Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądam forum i nie znalazłem tematu poświęconego podsufitką.

Liczę na aktywny udział wyjadaczy z branży.

Fajnie by było, jakby w jednym temacie znalazło sie wszystko co potrzebne do prawidłowego wykonania tego, często problemowego procesu.

- jakie są szkoły prania podsufitek

- jakie środki stosować

- na jakie marki/modele aut (ewentualnie roczniki) zwrócić szczególną uwagę

- często popełniane błędy, własne (nie)przygody (mile widziane zdjęcia)

- jak podkleić podsufitke (ale to już w sumie było na forum)

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odświerzam temat. Szkoda, że nikt się nie wypowiada. Ostatnio chciałem sobie wyczyścić podsufitkę szczotką do tapicerki materiałowej ale efekt koszmarny, jest za mocna. Wkońcu użyłem zwykłej mf do polerowania +środek do prania tapicerki &odplamiacz firmy Moje Auto (tani i skuteczny 6zł w tesco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać na auta sprowadzane z Włoch, Hiszpanii które z racji nasłonecznienia (nagrzewający się dach) mają problem z nietrzymającym klejem. Z modeli to ponoć Audi 80 ma problem tego typu.

Ja swoją podsufitkę piorę w ten sposób: opryskuje roztworem RM760 (ręcznym opryskiwaczem żeby nie przemoczyć), wcieram miękką szczotką i odsysam odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją podsufitkę piorę w ten sposób: opryskuje roztworem RM760 (ręcznym opryskiwaczem żeby nie przemoczyć), wcieram miękką szczotką i odsysam odkurzaczem.

 

Robię podobnie tylko nie korzystam z odkurzacza. 1 kg tetry zastępuje odkurzacz, a nie ma zagrożenia że się coś odklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją podsufitkę piorę w ten sposób: opryskuje roztworem RM760 (ręcznym opryskiwaczem żeby nie przemoczyć), wcieram miękką szczotką i odsysam odkurzaczem.

 

Robię podobnie tylko nie korzystam z odkurzacza. 1 kg tetry zastępuje odkurzacz, a nie ma zagrożenia że się coś odklei.

 

sorry ale jestem laikiem, co to jest tetra :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja piore produktem Karchera RM81ASF... daje jakies 80ml na 1,5 litra do opryskiwacza... opryskuje podsufitke...szczotkuje miekka szczoteczka....tam gdzie nie moge dojsc to biore tetre i tam reka to probuje zrobic...a pozniej sciagam normalnie maszyna do prania...

 

podsufitki piore od jakis hmmm 4 lat prawie... i dwa razy zdazylo mi sie odkleić... Audi 80 ojca... na pewno sie tego juz nie podejme wiecej w takim aucie i raz w busie t3 lub 4 nie pamietam juz - ale bylo tam grubo palone papierosami... reszta wszytsko elegancko sie trzymala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sie rozpoczela walka z jednym syfem :) (na żywo podsufitka gorzej wygladala ;) )

 

zdjęcia przed:

 

119d102f9c3d4a26m.jpgbc9046299380b7dem.jpg0f647eaa83b246d9m.jpg6aebabe90c7d46acm.jpgfaeb618aadfed15am.jpg

de9c81ab15bd72e1m.jpg1f0b2e7ce0ef692bm.jpgf9b2144ca55af5bam.jpgaa2aef114e1c5dc6m.jpg66fabff06ae31f75m.jpg

 

50/50

 

da071d4a41a0572fm.jpg170ee45a1e685944m.jpgf17cafa0ba6eb25bm.jpg

 

i juz wyprana podsufitka

 

bc9a28ed9f231d07m.jpg2489544398b968adm.jpgba3ebf8e6cd14f23m.jpg58c900b7f5c0e79am.jpg

227c7f394d67f0b5m.jpg46a18f5eb9f01ad4m.jpgd57269b2cb8d73cdm.jpg

 

jutro dalszy ciąg ogarniania... bo dzisiaj tylko podsufitke wypralem i nic wiecej nie robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.