Skocz do zawartości

Środki Menzerna - opinie


mieszacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,poniewaz jestem w trakcie zamawiania produktów z uk i zostało mi troche luznej gotówki zwróciłem uwagę na taki zestaw http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... d_220.html

trutaj mam pare pytan do uzytkownikow forum

1-czy ktoś na menzernie pracował(opinie mile widziane)

2-czy sa to dobre produkty

3-jaka jest kolejnosc uzywania tych past

4-jakie wafle do poszczególnych past

5-czy do g-220 z megsa podejda gabki z menzerny

 

Czy posiadajac gabki z megsa

radzicie dokupic wafle z menzerny a jezeli tak to jakie :/

http://www.meguiars.pl/sh...products_id=391

http://www.meguiars.pl/sh...products_id=392

http://www.meguiars.pl/sh...products_id=342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

85RD i 106FA nie różnią sie praktycznie niczym. Jedna jest bardziej rzadka i łatwiej się rozprowadza, a druga trochę gęściejsza. Menzerna lubi ciepło i dlatego na maszynie orbitalnej z padami megsa będzie się sprawdzała wyśmienicie. 85RD 3.02 to to samo co 85RD tylko daje mniejszy połysk i ma inny kolor. Power finish to basta bardziej ścierna. Kolejność taka jak na stronie tylko nie trzeba używać i 85RD i 106FA. Bierzemy albo jedną albo drugą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pracowałem na Menzernie ostatnio - zrobiłem cały dach maszyną rotacyjną i mimośrodową na padach Meguiarsa. Bardzo fajnie się pracuje, szybko usuwa swirlsy, zmatowienia zrobione papierem ściernym. Nie zasycha tak szybko jak 3M i Meguiars M105.

 

Po kombinacji Power Gloss (mocna pasta) + polishing pad zostawało tylko trochę hologramów, a 106 FA i 85RD bez problemu po jednym przejeździe je usuwały.

 

Generalnie bardzo polecam - popróbuję też tych środków na masce testowej w użyciu ręcznym - zobaczymy jakie będą efekty.

 

I duży plus to to, że są też dostępne opakowania 250ml, a nie tylko 1L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85RD 3.02 to to samo co 85RD

Ciekawe - nie mam zadnych doświadczeń z Menzerną ale własnie sobie sprowadziłem zestaw PO106FA Final Finish jako pasta finishing i PO85RD3.02 jako cutting. Między innymi taki zestaw rekomenduje Dave KG na detailingworld... gdzie z resztą Menzerna PO85RD 3.0x klasyfikowana jest jako Medium Cut sciernosc 6/10 a PO85RD to Light Cut 2/10 w sumie łagodniejsza od 106tki... :idea:

 

Na razie jakoś nie bardzo bedę miał okazję sprawdzić działanie, ale jak tylko coś zrobię, to się będę dzielił doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85RD 3.02 to to samo co 85RD tylko daje mniejszy połysk i ma inny kolor. Power finish to basta bardziej ścierna.

 

Specyfikacja menzerny mówi, że:

 

1. PO 85 RD 3.02 - CUT: 3,5/5,0 oraz GLOSS: 3,0/5

2. PO 85 RD - CUT: 1,5/5,0 oraz GLOSS: 5,0/5,0

 

W sumie by się zgadzało, tylko jednak 85 RD 3.02 jest typowo pasta POLISHING, a 85 RD to pasta FINISHING.

 

Między innymi taki zestaw rekomenduje Dave KG na detailingworld... gdzie z resztą Menzerna PO85RD 3.0x klasyfikowana jest jako Medium Cut sciernosc 6/10 a PO85RD to Light Cut 2/10 w sumie łagodniejsza od 106tki... :idea:

 

85RD jest delikatnie lżejsza od 106FA - w czwartek robiłem wszystko jak widziałeś Power Gloss czyli S100, a zaraz po tym 85 RD - efekty super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PN, jeśli rysy są dość głębokie to te całe "cutting" właściwości 85RD 3.02 mogą okazać się za słabe.

PN, Łukasz, z braku czasu ( nie wiedziałem, że tak wcześnie musimy kończyć) na masce jednej z fur został użyty zielony korek i właśnie 85RD 3.02. Efekt mogliście ocenić sami. Mimo, że w planach był jeszcze jeden krok korekty lakieru, efekt po takim kombo był zdecydowanie zadowalający. Producent daje tej paście 3.5/5 jeśli chodzi o ścieralność, ja bym jej dał 2-2.5/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pisałem już w jednym wątku skromne refleksje na temat używania past Menzerna, wklejam tu treść raz jeszcze. Lakier wg. mnie miękki/średni :)

 

p1080390.jpg

p1080385e.jpg

p1080382a.jpg

p1080381.jpg

p1080376a.jpg

p1080372.jpg

p1080366k.jpg

 

Ofiara: zderzak z Citroena AX po dzwonie

Użyte produkty: DAS-6, Menzerna Polishing Pad, Menzerna Power Finish.

Metoda: Slow Cut by Junkman :-]

Korekta: ok 95% :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, bo bardzo polubiłem te pasty i żeby kupić je w UK muszę zebrać sobie większe zamówienie, nie ma sensu kupowanie jednej rzeczy :dontknow::thumbdown:

 

Ja być może będę zamawiał 1L butelki Menzerny także jak coś to możemy się jakoś zgadać i przesyłka wyjdzie nam korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, bo bardzo polubiłem te pasty i żeby kupić je w UK muszę zebrać sobie większe zamówienie, nie ma sensu kupowanie jednej rzeczy :dontknow::thumbdown:

 

Ja być może będę zamawiał 1L butelki Menzerny także jak coś to możemy się jakoś zgadać i przesyłka wyjdzie nam korzystniej.

 

Jak będziesz zamawiał to daj proszę znać, z chęcią wezmę dla siebie Menzerna 250ml Sampler Kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.