Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mikrofibra będzie o wiele bezpieczniejsza. Zależy jeszcze co to za podsufitka. Ja w swoim Oplu Combo nie bałbym się odkurzaczem tego zrobić. Ostatnio robiłem dwie podsufitki w BMW 5 jednej z 2001, a druga z 2008 roku. W tej nowszej podsufitka to była tragedia gdzie przy starszej nie bałem się tego robić. Oczywiście nie odkurzaczem tylko APC na podsufitkę, delikatna szczoteczka, raz delikatnie przetarte tetrą i mikrofibrą dociskałem aby zebrać nadmiar wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pochwalę się swoim sposobem na podsufitkę.

Ja używam APC IN z Tenzi roztwór 5%, ma przyjemny zapach i jeszcze mnie nie zawiódł. A mianowicie, spryskuję cześć podsufitki i rozcieram szczotką ( nie szoruję a jedynie delikatnie rozcieram przez ok 30 sek ) po tym czasie biorę wilgotną mikrofibrę i wycieram, często płukam w wiaderku z wodą. Cała podsufitka zajmuje mi ok 15 min. W przypadku bardzo brudnych podsufitek powtarzam procedurę. Produkt ten jest na bazie mydła więc jest bezpieczny dla kleju. Jak do tej pory, żadna podsufitka jeszcze mi nie opadłą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Hej.

Mam mały problem, kolega poprosił mnie o wypranie podsufitki w dostawczym iveco w którym zapaliła się tapicerka foteli.

Podsufitka z jasno szarej zrobiła się cała czarna od tego dymu i sadzy. I teraz pytanie czy ruszać to odkurzaczem ekstrakcyjnym czy stos mikrofibr i lecimy ręcznie. Z chemii mam enz-alla i kilka rodzaji APC, oraz formule 90 do ekstrakcji, ale nie mam pojęcia czy cokolwiek z tego nada się na takie zabrudzenia.Dodam że auta jeszcze nie widziałem. Jakby ktoś coś podpowiedział lub miał podobny przypadek byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Na zaślepce silniczka szyberdachu (Golf IV) odkleił mi się materiał (taki jak na podsufitce). Poleca ktoś jakiś klej którym skleję? Coś co nie odpadnie jak w wakacje będzie w aucie wysoka temperatura. Na popularnym portalu aukcyjnym widziałem jakieś cuda w sprayu - używał ktoś tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten klej z Bola jest dobry, bo niestety nawet przy delikatnym przecieraniu podsufitki w Astrze II G 98r. materiał się odkleił. APC z ValetPro i mikrofibra. Podobno w starych oplach trzeba uważać na podsufitke, bo się z biegiem czasu odklejają. Plus jest taki, że materiał ładnie się wyczyścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cześć

 

Na zaślepce silniczka szyberdachu (Golf IV) odkleił mi się materiał (taki jak na podsufitce). Poleca ktoś jakiś klej którym skleję? Coś co nie odpadnie jak w wakacje będzie w aucie wysoka temperatura. Na popularnym portalu aukcyjnym widziałem jakieś cuda w sprayu - używał ktoś tego?

 

 

Używałem Bolla jednak nie spełnił on swojego zadania. Tak samo jak wiele klejów w sprayu. Dość sporo tapiceruje (amatorsko, nie na żadne wystawy) i najlepiej się sprawdza dobry klej na pędzel. Smarujesz obie powierzchnie (wcześniej oczyszczone i odtłuszczone) czekasz aż podeschną i ściskasz. Wszelkie podsufitki czy materiały klejone do sufitu nie odpadły mi - czy to w aucie stojących pod chmurką czy łodzi cały rok stojącej na jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Na zaślepce silniczka szyberdachu (Golf IV) odkleił mi się materiał (taki jak na podsufitce). Poleca ktoś jakiś klej którym skleję? Coś co nie odpadnie jak w wakacje będzie w aucie wysoka temperatura. Na popularnym portalu aukcyjnym widziałem jakieś cuda w sprayu - używał ktoś tego?

 

 

Używałem Bolla jednak nie spełnił on swojego zadania. Tak samo jak wiele klejów w sprayu. Dość sporo tapiceruje (amatorsko, nie na żadne wystawy) i najlepiej się sprawdza dobry klej na pędzel. Smarujesz obie powierzchnie (wcześniej oczyszczone i odtłuszczone) czekasz aż podeschną i ściskasz. Wszelkie podsufitki czy materiały klejone do sufitu nie odpadły mi - czy to w aucie stojących pod chmurką czy łodzi cały rok stojącej na jeziorze.

Jakiś konkretny produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie

Za jakiś czas będę miał do czyszczenia podsufitkę w Jeepie z plamami przeważnie po wodzie w okolicach szyberdachu... problem w tym że jest tam już odklejony kawałek i zastanawiam się jak to wyczyścić ponieważ czy już same przecieranie fibrą może ją zerwać dalej ? Ogólnie nie przyjmuje aut z uszkodzeniami podsufitki ale w tym wypadku klient naciskał a mam swoją czarną listę aut których unikam audi a4, a6, scania i właśnie nieszczęsny jeep

 

Dodane po 6 minutach 29 sekundach:

Witam, mam wgniecenie na podsufituwce po wystrzale kurtyny, element jest nie do kupienia. Prasował ktoś kiedyś ten element, jakie są efekty? Można to uratować? Chyba że macie inny pomysł. Pozdrawiam

 

Kiedyś miałem takie uszkodzenie od klienta po wypraniu troche zniknęło ale dykta pod materiałem była przełamana Pan zaczął to "naprawiać" ściągając materiał siła skończyło się oderwaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.