Skocz do zawartości

Punto II odświeżanie wnętrza


krzychu147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jest to mój pierwszy projekt, który zamieszczam na forum. Punto było trzecim samochodem, w którym czyściłem wnętrze.Lakier nie został poddany korekcie na zyczenie klijenta jedynie wyglinkowany i nałożony colii 845 Prosze o ocene mojej pracy i komentarze.

 

Do prac użyłem:

- odkurzacz ekstrakcyjny Numatic George

- proszek karcher rm760

- apc tesco :oops:

- smartdressing

 

przed:

snc12843.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

snc12844.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12845.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12846.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12847.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12849.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12850.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12852.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12853.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

efekt prac- po

 

snc12855.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12856.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12857.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12864.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12867.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12868.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12869.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12871.jpg

snc12873.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

snc12863.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, widać efekty pracy ale na przyszłość radze wyciągać fotele, jest przy tym 10 minut roboty a mozna o wiele lepiej wszędzie dotrzeć, skupiaj uwage na narożnikach bo fotel kierowcy jest delikatnie brudny na rogu siedziska, no i zainwestuj w odplamiacz proponuje tersus megagel jest bardzo bardzo wydajny i warto za niego zapłacic, na pewno odrobi sie wielokrotnie, dobry też jest karcher rm769 ale z wydajnością jest gorzej. Pozdrawiam i życze samych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, widać efekty pracy ale na przyszłość radze wyciągać fotele, jest przy tym 10 minut roboty a mozna o wiele lepiej wszędzie dotrzeć, skupiaj uwage na narożnikach bo fotel kierowcy jest delikatnie brudny na rogu siedziska, no i zainwestuj w odplamiacz proponuje tersus megagel jest bardzo bardzo wydajny i warto za niego zapłacic, na pewno odrobi sie wielokrotnie, dobry też jest karcher rm769 ale z wydajnością jest gorzej. Pozdrawiam i życze samych zadowolonych klientów.

 

dzięki za uwagi! Tez zauwazylem wlasnie przy tej pracy, ze mastepnym razem juz wyciągam fotele. Odplamiacz mam z karchera ten o ktorym piszesz, ale nie byl mi potrzebny przy tym samochodzie. Zastanawiam sie nad zakupem jakiegos prespray, bo nic takiego nie posiadam a mysle ze to moglo by podniesc jakosc mojej pracy. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka nieźle wyszła! Myślę, że takie zdjęcie 'normalnie umytego' auta, i zdjęcie glinki po pracy na tym 'normalnie umytym' aucie przekonałoby najbardziej zagorzałego przeciwnika detailingu do zmiany poglądów :D

A tak w ogóle, to niezła robota, widać, że faktycznie jest odświeżone w środku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, widać efekty pracy ale na przyszłość radze wyciągać fotele, jest przy tym 10 minut roboty a mozna o wiele lepiej wszędzie dotrzeć, skupiaj uwage na narożnikach bo fotel kierowcy jest delikatnie brudny na rogu siedziska, no i zainwestuj w odplamiacz proponuje tersus megagel jest bardzo bardzo wydajny i warto za niego zapłacic, na pewno odrobi sie wielokrotnie, dobry też jest karcher rm769 ale z wydajnością jest gorzej. Pozdrawiam i życze samych zadowolonych klientów.

-co do wyciagania foteli -nie chce mi sie wierzyć ze zrobisz to w 10 minut-tym bardziej jak są poduszki w fotelach,odpiecie akumulatora,wykrecenie 4 śrub na kazdym fotelu-a jak dojdzie jeszcze jakas pordzewiała sruba i nie daj boże ukrecisz tylko same problemy(lepiej zakupic wąską gietka szczelinowa koncówke i po problemie)

