Skocz do zawartości

Forumowicze vs Sklepy;-)


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci, że też tak to nie powinno wyglądać, bo producent powinien dbać o swoich hurtowników, przedstawicieli, dystrybutorów, sklepy itp. Przypuszczam, że im większe robi się zakupy tym można liczyć na lepsze względy.

Dobrze, że użyłeś słowa "przypuszczam", bo z rzeczywistością nie ma nic wspólnego :-] Każdy producent ma swoje wymogi, rabaty i są one jednakowe dla wszystkich dystrybutorów. Producenci zazwyczaj mają takie obroty, że nie muszą już więcej reklamować swoich produktów. To nie jest takie kolorowe, jak by się wydawało.

 

Testery nawet megsa i 3m, więc niech nikt nie mówi, że się nią da:)

Nikt nie mówi, że się nie da. Przecież nie o to chodzi. Na dawnym Stadionie X-lecia też można było kupić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie klienci są dla ciebie a nie ty dla klientów :lol: Mi nie chodzi o to żebyś rozdawał za darmo produkty, ja po prostu szanuje swoje pieniądze a zdarzyło mi się już kupić produkty które delikatnie mówiąc mnie zawiodły. A to czy mnie na coś stać czy nie to już moja sprawa. Jak bym nie chciał wydawać pieniędzy na kosmetyki to raczej nie zaglądał bym na to forum. Sprzedawca opisze działanie - proszę Cię, każdy chwali swoje i to jest naturalna sprawa w handlu - nie jesteś Caritas Polska tylko chcesz zarobić na swoich produktach a najlepiej jeszcze na takich z których masz największy profit.

 

Masz możliwość sprzedawać ori. samplery Duraglossa to to rób, sam bardzo chętnie spróbuje kilku produktów a jeżeli mi podpasują to kupie normalne opakowania - tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

Ponawiam pytanie, kto stosuje takie praktyki ?
Śpij spokojnie, nikt na forum-,,Abstrahując od przemysłu/produktu".

 

[ Dodano: 4 Listopad 2010, 18:39 ]

Testery nawet megsa i 3m, więc niech nikt nie mówi, że się nią da:)
Pewnie, że się da i Nielsen też jest;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, Już wklejone do tematu o padach
Dzięki serdeczne :)

 

[ Dodano: 5 Listopad 2010, 07:58 ]

I jeszcze podsumowanie listy życzeń z wczoraj;-)

http://www.thefind.com/crafts/browse-co ... 1&settings[search.pagesize.multiplier]=2

http://www.elitecarcare.co.uk/terry-app ... p?cPath=64

http://carproductstested.com/samples-shop/

http://www.detailingworld.co.uk/forum/f ... y.php?f=25

http://www.detailcity.com/foam-wheel-shmitt.html

Valet Pro

Środki do prania tapicerki, zwłaszcza "prespreje" - w małych ilościach. PR101.

 

p.s. teraz powinny działać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum

Wspomnę, że oficjalnych importerów/przedstawicieli jest mi znanych trzech: moja firma, Carnauba-CarSpa oraz moderator tego forum - PN.

 

Sebastian, sam dobrze wiesz, że jest znacznie więcej importerów i oficjalnych przedstawicieli, np nasz sklep Mr Cleaner jest wyłącznym przedstawicielem Car-Lack a także Kestrel oraz oficjalnym jednym z dwóch wyłącznych przedstawicieli Dodo Juice, poza tym importujemy kilkanaście innych marek m.in Prima, Stjarna Gloss czy Insta Finish, których nie mają inne sklepy w Polsce.

 

Aha i dodam, że wprowadzamy testery z większości produktów dostępnych w naszej ofercie tak aby każdy klient mógł przetestować produkt zanim kupi większe opakowania, albo aby miał pod ręką przegląd wszystkich dostępnych środów.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie wciskam kitu, że tylko nasze produkty są najlepsze, bo ocenia to sam rynek jak np Car-Lack Glass Sealing Kit vs Duragloss Rain Repell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, sam dobrze wiesz, że jest znacznie więcej importerów i oficjalnych przedstawicieli, np nasz sklep Mr Cleaner jest wyłącznym przedstawicielem Car-Lack a także Kestrel oraz oficjalnym jednym z dwóch wyłącznych przedstawicieli Dodo Juice, poza tym importujemy kilkanaście innych marek m.in Prima, Stjarna Gloss czy Insta Finish, których nie mają inne sklepy w Polsce.

Rzecz w tym, że "import", to nie "handel wewnątrzwspólnotowy". Ja pisałem o imporcie :) Wy kupujecie z UK, a to jest handel wewnątrzwspólnotowy. Dla mnie nie ma problemu z wprowadzeniem wymienionych przez Ciebie marek, "których nie mają inne sklepy w Polsce". Ja po prostu nie chcę ich wprowadzać. Potem musiałbym robić z nich próbki, żeby je jakoś sprzedać :)

 

W Waszym temacie napisałeś, że jesteście:

autoryzowanym dystrybutorem następujących marek:

Clear Kote

Eurow

I tutaj mijasz się z prawdą, wciskasz ludziom kit :) Nie jesteście żadnym autoryzowanym dystrybutorem tych marek. Pytałem i producenci pierwszy raz słyszą o Waszej firmie. Nie ma Was też w spisie dystrybutorów. Jest moja firma, Waszej nie ma :) Nie wiem skąd macie autoryzację, może z Chin, bo na pewno nie od producenta. Jeśli z Chin, to tłumaczyłoby pisownię "Clear Kote", a nie "ClearKote".

