Skocz do zawartości

Kropelkowanie - zdjęcia i filmy forumowiczów


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz KRK - rozwaliło mnie to co napisales :D nie zwróciłem na to wczesniej uwagi

bo nikt by na to nie zwrócił uwagi. "Kropelkowanie" w j. polskim znaczy "tworzenie kropelek" Rozumiem, że każdy może mieć swoje zainteresowania, ale dla mnie "kropelka" kojarzy się bardziej z wodą niż ze spermą :o Nie wiem jak Wam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropelkowanie po nałożeniu Diamondbrite PGS + Diamondbrite diamond cut
Rewelacji nie ma...

Justyna, Może warto zaopatrzyć się w jakiś dobry wosk??;)

Marka Diamondbrite nie kojarzy się na tym forum dobrze ,a i jak widać ich produkty to nic specjalnego.Markietingowa otoczka robi jednak swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że da takie same kropelkowanie nie mówi kompletnie nic o jakość tego sealanta, który swoją drogą jest zupełnie niezły.

Czyli stopień hydrofobowości powłoki nie ma wpływu na jakość zabezpieczenia? Popraw mnie jeśli się mylę ale na zdrowy rozsądek to im bardziej hydrofobowa jest powierzchnia tym tym lepiej odpycha brud :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na hydrofobowość składa się to nieszczęsne kropelkowanie i shetting, czyli spływanie wody. Są takie LSP które kropelkują bardzo marnie, ale rewelacyjnie odprowadzają wodę i brud.

 

Większość naturalnych wosków będzie robiła bardzo ładne,okrągłe krople, ale to przeważnie sealant z nieregularnym kropelkowaniem jak u koleżanki na zdjęciach będzie utrzymywał auto czystsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

FK nałożony w październiku 3 warstwy. Auto cały czas jeżdżone codziennie po 100licy parkowane pod chmurką. Myte 1 raz tylko Gold class ręcznie. Wydaje mi się że jak na taki czas użytkowania auta w cięzkich warunkach zimę zniósł dobrze

65723485.jpg

38744116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę minęło fakt że przez zimę auta nie myłem wieć od października do lutego 1 mycie tylko. Więc wydaje mi się że w miare jakoś się utrzymał przez zimę. Ale może ktos jeszcze sie wypowie bo ja to się nie znam:) Teraz myśle jaką kombinacje dać na lato aby wetlook ładny był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja pierwsza przygoda. Czasu mało, zwykłe umycie Dodo Juicem, potem SRP aplikatorem trzykolorowym i na to Colli 476, bez glinkowania. Minęło równo 3 miesiące, myłem na dotykówce średnio raz-dwa w tygodniu, zrobiłem jakieś 3tkm.

 

Tak to się ma :

 

imag0347w.th.jpg

 

 

imag0348o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.