-co do rm769 kolego to bym raczej go nie stosował jako odplamicz wszelakiego rodzaju brudu(napewno nie stosował bym go jako presprey) a tym bardziej na tapicerce samochodowej(bardziej słuzy do punktowego usuwania plamy z oleju, smoły, pasty do obuwia, tuszu, długopisów i pisaków, klejów)-i tak samo jest z megagel z tersusa-to są produkty do punktowego usuwania plam-i nie wiem dlaczego akurat je polecasz jesli u kolegi na zdjęciach nie widac plam wyzej wymienionych?wystarczy dobry,tani presprey i szczotka przed ekstrakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyciagania foteli -nie chce mi się wierzyć ze zrobisz to w 10 minut-tym bardziej jak są poduszki w fotelach,odpięcie akumulatora,
Popieram ...czasami odpięcie baterii nie wiele zmienia . potem mogą wystąpić błędy w kompie...Robota brawo -nauka czyni majstra :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fotelami z przodu poradziłem sobie nie najgorzej i szczerze mówiąc tez obawiałem sie właśnie ich wyciągania. Chodzilo mi bardziej o tylne fotele jak auto jest np 3 drzwiowe to ich wyciagniecie znacznie prace ułatwia. Rm769 nie stosowałem, ponieważ nie było takiej potrzeby. Zakupiłem go na plamy cięzkie do usunięcia ktorym nie daje rady ekstrakcja. Jaki prespray polecicie? Pytanie glownie do timura bo z tego co wiem masz z tym wiele do czynienia;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu ja uzywam praktycznie ,,litrami,, tenzi top prefekt albo top efekt STR lub kombinuje z mieszanka top plam clor-uzywam tez agapitu carpet i texaclean-dodatkowo mam w zestawie(w bagazniku)Buzil - G476 Optiflor TOP(polecam do podsufitki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskuje roztworem(100ml na litr wody) i potem ,,pielucha,,w dłoń lub miekka szczotka-powiem tak jeszcze nigdy mi podsufitka nie spadła na głowe,nawet nie zauwazyłem aby kiedys sie odkleiła i zaden klient nie reklamował ze cos takiego sie stało-zwracam szczególna uwage tylko na samochody sprowadzone z włoch(temp tam robia swoje,klej słabiej trzyma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timur, nie pisałem o prespreyu bo to zupełnie inna sprawa, na początek rm760 spokojnie wystarczy, jest to proszek który naprawde robi niezłą robote, jest wydajny i dobry! napisałem mu na przyszłość żeby zainwestował odrazu ponieważ to dopiero 3cie autko a każdy kto to robi prędzej czy później natknie sie na plamę ciężką do zlikwidowania, u mnie w firmie wyciągnięcie foteli to podstawa, mimo tego że posiadam wszystkie końcówki szczelinowe nic nie zastąpi wyciągnięcia fotela i dokładnego obejrzenia go z każdej strony, jak narazie z śrubami nigdy nie miałem problemu, rzadko widać korozję wewnątrz autka, a co do poduszek wystarczy na czas prania odłorzyć kluczyk do szuflady i problem z głowy, jeszcze nie zdarzyło mi się narobić jakiś błędów, zalerzy jak kto podchodzi do swojej pracy dla mnie wyciągnięcie foteli świadczy o dokładności wykonanej usługi. choćby nawet o dokładnym wyczyszczeniu szyn i nasmarowaniu ich, chyba o to w tym chodzi to są kompleksowe usługi. Pozdrawiam wojtek 1788

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odeszłęm od wyciagania foteli po tym jak kiedyś razem z klientem meczylismy sie zardzewiała sruba-dobrze ze był ze mna bo własnie to jemy walneła sruba(laguna-mocowanie foteli jest od dołu wiec bez kanału ani rusz)-po drugie dochodza pózniej problemy np z kodami do radia(akumulator odłaczyć przeciez trzeba)

kazdy robi inaczej i na pewno jest to dodatkowy plus dla was jak po skonczonej pracy smarujecie szyny

zastanawiam sie tylko jakie macie stawki np za osobówke-kombi,jaki czas na autko(wyciagniecie foteli,wypranie,wysuszenie-no bo chyba nie wkładacie od razu wypranych foteli,montaz z powrotem,smarowanie szyn-to jakby nie było zajmuje trochu czasu i wkładu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firme prowadze od czerwca wiec ceny mam niskie, ponieważ jestem pierwszą osobą u mnie w mieście która wykonuje takie usługi i ludzie muszą się przekonać co można osiągnąć, jak narazie się przyjeło i mam coraz więcej klientów.

Kompleksowe czyszczenie wnętrza obejmuje

Wyciągnięcie foteli dokładne odkurzenie wnętrza, podsufitki podłogi plastików zakamarków itd,

Pranie podłogi, foteli, boczków, podsufitki, oraz bagarznika

dokładne czyszczenie i konserwacja plastików, wentylatorów, oraz wszystkich elementów wnętrza, mycie szyb, suszenie, czyszczenie i smarowanie szyn fotela, pranie czyszczenie dywaników, montarz foteli sprawdzenie oraz ewentualne poprawki cena usługi zaczyna sie od 100zł i rośnie do 160zł w zależności od wielkości samochodu dotyczy to aut osobowych oraz kombi, vany terenówki busy ustalamy indywidualnie. Czas to około 5-8godzin. Dodatkowo jest możliwość wymiany filtra kabinowego i odkarzenia klimatyzacji za pomocą ozonu koszt dodatkowo 50zł. Nakład pracy jest duży ale robie to co lubie i pracuje na siebie wiec uważam że warto. Stać mnie na utrzymanie firmy i wypłate dla pracownika, na "wakacje" też odłożyłem wiec nie narzekam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, najpierw musze przekonać ludzi do siebie, później zacząć zarabiać, do tego dochodzą polerki, myjnia, woskowanie, zarabiam o wiele lepiej jak w poprzedniej pracy, a poza tym mam dopiero 21lat i wszystko przedemną:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.