Skocz do zawartości

Regeneracja lamp


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

stuknij kluczem - odróżnisz dźwięk szkła od plastiku

 

Możesz dla pewności mocno przywalić, jak się posypie szkło znaczy że szklany, a jak pęknie znaczy, że plastikowy :P

Ludzie nie mówicie, że nie wiecie jak odróżnić szkło od plastiku :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć. Dzięki informacjom z tego postu wykonałem regeneracje lampy w mojej astrze H.

Użyłem papierów wodnych od 600 do 2500 na koniec spolerowałem lampę ręcznie meguiar's ultimate compound + tricolor aplikator bo nic innego nie miałem pod ręką. (ok.1h pracy) Efekt jak dla mnie zadowalający. Niestety lampa jest zapuszczona od wewnątrz Czy ktoś się orientuje czy lampa jet klejona? Jak się do niej dostać?

 

 

23syicx.jpg

n30z0k.jpg

20hk4li.jpg

 

Zdjęcia po zabiegu ;)

 

1zpkw10.jpg

ip07eo.jpg

2eq5191.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat już nie cieszy się tak dużą popularnością więc go odgrzeję.

Mam Audi a6 c6 z 2007 r. z xenonem i jedna z lamp jest od góry troche matowa (tak jak by od słońca) później dodam fotkę.

Chcę podejść do tego z papierem 1500-2000-2500 i pasta polerska i wykonczyć maszyną i zabezpieczyc woskiem.

Ale na początku tego tematu pisał ktos o jakims lakierze na reflektorach i ze lepiej zeby sie nie zabierac.

Miał ktos do czynienia z tymi konkretnymi lampami w tym aucie bo nie chce eksperymentowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dodatkowo na lampę poszedł MEGUIAR'S Headlight Protectant, jednak nie zauważyłem jakiego kolwiek efektu szczerze mówiąc

No nie gadaj ;P ładnie nabłyszcza, niczym nowo położony klar na lampie. Moze, cos z aplikacja pokręciłeś.

 

 

Ja tam daje 3 małe groszki na aplikator/płatek kosmetyczny, rozprowadzam szybko na kloszu dodatkowo rozprowadzam mikrofibrą bezszwową z bardzo krótkim włosiem a na finisz lecę zamszową szmatką supernatural taką samą jaka jest w zestawie np. do powłok geyon czy cquartz. Efekt? Headlight nie zostaje na kloszu przez co nie matowieje i stąd macie brak połysku... Na innych mikrofibrach miałem problem z jego dotarciem, ale z tymi mikrofibrami jakich teraz używam jest bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodny a próbowałeś po prostu rozgrzac lampe poprzez zwiekszenie obrotów, szybko odtłuszczenie, aplikacja 2 groszków na płatku kosmetycznym, rozsmarowc az do znikniecia grubych smug i patrz jak ładnie lampa staje sie szklista ;) i przez kilka minut nie dotykac lampy, niech sie wgryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też u siebie mam zmatowiałe klosze lamp. Chcę się za nie niedługo zabrać lecz nigdy tego nie robiłem. Na początek chcę samym środkiem Plastx lub UC który wybrać? I mam pytanie bo nie mam maszyny, po nałożeniu tego środka polerować ręcznie czy może wkrętarką z gąbką polerską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sluchajcie moze ktos mnie poratuje :/

 

Mam lampe od mojej Yamahy, chcialem ja zregenerowac poniewaz byla zniszczona troche jak widac na zdjeciach nizej

 

Robilem tak:

papier 600-1000-1500-2000-2500-3000, potem polerowalem futrem + Menzerna 400/500, miekkim padem i Menzerna 2500

 

Niestey moge siedziec i trzpeac papierem pol godziny, potem polerka tyle samo i dalej mam na lampie rysy :wallbash:

Jakies porady ktos ma jak to ogarnac??

 

 

DSC_2042_zpsytykpl1d.jpg

 

DSC_2057_zps0fbpi4iz.jpg

 

DSC_2065_zpsamtqrd3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie są to rysy od papieru 600.

Brakuje gradacji 800 i 1200.

Duże znaczenie ma tez jakiej firmy posiadasz papierki.

Kiedyś też miałem z tym problem i za radą forumowiczów przerzuciłem się na marke MIRKA i jestem zadowolony.

Jeżeli masz SIA to musisz pamiętać o moczeniu przez kilka minut w wodzie przed rozpoczęciem procesu matowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.