Skocz do zawartości

Regeneracja lamp


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witam, chciałbym poprosić znawców tematu o poradę. Reflektor na zamieszczonym poniżej zdjęciu ma takie jakby "mikropęknięcia" od wewnątrz. Wygląda to trochę na przegrzanie materiału, ale nie znam się na tym do końca. Tu moje pytanie: czy jest możliwość zregenerowania, wypolerowania od środka? Czy raczej pozostaje wymiana reflektora na inny? Reflektor jest brudny, ale mam nadzieję, że zdjęcia w miarę zobrazują o co mi chodzi. 

reflek1.jpg

reflek2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@davidss0209 ekspertem nie jestem ale pęknięć w tworzywie nie da się wypolerować czy usunąć lub naprawić żadną inną metodą.

Jest natomiast szansa, że to popękał klar na lampie i można spróbować to usunąć zdzierając klar i polerując lampę. W najgorszym wypadku lampa nadal będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, davidss0209 napisał:

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

jak nie zaczniesz szlifowac i polerowac to sie nie dowiesz czy to zejdzie i w jakim stopniu jestes w stanie wyprowadzić tą lampe 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Korzystałem ze zmywacza do lakieru firmy Boll. Jest on w formie sprayu, przez nieuwagę trochę poleciało na reflektor i kierunkowskazy motocykla. Pojawiły się na nich takie kropki. Czy możecie mi doradzić czym to zmyć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra majstry, przyszła pora na regeneracje tych okropnych reflektorów w mojej alfie. Wyglądaja one tak : 197499249_210880804187972_804955025176206057_n.jpg.9d911d3b5c79d197e118d0163cf61309.jpg

Myślałem nad tym aby przejechać papierem 800 potem 1500 i na końcu 2000, potem wyprowadzić to pastą (nie wiem kompletnie jaką... K2 Lamp Doctor wszedzie widnieje ale boje sie jakosci i efektu końcowego) na wkretarce z padem. Na koniec wleciałaby folia PPF ORAGUARD.

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.