Skocz do zawartości

Forumowicze vs Sklepy;-)


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
To i tak pewnie wszysko leci przez chiny, z USA maja do nich blisko
Myślę, że nie. Wiele składników nie da się zastąpić czy wyprodukować w Chinach lub ściąganie się nie opłaca np. Carnauba - Brazylia, naruralne olejki z pomarańczy (w USA szczególne na Florydzie), frakcje ropy naftowej itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfganga już można dostać taniej w jednym ze sklepów. Ostatnie 17% promocje Zaino, Zymola, Wolfganga czy 15% promocja na Svisswaxa, czy wreszcie 30% promocja na Migliore pokazuje, że istnieje jeszcze duża możliwość manewru i ,,rezerwy" cen są jeszcze spore.

 

 

Takie promocje są często na granicy opłacalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Wolfganga już można dostać taniej w jednym ze sklepów. Ostatnie 17% promocje Zaino, Zymola, Wolfganga czy 15% promocja na Svisswaxa, czy wreszcie 30% promocja na Migliore pokazuje, że istnieje jeszcze duża możliwość manewru i ,,rezerwy" cen są jeszcze spore.

 

Jak sama nazwa wskazuje to jest Promocja i moim zdaniem nie można tego stawiać na równi ze stałą obniżką cen, często ktoś chce się pozbyć jakiejś firmy z magazynu i wtedy można oddać za parę groszy żeby nam nie zalegało., takich nietypowych powodów może być więcej.

 

Co do MEgs-a to nie chcę ich bronić bo ceny mieli na pewno wysokie ale nie można zapominać żeby byli pierwsi na naszym rynku i na pewno musieli włożyć sporo starań i pieniędzy żeby w jakiś sposób pokazać ludziom czym jest autodetailing i rozpromować tę markę. Za rok lub dwa kiedy na tym forum będzie naprawdę dużo użytkowników nowe marki będą mieli sporo łatwiej starczy jeden post i po jednym dniu nieznana marka już jest ludziom znana przynajmniej z nazwy do tego trochę odnośników do DW i jest ok. Wcześniej nie było tak łatwo, przynajmniej tak mi się wydaje :o

 

 

Wax Paradise Nie chce być samarytaninem oraz na nikogo zwalać winy ale takie są realia jak ktoś ma sklep, jego początek lotu znajduje się u przedstawiciela lub hurtowni i od ceny jakie zaoferuje przedstawiciel uzależniona jest dalsza podróż. To że przedstawiciele mają także nie za dobre warunki to także jest prawdopodobnie prawda ale my jako sklepy tego nie wiemy, więc tym bardzie czegoś takiego nie napiszę. Jesteś przedstawicielem i mniej więcej wyjaśniłeś jak to wygląda i teraz wszyscy mają jakiś wgląd w te wszystkie zależności i o to właśnie chodziło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sorry @Wax Paradise,

nie jest to „najazd” na Ciebie, ale sprostowanie pewnych danych podanych przez Ciebie, które są tutaj czytane przez tysiące (również niedoświadczonych) użytkowników i gości:

 

Tzn. jak, improtujac z USA VAT placi sie 2 razy? Przeciez handel wewnatrzspolnotowy tez nie ucieka od VATu, kupujesz na 0% ale ten VAT tak czy siak musisz doliczyc i go zaplacic... Chyba, ze mowisz o cenie brutto w stanach, ale co do tego ma nasz VAT 23%?

Chodzi o to, że kupując w Stanach dostajesz ceny hurtowe i do nich dochodzi VAT. Kupując np. w UK dostajesz ceny hurtowe, ale od nich odejmujesz jeszcze 17,5% VAT. Ze Stanów płaci się podwójny VAT. Raz w celni, a drugi raz płacisz VAT od sprzedanych produktów, ale pomniejszasz go o ten zapłacony. Dotyczy to firm będących płatnikami VAT. Dlatego produkty wyprodukowane w UK (jak np. Bilt Hamber) mają lepsze ceny w Polsce, niż te sprowadzane z USA. Tak to wygląda z mojej strony, ale księgowym nie jestem.

Podwójny VAT?

Sorry, ale to herezja.

