Skocz do zawartości

Regeneracja lamp


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm. Na dobrą sprawę to ja - mając te konkretne środki do polerowania co Ty - użyłbym obu gąbek. Żółta aby jeszcze zebrała to co się da po papierze a czarna do wykończenia tego. Generalnie z lampami jest jak z lakierem - powinno się użyć minimum 2 gradacji past ściernych, żeby to miało ręce i nogi. Megsa UC nie używałem nigdy więc pytanie czy da taki sam efekt jak 2 pasty ścierne na różnych gąbkach.

Inna sprawa, że do ogarnięcia lamp nie bawiłbym się z Megsem UC tylko kupiłbym 2 małe butelczyny Menzerny - Fg400 i FF3000 bo byłby to zestaw idealny. A i lakier można by było tym fajnie ogarniać.

No ale jeśli akurat masz na stanie Megsa UC to po prostu spróbuj - jak nie da odpowiedniego efektu to wtedy kupisz sobie pasty ścierne.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Kupiłem zestaw na alledrogo do regeneracji lamp. Dziś się za to zabrałem, pierw wyczyściłem lampy, wytarłem papierem toaletowym, obkleiłem dookoła, na wkrętarce z nakładką czyściłem papierem sciernym 500>1000>1500>2000>2500>3000, wszystko na mokro, następnie umyłem lampe i wytarłem znowu, po tym nałożyłem nakładkę polerską i zabrałem się do polerowania, po polerowaniu nałożyłem pastę do konserwacji UV i oto efekt: praktycznie zerowy, a wręcz jest gorzej, co poszło nie tak? dzięki za odpowiedź.

 

069a0b3c333e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze problemem jest tu ów zestaw z Allegro - dokładnie to jego komponenty. Przeskoki gradacji 500-1000-1500-2000-2500 są za duże i prawdopodobnie każdy następny papier "nie posprzątał" bajzlu po poprzednim. Być może pasty polerujące z zestawu są kiepskiej jakości i nie wyprowadziły lamp po papierach.

Tnąc lampy papierem ja osobiście stosuję następujących gradacji papieru: 600-800-1200-1500 i potem na to Menzerna FG400 i Menzerna FF3000.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też od klienta, któremu się ogarnia klosze. Jeśli zaraz po polerce lamp potrzebuje auta to bardziej uzyteczny jest Megs Headlight Protectant bo większa część powłok potrzebuje jakiegoś czasu na dokładne wyschnięcie/związanie/stwardnienie.

Jeśli jest na to czas to powłoka na pewno będzie lepszym rozwiązaniem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@Dawit  oczywiście że się da :) poświęcając na jedną lampę tydzień z przerwami by lampa za mocno się nie nagrzała :)

Papierki są wykorzystywane po to by maksymalnie skrócić czas pracy (zdzierając szybko wierzchnia uszkodzona warstwę) i nie ważne czy lampa żółta czy wypiaskowana to papier tylko ma tą pracę przyspieszyc. I wiadomo też że jeśli na lampie masz tylko swirle to nie ma sensu stosowanie papierków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomas22 napisał:

@Dawit  oczywiście że się da :) poświęcając na jedną lampę tydzień z przerwami by lampa za mocno się nie nagrzała :)

Papierki są wykorzystywane po to by maksymalnie skrócić czas pracy (zdzierając szybko wierzchnia uszkodzona warstwę) i nie ważne czy lampa żółta czy wypiaskowana to papier tylko ma tą pracę przyspieszyc. I wiadomo też że jeśli na lampie masz tylko swirle to nie ma sensu stosowanie papierków :)

Ok, czaję, dzięki. Czyli papier nie do obejścia żeby zregenerować zmatowiałą lampę.

Jest sens kupować Megsa Plast-X do zastosowania po papierze? Czy zwykłe pasty menzerny dadzą sobie radę z wykończeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czaję, dzięki. Czyli papier nie do obejścia żeby zregenerować zmatowiałą lampę.
Jest sens kupować Megsa Plast-X do zastosowania po papierze? Czy zwykłe pasty menzerny dadzą sobie radę z wykończeniem?
Zwykłe pasty dobrze sobie dają radę.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Dawit po uprzednim usunięciu wszystkich mankamentów jakie masz na reflektorze za pomocą papierów ściernych, zrób korektę analogicznie jak robisz lakier. Zwróć uwagę na temperaturę ponieważ tworzywo znacznie szybciej się nagrzewa. Zastosuj pasty takie jakie masz. Menzerna, 3M, Sonax, Koch .... itd. Każdą uzyskasz pożądany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@automaniakz94 - w dwóch tematach reklamujesz firmę z Krk. Powinieneś jeszcze w temacie "Jakie żarówki polecamy?" zamieścić post, że najlepsze w życiu żarówki kupiłeś właśnie w tej firmie...

Litości - to forum to nie platforma reklamowa. Żebyś jeszcze robił to w jakiś delikatny sposób, a nie w 5 minut po rejestracji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ile wam wytrzymują powłoki na lampach. Ja oddałem do roboty i ponoć była kładziona powłoka po. Było ok minął rok czasu dalej jest matowa powierzchnia i do tego jest jakby morka na powierzchni która jest matowa.

Myślalem żeby ściągnąć to cleanerem i zobaczyć. Możliwe że powłoką w reakcji z chemia z myjni samoobsługowej zniszczyła powłokę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.