Skocz do zawartości

Regeneracja lamp


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Poza polerowaniem z zewnątrz, super efekt osiąga się po wyczyszczeniu reflektorów od środka. Można to wykonać jedynie w niektórych autach gdzie klosze są na zatrzaski, chyba że ktoś rozklei reflektor, dla początkujących nie polecane ;) W młodych autach raczej nie ma sensu tego robić...

U mnie po zakupie reflektory były całkiem matowe, gdyż poprzednia właścicielka szorowała komary na reflektorach ostrą gąbka do naczyń :/

Wypolerowałem klosze, bo było to wg mnie konieczne. Po jakimś czasie mimo że wydawały się czyste wyczyściłem je od środka, razem z soczewką i efekt niesamowity, przerósł moje oczekiwania, ksenony świeca jaśniej i znacznie lepiej. Jak ktoś lubi się bawić polecam :D

 

Zdjęcie z telefonu, ale efekt ukazuje.

59442a47cd0d6_Zdjcie00541.jpg.c90bdecd19a6b4c56dd0df72be513bb9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nigdy PlastX nie używałem ale z ciekawości chyba kupię. Gradacja papierów od której należy zacząć zależna jest od tego czy są to jedynie drobne rysy, czy zaczęła schodzić już warstwa ochronna i reflektor pożółkł. Żeby zdecydować jaki papier trzeba to widzieć, można zacząć od 1500 albo od 700 jak są w złym stanie. Osobiście po papierze zawsze polerowałem do połysku pasta polerską i było dzi ;)

No i jeszcze jedna ważna uwaga, spotkałem się z opinią że nie należy polerować plastikowych reflektorów gdyż są pokryte warstwą ochronną chroniąca plastik przed żółknięciem. Polerując ściera się ją i reflektory szybciej ulegają żółknięciu. Osobiście tego nie zaobserwowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mojego doświadczenia z reflektorami przednimi Audi.

 

Posiadam reflektory bi-xenon (xenon plus) - dostałem takie same od znajomego do testów żebym nie robił tego od razu na swoich. Próbowałem 2 sposobów:

 

1. Papier ścierny wodny (2000, 2500, 3000 + na końcu Plast-X).

 

2. Od razu PlastX z polerką mechaniczną.

 

Obydwa sposoby okazały się w przypadku reflektorów Audi (producent Valeo) nieskuteczne gdyż powierzchnia plastiku lampy była pokryta jakimś lakierem, który pod wpływem polerowania 2 ww. sposobami został usunięty - został sam plastik, który niestety po wypolerowaniu był lekko mglisty.

 

Dowiedziałem się później, że niestety wiele reflektorów z przodem z plastiku jest pokryta warstwą takiego specjalnego lakieru i można je w jakiś określony sposób polerować, ale po polerowaniu wymagane jest nałożenie takiej warstwy.

 

Oczywiście moje metody przywróciły tylko idealną gładkość lakieru, brak odprysków itp, ale niestety reflektory po takim zabiegu nie nadawałyby się do użytku. Teraz nawet jestem w stanie rozpoznać w miarę reflektor z taką warstwą.

 

Jak będę miał chwilkę i nie zapomnę to pójdę do piwnicy i zrobię fotki 50/50.

 

 

Co do tylnych lamp to miałem mikroryski i otarcie jedno, które dzięki ScratchX i PlastX zeszły i nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich:)Zauważyłem ze na moich lampkach pojawiły się zarysowania,dlatego poczytałem na forum o tej magicznej substancji jaka jest PlastX.Mam avensisa ktory posiada plastikowe szybki na reflektorach i troche boje sie tego ruszac bo piszecie ze sa tam jakies specjalne powloki i ze mozna je zniszczyc.Natomiast niektórzy z Was opowiadaja sie za tym ze mozna polerowac.Teraz sam nie wiem co mam poczynić.Musze jeszczez dodac ze ostatnio zauwazylem lekkie wtarcie tej powloki na reflektorze.Nie ma to wpływu na krystalicznosc klosza ale wystarczy chuchnąć na lampkę i widać ze w tym miejscu jest inna struktura:(żamowilem Ptastx i ma mi przyjsc w tym tygodniu tylko nie wiem czy sie odważę go użyć:)choć mnie strasznie korci.Ryski nie sa zbyt duze wiec raczej nie bede sie bawil z papierem wodnym raczej wolalbym samym Plastxem.Proslilbym Was Drodzy Koledzy o rade w tej sprawie i wskazowki jak sie obchodzic z tym Plastxem:)nadmienie ze nakladalbym go zoltym padem z megsa.Z gory dziekuje i pozdrawiam

DSC00710.JPG.9a11b5127158376f8b79f328747088ce.JPG

DSC00713.JPG.018bd9a22d55a065ec6e2ab7f07109af.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie coś Tobie doradzić - po zdjęciach nie da się tego wywnioskować, a nawet wymacanie tych reflektorów może niewiele dać. Nie wiadomo czy nie ma takiej powłoki jak np. ma Audi. PlastX nie jest mocny i nie ściągnie od razu nie wiadomo jak dużo warstwy plastiku więc nawet mocne wypolerowanie nie powinno zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Lukasz za rade.Rzeczywiście może zdjęcia nie są za dokładne ale obiecuje ze jutro czyli w sumie dzisiaj podjadę do rodziców i zrobię lepsze zdjęcia:)Tak na marginesie spotkałem dzisiaj sąsiada który jest mechanikiem samochodowym i powiedział mi ze lampy można wypolerować pasta do zębów:):)To już chyba jakiś HARDCORE:)Raczej sie nie odważę:)Czekam na dalsze Wasze doświadczenia z polerowaniem lamp i za wszystkie bardzo dziękuje.Pozdrawiam :)Proszę oto nowe fotki:)Pozdrawiam