Dokładnie tą samą "herezję" słyszałem parę dni temu od kogoś innego – proponuję odwiedzenie kursu księgowego. ;)

 

Kupujac w UE dostajesz cenny netto( czy tez jak kto woli z VATem 0%), do tych cen, na dzien dobry jestes zobowiazany doliczyc nasz VAT, na dzien dzisiejszy 23%. Do tego doliczasz podatek od marzy (jak mowi sama nawa tego podatku). Czyli kupjac cos za 10 euro z VATem 0%, doliczasz sobie marze wlasna, dajmy na to 50%, masz 15 ojro ktore jest cena netto, do tej wartosci muszisz doliczyc 23% i oddac to fiskusowi :) Jak dla mnie wychodzi na to samo, jezeli dobrze rozumuje.
@spons :good:

Z VAT –em jak z ruskim bankiem (a bynajmniej tak do niedawna było): „nie masz i nie pauczisz” :dontknow: – nie jest Twoje, tylko należy do Państwa.

Z tym należy się pogodzić lub wyprowadzić do kraju gdzie niby „jest lepiej”.

 

 

 

 

Swissvax ma u nas naprawdę dobre ceny w porównaniu do Zaino i Zymola

Przede wszystkich wynika to z faktu, że Zaino i Zymol są importowane z USA, a Swissvax jest kupowany w UE.

Hmm, od kiedy Szwajcaria jest w UE? :idea:

SAD itd. cały „koncert życzeń :ad: dla celników ” :kox: - tak jakbyś sprowadzał towar z USA.

 

 

A z drugiej strony: w dniu gdy Szwajcaria wejdzie do UE i straci całkowicie swoją suwerenność, przejdę prawdopodobnie na rentę i zacznę grać w golfa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Może źle ich zrozumiałem podczas rozmowy, co nie zmienia faktu, że są jedynym (znanym mi) i prawdopodobnie największym przedstawicielem CG na Polskę. :)

 

[ Dodano: 16 Styczeń 2011, 00:04 ]

Chemical Guys nie oferuje wyłączności.

Poczytałem ich stronę i się mylisz, bo oferują wyłączną dystrybucję. "Exclusive distribution areas are available in some states and countries."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle ich zrozumiałem podczas rozmowy, co nie zmienia faktu, że są jedynym (znanym mi) i prawdopodobnie największym przedstawicielem CG na Polskę. :)

Wiesz, każdy może pisać, mówić co mu się żywnie podoba. Zapewniam Cię, że nie są wyłącznym dystrybutorem CG na Polskę.

 

Poczytałem ich stronę i się mylisz, bo oferują wyłączną dystrybucję. "Exclusive distribution areas are available in some states and countries."

Na Polskę nie oferują. To miałem na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, samplery są niebezpieczne, silnie uzależniają.

 

Ciekawą ofertę ma teraz mrcleaner.pl

Spora oferta, w rewelacyjnych cenach.

Sklep zadeklarował się, iż jest w stanie zrobić tester każdego płynnego produktu, jaki mają w ofercie. Moje ostatnie zamówienie, ale wszystko sie nie zmieściło.

 

image072l.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zdecydowanie przydałyby się u nas pasty Menzerny. Aż dziw że nikt jeszcze nie sprowadził, cenowo przecież nie odbiegają od konkurencji, a pracuje się nimi rewelacyjnie.

 

Evo Menzerna ma ogromne wymagania jeśli chodzi o zakup bezpośrednio u producenta, pozostaje import prywatny od zagranicznych dystrybutorów co nie zawsze jest opłacalne jeśli chcemy zrobić wszytko z godnie ze sztuką, karty charakterystyki, polskie etykiety itp.c Ale fakt przydałyby się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejny raz kupowałem od Temachem i kolejny raz musze polecić, przeysłka od zamówienia w 24h była u mnie, doskonale zapakowane, z gratisami po ich niezłej zniżce, gdyby rozszerzyli asortyment o więcej produktów firmowych to bym zrobił 'wow'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doszukałem się ale czy któryś sklep mógłby wprowadzić:

 

http://www.poorboysworld.com/grit-guard.htm

 

Fajny zestaw i przy kursie dolara 2,80 wychodzi 110 zeta do tego przy większym zamówieniu było by taniej, ja bym chętnie taki zestaw zakupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw i przy kursie dolara 2,80 wychodzi 110 zeta do tego przy większym zamówieniu było by taniej, ja bym chętnie taki zestaw zakupił..

 

Daniels, Zapomniałeś o kosztach transportu i polskim podatku Vat. One wywindowałoby cenę nawet o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.