 

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie wciskam kitu, że tylko nasze produkty są najlepsze, bo ocenia to sam rynek jak np Car-Lack Glass Sealing Kit vs Duragloss Rain Repell.

Może podasz jakiś przykład, gdzie wciskam kit? Bo na razie to Ty piszesz, że Twoje produkty są najlepsze. Oto cytat:

testowaliśmy wiele produktów do szyb i Car Lack Glass Sealing Kit jest debeściak

To się nazywa hipokryzja, jeśli byś nie zauważył. Nie wstyd Ci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Brakuje prezentacji produktów na forum przez sklepy/sprzedawców. Opis produktu, optymalna aplikacja, zdjęcia własne po zastosowaniu, a nawet opisów zapachów, zdjęć konsystencji produktów itp.;-) Myślę, że przydałoby się coś takiego. Korzyść byłaby obopólna.

p.s. Wiem, że jest trochę takich testów/prac/tematów ale jest ich za mało. Wiem też, że sprzedawcy-forumowicze boją się pisać, bo zdarzały się ataki o reklamę. Ale nie mylmy prezentacji z reklamą. I dajmy wyciągnąć wnioski samym forumowiczom-potencjalnym klientom;-)

2. Brakuje rzeczywistych zdjęć produktów. Szczególnie aplikatorów, mikrofibr, padów, pędzelków, rękawic, gąbek itp. Zdjęcia sklepowe często nie oddają rzeczywistego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1. Brakuje prezentacji produktów na forum przez sklepy/sprzedawców. Opis produktu, optymalna aplikacja, zdjęcia własne po zastosowaniu, a nawet opisów zapachów, zdjęć konsystencji produktów itp.;-) Myślę, że przydałoby się coś takiego. Korzyść byłaby obopólna.

p.s. Wiem, że jest trochę takich testów/prac/tematów ale jest ich za mało. Wiem też, że sprzedawcy-forumowicze boją się pisać, bo zdarzały się ataki o reklamę. Ale nie mylmy prezentacji z reklamą. I dajmy wyciągnąć wnioski samym forumowiczom-potencjalnym klientom;-)

2. Brakuje rzeczywistych zdjęć produktów. Szczególnie aplikatorów, mikrofibr, padów, pędzelków, rękawic, gąbek itp. Zdjęcia sklepowe często nie oddają rzeczywistego wyglądu.

Spokojnie,

tak jak już w innym temacie pisałem: na początku roku szykują się zmiany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
na początku roku szykują się zmiany.
Jeśłi zmiany, to tylko na lepsze ;) Czekam z niecierpliwością! Jeszcze tylko parę dni...

 

Marzy mi się pełny asortyment Wolfganga, Zaino w dobrych cenach. I Zymol i Swissvax w niższych cenach.

 

I promocje typu:

 

Wszystkie produkty danej firmy 30-50% taniej.

 

Kupując 1 produkt, drugi tańszy tej samej firmy gratis.

 

Darmowa wysyłka też jest super! Bo pozwala zamawiać np. po jednym produkcie w miesiącu :)

 

Tego typu promocje są fajne.

 

Takie życzenia na Nowy Rok 2011! :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
na początku roku szykują się zmiany.
Jeśłi zmiany, to tylko na lepsze ;) Czekam z niecierpliwością! Jeszcze tylko parę dni...

 

Marzy mi się pełny asortyment Wolfganga, Zaino w dobrych cenach. I Zymol i Swissvax w niższych cenach.

 

I promocje typu:

 

Wszystkie produkty danej firmy 30-50% taniej.

 

Kupując 1 produkt, drugi tańszy tej samej firmy gratis.

 

Darmowa wysyłka też jest super! Bo pozwala zamawiać np. po jednym produkcie w miesiącu :)

 

Tego typu promocje są fajne.

 

Takie życzenia na Nowy Rok 2011! :);)

hehe przykładam sie do życzeń MetalMagnes ;)

No nie - tak się tutaj dalej nie da wytrzymać :zly: :

wszystkie sklepy z kosmetykami szykowały niespodziankę, aby od 1.1.2011 sprzedawać wszystkie kosmetyki za 1 zł za sztukę lub litr :shock: , a Swissvax i Zymol miały dokładać do każdego zamówionego wosku sztabkę złota :kox: ,

a tutaj naraz mowa tylko o 30-50% :wallbash:

 

I znów cała umowa to kitu :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

CleanerFreak, :good:

 

 

 

MetalMagnes Uwierz że każdy ze sklepów chciałby dawać takie promocje jak sobie życzysz, ale niestety warunki jakie dostajemy od przedstawicieli niestety nie pozwalają na takie zachowania, nawet promocja w stylu wysyłka FREE bardzo nadwyręża prowadzenie działalności i mało tego że zarobek jest marny to jeszcze do części zamówień trzeba było dołożyć ze swojej kieszeni :/ szczególnie jak zamawiany jest jeden produkt, i absolutnie nie mam pretensji do ludzi którzy korzystając z promocji zamawiają jeden produkt bo przecież po to są takie promocje ;) tylko chcę przedstawić jak wygląda sytuacja od strony sklepu i dlatego takie akcje są bardzo rzadkie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.