Skocz do zawartości

Jak usunąć klej kropelka z tapicerki


jorg

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem forum i nic nie znalazłem,na temat jak usunąć plamę po kleju chyba kropelka z tapicerki na siedzeniu i plastikach.Kupiłem auto już z taką wadą,na początku mi to nie przeszkadzało,ale teraz jak oglądam zdjęcia waszych autek to ta plama już mnie wnerwia na maksa,jest duża i taka twarda,sztywna. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, odnawiam temat (niestety)...

Nie pytajcie jak, ale kapnęła mi mała kropla SuperGlue na tapicerkę. :wallbash: Kropla ma wymiary ok 3x3mm, jak można się tego syfu pozbyć? Podobno najlepiej dziala aceton(czysty bądź w zmywaczu do paznokci) oraz ciepła woda z mydłem, pytanie tylko czy taki aceton nie zniszczy/odbarwi tapicerki jeszcze bardziej... Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najlepiej dziala aceton(czysty bądź w zmywaczu do paznokci) oraz ciepła woda z mydłem, pytanie tylko czy taki aceton nie zniszczy/odbarwi tapicerki jeszcze bardziej... Jakieś pomysły?

 

Najlepiej spróbuj w niewidocznym miejscu jak zadziala aceton na tapicerke, jak nie sprawdzisz nie bedzie wiadomo. Najlepiej jest acetonem lub rozpuszczalnikiem do takich klejów ze sklepu modelarskiego. W zmywaczach do paznokci przeważnie jest wiele dodatków, i niby sa bezacetonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nokaut.pl/chemia-modelarska/ ... alnik.html

http://www.m-zone.pl/go/_info/?user_id=DEBONDER〈=pl

Pierwsze z brzegu od wuja google. Wpisz debonder. Tylko nie wiem jak to będzie działało na tapicerkę... Nawet 3m ma taki produkt w ofercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc.... POSZŁO!!:D:D:D Użyłem czeskiego debondera, kupionego w pierwszym lepszym sklepie modelarskim. Na początku sprawdziłem czy nie odbarwia na, wydawać by się mogło słabym do tego celu materiale- mf nigrina, tej żółtej do lakieru. Oczywiście nie odbarwiło, więc następnie próba na spodzie kanapy tylne, również kolor bez zmian. Próbowałem początkowo jakos to nanosić wykałaczką (bałem się, że jednak od większej ilości tego debondera i tarcia może się coś stać z tapicerką), następnie wacikiem, ale efekty były kiepskie. Dopiero zakraplanie małych kropelek (tak ok 1/2 objętości 'normalnej' kropli) dało efekt. Klej sprawiał wrażenie jakby stawał się żelem/galaretą, przypominał trochę w konsystencji klej którym są w gazetach przyklejane płyty CD, ale już bez problemów schodził palcami ;D

Po 10 minutach roboty na siedzeniu nie ma ani jednego śladu, że kiedykolwiek było coś tam robione:D Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.