Skocz do zawartości

Wosk z lampionu na siedzeniu, jak usunąć?


Gość Slawciu_s

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli nie został wtopiony to żelazko nie jest dobrym wyjściem. Na początek wyszczotkować i odkurzyć. Jeżeli zostawiasz samochód na dworze to najlepiej wyczyść to rano, kiedy parafina będzie krucha i łatwiejsza do usunięcia mechanicznego. Ewentualne resztki potraktowałbym tamponem z benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja robiłem to kiedyś na dwa sposoby:

 

1 sposób: zdrapać co się da z wierzchu materiały, a następnie nałożyć zwykłą gazetę i przejechać żelazkiem kilka razy

 

2 sposób: zamrozić parafinę na "kość" za pomocą lodu, zamrażacza sportowego lub wrzucić do zamrażalki jeżeli to możliwe, następnie oderwać od materiału - schodzi praktycznie całe, a tłustą plamę zlikwidować za pomocą gazety i żelazka lub płyn do mycia i gorąca woda.

 

W przypadku samych tłustych plam czy też pozostałych tłustych plam po jakiś woskach, smarach olejach itd jest bardzo dobry środek firmy LCK nazywa się PURATEX Degreaser Spray (dla tkanin) a Degreaser Spray (dla skóry) - psika się go na plamę, środek się proszkuje i tam gdzie był tłuszcz proszek jest żółty, a tam gdzie nie było jest biały. Po sproszkowaniu zbiera się go odkurzaczem i przy silnych plamach psika jeszcze raz albo jak wyszła plama od razu to czyści całą powierzchnię żeby nie było widać różnic.

 

W razie jakiś pytań piszcie na maila lub priv albo bezpośrednio do LCK proście o Piotrka i mówcie, że z mojego polecenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sprezone powietrze do czyszczenia klawiatury...wstrzasnij odwroc pojemnik i naprysnij zmrozone powietrze na wosk,po takim zmrozeniu szybko skrusz i wciagaj jednoczesnie odkurzaczem...usuwam tak gumy do zucia itp....ps.zmrozone wytwarza sie tylko przy odwroconym pojemniku do gory kołami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.