kłamać ale takie stężenie z tego co mi się wydaje to jeszcze nic nadzwyczaj mocnego. O ile masz odkurzacz i tapicerka pozytywnie przeszła test kolorów to możesz popróbować mocniejszych proporcji, aż do skutku :-] A jak nie da rady tym to Buzil G440 Perfekt - czytałem, że mocniejszy od tenziego i kupiłem go do zadań specjalnych na wykładzinę bagażnika :evil: Niestety jeszcze nie testowałem z racji tego, że nie mam ostatnio czasu, a i auta robię tylko dorywczo po znajomych, chociaż pacjenta już mam :)

Dla porównania powiem jeszcze, że po Perfekcie+STR zeszły całkowicie plamy których tersus pr101 nie ruszył, a po prochemie s789 było je jeszcze trochę widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla porównania powiem jeszcze, że po Perfekcie+STR zeszły całkowicie plamy których tersus pr101 nie ruszył, a po prochemie s789 było je jeszcze trochę widać :)

będe musiał opatentować ten ,,wynalazek,, z mieszaniem pół na pół perfekta z str :-]:D

do kolegi,,krzystofa,,-nie reklamuje,nie jestem pracownikiem tenzi -opisuje tylko produkty które uzywam i sie sprawdzaja-czy to są tanie srodki?kolego litrowy koncentrat kosztuje w granicach 20 zl!!!!wiec chyba jest to tani srodek?chyba ze porównujesz srodek tenziego z szarym mydłem(bo i tym mozna czyscic bezpiecznie i tanio) i nie wkladaj wszystkich wykladzin z bagaznika do jednego wora czyszczacego :-] -masz jakiegos zajechanca,pewnie kilka nałozonych warstw brudu do tego moze jeszcze poprawianego(próby czyszczenia)przez innych włascicieli i ty myslisz ze nałozysz ,,cudowny,, srodek i samo zejdzie???do tego potrzebujesz tez jakiegos ekstraktora do odciagnieca brudu,srodek do ekstrakcji,presprey,szczotka :o -kolego mi tez pare razy zabrakło chemii(a mam tego pół bagaznika kombi,chemia róznych firm-ta tania i droga ) i wiedzy(16 lat) do usuniecia plam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timur

Ja nie zadawałem takiego pytania czy to są tanie środki , dla mnie jest najważniejsze czy środek działa a ten niestety się nie sprawdza, a o ile mi wiadomo to się chwaliłeś że używasz go do bardzo brudnych wykładzin bagażnika , i nie tylko polecasz prawie wszystkie rodzaje tenzii , więc podejrzenie jest jakie??- reklama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timur

... i nie tylko polecasz prawie wszystkie rodzaje tenzii , więc podejrzenie jest jakie??- reklama

 

Tutaj to poleciałeś :-] Wiesz ile oni maja w ofercie chemii? :PTimur poleca tylko mały procent, a z tego co mi się wydaje to tobie bardziej przydał by się już odplamiacz niż środek do czyszczenia, poza tym bez ekstrakcji to jakiej chemii byś nie użył możesz tylko odświeżyć, a jak ktoś nie ma wyobraźni to może jeszcze bardziej nabrudzić rozcierając brud ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timur

Ja nie zadawałem takiego pytania czy to są tanie środki , dla mnie jest najważniejsze czy środek działa a ten niestety się nie sprawdza, a o ile mi wiadomo to się chwaliłeś że używasz go do bardzo brudnych wykładzin bagażnika , i nie tylko polecasz prawie wszystkie rodzaje tenzii , więc podejrzenie jest jakie??- reklama

kolego srodek działa na pewno-to moze ty robisz cos nie tak

moze byc wiele czynników ze akurat tobie nie schodzi brud-,,stara plama,, nakładanie sie nastepnego brudu,kombinowanie innymi srodkami(utrwalenie,odbarwienie) nawet z czego jest zrobiona wykładziana a moze po prostu za duzo ogladasz telewizji i myslisz ze tak jak reklamie vanisha ,posypiesz-polejesz i masz czyste-białe-odplamione :wallbash:

co do twoich podejrzeń-bez komentarza :wallbash::D:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz miszczu.

Woda z proszkiem do prania i mikrofibra.

Moczymy, wyciskamy, delikatnie szorujemy.

Sposob mocno domowy ale efekt ten sam co po uzyciu drogich specyfikow..

To juz 2 sufit tak zrobiony i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że z ludzi robicie idiotów , chyba logiczne że pranie tapicerki polega na praniu a nie polaniu środka i czekanie aż plama zniknie, nawet dziecko wie żeby ciuchy wyprać to się wrzuca do pralki ,po za tym nie pisałem że nie mogę zlikwidować smaru poradziłem sobie swoimi środkami ,a tenzi był tylko do testu który się nie sprawdził

aha jeszcze jedno po to jest chemia żeby likwidowała stare plamy a nie tylko świeże , ludzie jak zrobią plamę to od razu nie lecą prać tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Powie mi ktos gdzie zrobilem blad! A wiec rozrobilem rm 760 we wiaderku, do drugiego wlalem czystej wody wlalem.Moczyłem szwamke w rm wyciskalem i szorowalem, potem wycisnalem w czystej wodzie i znow w rm, tylko ze pralem podsufitke czesciami tzn. zaczolem od strony kierowcy i pralem po kawalku i wciagalem odkurzaczem, i tak w kolko, potem przeszedlem do strony pasazer i znow tak samo.Po wypraniu pojawil sie maly problem a wiec zacieg na samym srodku i ciagnie sie do tylu auta! ?

Mysle ze dobrze wszystko wciagłem! Kurde chyba mnie czeka jeszcze raz pranie!

Jaki popelnilem bład??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.