Skocz do zawartości

Zymol HD Cleanse


PN

Rekomendowane odpowiedzi

a strzal z qd ?

Dużo dłużej będziesz musiał wypracowywać HD na zawilgoconym padzie, tri-colorze niż w przypadku dodania samego HD. Wszystko się będzie mazać i smużyć. Pewnie dla samego HD też nie jest to wskazane, żeby w czasie aplikacji "czymś się" wspomagać i rozrabiać go wodą, qd, etc.

 

Dla mnie zmorą przy nakładaniu HD jest jak nie dosuszę auta i kapnie mi woda spod uszczelki, klamki, szczeliny, ramki tablicy, etc :evil: A nie zawsze mam czas żeby auto mi schło kilka godzin...w zasadzie to nigdy go nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

julian aaa... wiedziałem, że coś źle robię :o

dobra, następnym razem spróbuję bez przerw na popicie browarka - może zmieszczę się w 3 kwardansach :o

dzięki za radę! - postuluję dodać pomógł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zmorą przy nakładaniu HD jest jak nie dosuszę auta i kapnie mi woda spod uszczelki, klamki, szczeliny, ramki tablicy, etc

no niestety, HD tylko na suche auto... niewielka ilość wody z dysz spryskiwaczy jeszcze jest to wypracowania, ale klamki, uszczelki etc. są utrapieniem.

 

strał z QD - bardzo zły pomysł. jak można mazać QD na cleaner i później kłaść na to wosk? odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego HDC jest takie niezastąpione pod woski z bandy Z ?

 

Dlaczego nie nada się np. popularne Dodo LP ? Również z glazem, świetnie nadaje się do pracy z maszyną, nie zasycha, do tego kosztuje połowę mniej. W czym HDC jest lepsze ?

 

Czy to nie jest czasami taki utarty schemat ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, cash, kupiłem HDC, nie przeżyłem chwili uniesienia po użyciu... Nie wiem, może jeszcze za krótko się nim posługuje, żeby dostrzec te istotne niuanse.

 

Eryczek, tak, jestem w tym temacie na bieżąco. Nasuwa się pytanie dlaczego tylko o tych dwóch cleanerach mówi się tak śmiało, że są godnym substytutem dla HDC. Co jest tym kryterium decydującym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Adm, jak napisał jeden z Modów, HDC to taki oszust co wykonuje większość pracy... Wosk jest już tylko wisienką na torcie.

Nie o wielu cleanerach można to powiedzieć :dontknow:

 

adii, miałem za pierwszym razem to samo - I'm lovin' it :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wydajność HDC... Ja robiłem maskę teraz przed trasą (HDC + Carbon). 4 krople na całą powierzchnię maski vectry c to było za dużo - przynajmniej w moim odczuciu, bo ręka mi odpadała. Aplikator zymola dedykowany do hdc... ale to może przez przerwę w pielęgnacji auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak - na 99,5%. Te 0,5% to sobie dałem ze względu na wrodzoną skromność :D

 

Ważne jest jednak żeby z HDC nie przesadzić bo wtedy można go nie wypracować i przez pół dnia. Ja używam padów 3M - niebieskiego i czarnego ale preferuje czarny. HDC jest gęsty i nie przelatuje przez pad.

Na początek daję trzy "groszki" na pad, później dwa o tak mniej więcej od trzeciego elementu jak już gąbka nasiąknie to wystarczy jeden "groszek" na pad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny pad zdecydowanie lepszy niż niebieski. HDC lepiej dać za mało niż za dużo. jeśli jednak damy za dużo, to szybkim ruchem, póki jeszcze można, zaatakowac nim jak najwięszy obszar i później spokojnie rozpracowywać właśnie na 4-6 biegu DAS6 lub przy ca. 1100 obr./min w rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja HDC aplikuję ręcznie i nie żałuję środka.

Na zrobienie vw golfa potrafię zużyć prawie 1/3 butelki.

Machania ręką jest trochę, ale większość środka wsiąka i lakier wygląda obłędnie (szary metalic).

Czy jednak za dużo używam HDC? Tym bardziej, że na razie w Car-Spa jest niedostępny, więć muszę chyba dawać mniejsze ilości (1,5 buteleczki mam w zapasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.