Skocz do zawartości

Co sądzicie o woskach Zymol ?


Gość Pawel80

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

 

nie wiem co to znaczy zadbane auto, ale dla porządku zwroce uwage, ze o glebi, soczystosci koloru w 80-90% decyduje przygotowanie (usuniecie mikrorys, doczyszczenie lakieru cleanerem - HD Cleanse z Zymola).

 

Zymol robi świetne woski. Tak samo jak Swiss Vax. W innym (niższym) budżecie z dostępnych w Polsce bedziesz miał bardzo dobre produkty DoDo czy np. niektóre Collinite, nawet niektóre Meguiars.

 

Z Zymola wybrałem Glasura. Jest fajny. Ale pamiętaj, że w ocenie wosków jest dużo subiektywnych odczuć - to co jedni mogą ubóstwiać (np. kokosowy zapach wosku Z) inni mogą przyjmować obojętnie (ja na przykład ZDECYDOWANIE wolę cytrusowy zapach SwissVaxa) :) I też jakoś, przez wielu na prawdę ubóstwiany, sposób nakładania Z nie należy do moich najukochańszych. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już kilka razy pisałem w innym postach. Bardzo lubię te tańsze woski zymola, bo gdy mamy dobrze przygotowany lakier dają one głęboki ciepły blask i co ważne trzymają sie baaardzo długo na lakierze.

 

chyba najlepiej rozpocząć zabawę z zymolem od wosku carbon albo japon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład ZDECYDOWANIE wolę cytrusowy zapach SwissVaxa

np. zapach Concorso 8-) mniam

 

I też jakoś, przez wielu na prawdę ubóstwiany, sposób nakładania Z nie należy do moich najukochańszych.

 

aplikacja jest OK, ale ze ścieraniem gorzej. Jeśli poświęcisz troszkę więcej czasu, na pewno efekt będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już kilka razy pisałem w innym postach. Bardzo lubię te tańsze woski zymola, bo gdy mamy dobrze przygotowany lakier dają one głęboki ciepły blask i co ważne trzymają sie baaardzo długo na lakierze.

 

chyba najlepiej rozpocząć zabawę z zymolem od wosku carbon albo japon.

 

 

 

dzieki za odpowiedz ,a powiedz mi bo ogolnie otrzymalem od znajomego puszke meguairs 16 ,chcialbym ja w dobry sposob wykorzystac ,co proponujesz polozyc przed ta pasta na lakier?o zymola pytalem bo wiele o nim slyszalem .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam takie pytanko ;) czy woski zawierające teflon nie powodują czasami czegoś takiego,że po woskowaniu jednym,drugim i kolejnym lakier traci swój pewien blask ?? z tego co mi się wydaje to teflon tworzy powłokę nie do końca idealnie przeźroczystą w porównaniu do wosku naturalnego ;)

więc jak to jest ?? niech mnie ktoś oświeci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko ;) czy woski zawierające teflon nie powodują czasami czegoś takiego,że po woskowaniu jednym,drugim i kolejnym lakier traci swój pewien blask ?? z tego co mi się wydaje to teflon tworzy powłokę nie do końca idealnie przeźroczystą w porównaniu do wosku naturalnego ;)

więc jak to jest ?? niech mnie ktoś oświeci ;)

 

Powiem tak, z mojego doświadczenia nie:) , przykładem jest Porsche GT3 RS ,które woskuję od 1,5 roku tylko i wyłącznie woskiem z teflonem (średnio co 1,5 miesiąca) ,lakier niemetaliczny .

Nie zauważyłem żeby lakier matowiał.

w3unltd.jpg.2038d8cb50de13c6424190d4f9d2b857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
mam takie pytanko ;) czy woski zawierające teflon nie powodują czasami czegoś takiego,że po woskowaniu jednym,drugim i kolejnym lakier traci swój pewien blask ?? z tego co mi się wydaje to teflon tworzy powłokę nie do końca idealnie przeźroczystą w porównaniu do wosku naturalnego ;)

więc jak to jest ?? niech mnie ktoś oświeci ;)

 

Powiem tak, z mojego doświadczenia nie:) , przykładem jest Porsche GT3 RS ,które woskuję od 1,5 roku tylko i wyłącznie woskiem z teflonem (średnio co 1,5 miesiąca) ,lakier niemetaliczny .

Nie zauważyłem żeby lakier matowiał.

Też nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian na lakierze - ale to nie cuda, ponieważ wosk zawiera niewielką ilość teflonu.

Np. Swissvax Shield zawiera "tylko" 15% teflonu i ok. 42% Carnauba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś może jakąś styczność z tym woskiem --> r222c.jpg

niby 100% carnauba :) ciekaw jestem jak to faktycznie z nim jest ;)

albo ten -->

xxxaj.jpg

w sumie tak się napaliłem na tego Chemical Guys ;)

ale ten R222 z tego co piszą wygląda nawet lepiej, ciekawe jak to faktycznie z nimi jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodzi o to ,że jest to 100% procentowa carnauba (czyt. prawdziwa) a nie 100% objętości w wosku. Podobnie jest z Sonaxem Premium Class ,który też ma na opakowaniu 100% carnauby. A ile mają w sobie na prawdę ,to nie wiem. Trzeba też wziąć pod uwagę ,że jest sporo odmian tego brazylijskiego wosku i nie we wszystkich woskach jest ta sama klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.