PB020042.JPG.ce1e947e4c4345dcc84663564fb47abf.JPG

PB020039.JPG.f966136970e10b0ec7db68ae003e2d8c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział mi ze lampy można wypolerować pasta do zębów:):)To już chyba jakiś HARDCORE:)

ja polerowałem pastą do zębów wyświetlacz w komórce, w odtwarzaczu MP3 i nawet szybkę liczników :D poleruje całkiem nieźle i są fajne efekty :) więc to nie jest hardcore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, myślę, że możesz się pokusić o użycie PlastX, ale nie wiem czy to dużo pomoże.

Generalnie jak są odpryski to powinno się użyć wodnego papieru ściernego i wtedy wykończyć PlastX. Ja do polerowania tylnych i przednich reflektorów używałem normalnych środków polerskich do lakieru - też działają i to nawet lepiej niż PlastX jeżeli chodzi o mocniejsze zarysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników samochodowego piękna:)Dziękuje za cenne rady i podpowiedzi.Dziś przyszedł Plastx:)Poszedłem do garażu rozpocząć proces:)Na samym początku wypróbowałem go w miejscu gdzie nie pada światło z xsenona.Zauważyłem ze nie jest tak agresywny jak myślałem i żadna warstwa tez nie zeszła:)Zabrałem się za główną robotę.Moje spostrzeżenie jest takie ze przy ręcznym procesie usuwania rys trzeba dużo się z tym pobawić.Prawda jest to Plastx maksymalnie poprawia klarowność klosza i usuwa drobne ryski ale przy tych głębszych należałoby albo przelecieć papierem wodnym albo zrobić ten proces mechanicznie.Ogólnie jestem zadowolony i polecam ten produkt.Oto efekt mojej zabawy:)Pozdrawiam serdecznie

DSC00717.JPG.662cafe29a48153d27d0c618d017334d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Myślicie, ze ręczne zastosowanie papieru 2000 + Plast-X na reflektory w BMW E39 da efekt? :)

 

Marcin widziałem reflektor, który był zrobiony papierem ściernym oraz PlasX - wyglądał naprawdę dobrze, ale tak jak pisałem w tym wątku - niektóre reflektory są pokryte dziwnym lakierem, którego zdarcie powoduje lekki mat reflektora, który nie da się wypolerować, a przynajmniej ja podchodząc do tematu przynajmniej 3 razy na 3 różnych reflektorach od Audi nie dałem rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Myślicie, ze ręczne zastosowanie papieru 2000 + Plast-X na reflektory w BMW E39 da efekt? :)

 

Marcin widziałem reflektor, który był zrobiony papierem ściernym oraz PlasX - wyglądał naprawdę dobrze, ale tak jak pisałem w tym wątku - niektóre reflektory są pokryte dziwnym lakierem, którego zdarcie powoduje lekki mat reflektora, który nie da się wypolerować, a przynajmniej ja podchodząc do tematu przynajmniej 3 razy na 3 różnych reflektorach od Audi nie dałem rady.

 

troche to dla mnie nie logiczne ze po zdarciu lakieru lampa robi sie matowa....lakier nie ma cudownej mocy zakrywania matu, raczej nalezy sie zastanowic nad tym co lampe matowi a nie zganiac na to ze sciera sie lakier....

jedz dokladnie papierami wodnymi od 600 do 2500 (scieraj jednostronnie gora - dol prawo-lewo) pozniej pasta z technicznego do polerowania akrylu i tworzyw sztucznych krazkiem filcowym na niskich obrotach a na koncu pasta wyblyszczajaca krazkiem bawelnianym... na wykonczenie i zabezpieczenie jakis dobry wosk iiii musi wyjsc

Mnie za pierwszym razem tez nie wychodzilo to trzeba wyczuc pracujac z lampa

jedne sa miekkie a drugie twarde przeciez lakieru za 1 razem tez nie zrobiles idealnie...

Podejdz do tych lamp jeszcze raz dwa albo trzy - wypracujesz swoja technike i pojdzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Astrze H też na lampach jest ten lakier.Na jednej polerowałem i nie zdrapałem lakieru.Za to na drugiej tak .Tarłem papierem i rzeczywiście lampa w miejscu gdzie wytarł się lakier robi się matowa :x .ALE DO MOMENTU POŁOŻENIA JAKIEJŚ PASTY POLERSKIEJ.PO WYPOLEROWANIU NIE MA RÓŻNICY POMIĘDZY LAMPAMI :D

POLEROWAŁEM W TAMTYM ROKU,DO DZIŚ LAMPY POMIĘDZY SOBĄ SIĘ NIE RÓŻNIĄ :)

LAMPY ZABEZPIECZAŁEM 3 WARSTWAMI SRP,SONAX POLITURA I WOSK.WYGLĄDAJĄ JAK NOWE . :good: WSZYSTKO ROBIŁEM RĘCZNIE

Pasty użyłem G3 potem G10 . :)

W tym roku poprawię UC potem SRP i wosk i będzie git :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.