Skocz do zawartości

Ktory wosk do srebrnego lakieru.


Bartosz85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Moj samochod jesk srebrny metalik taki "gleboki" wpadajacy troche w perle (paleta VW kolor LB7Z-satinsilber metallic).

 

Chcialbym wyprobowac jakis wosk.

Zastanawiam sie nad jednym z tych woskow:

 

1. DODO JUICE LIGHT FANTASTIC SOFT WAX (idealny do jasnych lakierów) 30ml na probe,

2. DODO JUICE RAIN FOREST RUB (do każdego typu lakierów , daje niesamowitą głębie oraz nadaje ciepły odcień lakieru) 30ml na probe,

3. COLLINITE 476 266ml, bedzie juz na dluzej jak sie do niego przekonam,

4. Inne propozycje w cenie max 60-80zl.

 

Bedzie to poczatek mojej przygody z woskami. Ktory bedzie najlepszy do koloru mojego lakieru i nie sprawi mi za duzo problemow z nanoszeniem i polerowaniem??

 

Na poczatek mam zamiar odrazu kupic jeszcze:

- szampon DURAGLOSS CAR WASH CONCENTRATE 901,

- glinke (juz zamowiona),

- pad MEGUIARS do nakladania wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek mam zamiar odrazu kupic jeszcze:

- szampon DURAGLOSS CAR WASH CONCENTRATE 901,

- glinke (juz zamowiona),

- pad MEGUIARS do nakladania wosku.

 

przed woskiem użyj jeszcze cleanera np. UC Megsa. sama glinka nie da rady przygotować lakier pod wosk bo to tylko jeden z etapów... tymbardziej, że wczesniej Twój lakier nie był pielęgnowany w podobny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił UC choć jak twierdzi michał_gg to nie cleaner lecz moje oczekiwania spelnił i nie zauwazylem nic niepokojącego czy mniejszej trwałości wosku (a wczesniej uzywalem cleanerow tj. DC1, SwirlX czy Dodo Lime prime) a UC jest nawet dla mnie latwiejsze i przyjemniejsze w stosowaniu - SwirlX podobnie i też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC to nie jest cliner, to najbardziej ścierny środek z gamy megsa (ogólnie bardzo mocny). Właśnie po nim powinno dać sie cliner. Bartosz85, tak PB PP to czysty cliner i będzie ok jak już niemasz kaski, spróbuj go warto zobaczyć jak sie z nim Ci pracuje a późnie kupisz inny i będziesz miał do czego porównywać :)

kuchar, z tych co wymieniłeś do tylko dodo lime prime to cliner ale też nie czysty tylko z drobnymi ściernymi dodatkami (ale dobre na wykończenie np. właśnie po UC, podobno bardzo dobry).

Co do wosku to tak, ja na początek pobawił bym sie na twoim miejscu różnymi woskami (clinerami) zobaczył różnicy między nimi w wyglądzie i trwałości... aleee oczywiście coli pełna pucha to moim zdaniem taka podstawa którą zawsze można walnąć :) i do tego naprawde mi sie podoba efekt po nim jak na jego cenę.

 

[ Dodano: 21 Październik 2010, 23:13 ]

ale co srebnego lakieru to ci nie pomoge.. ale najlepiej potestować samemu bo różnym ludzią różne rzeczy sie podobają. A na szczęscie są testery i mozna zobaczyć jaki efekt nam przypadnie do gustu, czy np. lustro bo selancie (wosk fk1000) czy głębia po naturalnym (lusso oro, rg55) czy połączenie (hybryda jak coli) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jak tylko wosk/szampon pojawi sie w sklepach (chwilowo go brakuje a jak jest wosk to nie ma szampony a chcialbym kupic wszystko w jednym sklepie) to zamawiam zetsaw:

 

1. szampon DURAGLOSS CAR WASH CONCENTRATE 901,

2. glinka (juz w drodze),

3. claner Poorboys World Profesional Polish 120ml,

4. wosk COLLINITE 476 266ml,

5. pad MEGUIARS do nakladania wosku.

 

Mam nadzieje ze na poczatek bede zadowolony a potem wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia.

 

Kurcze mam problem z tymi skrotami produktow np PB PP, UC, DC1 itp. Czytam duzo na forum ale jak podajecie tylko literki to nie wiem o co chodzi. Jest moze gdzies na forum temat "legenda" gdzie sa rozwiniete te skroty?? Jesli nie to moze wartoby cos takiego dla nowych stworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jak tylko wosk/szampon pojawi sie w sklepach (chwilowo go brakuje a jak jest wosk to nie ma szampony a chcialbym kupic wszystko w jednym sklepie) to zamawiam zetsaw:

 

1. szampon DURAGLOSS CAR WASH CONCENTRATE 901,

2. glinka (juz w drodze),

3. claner Poorboys World Profesional Polish 120ml,

4. wosk COLLINITE 476 266ml,

5. pad MEGUIARS do nakladania wosku.

 

Mam nadzieje ze na poczatek bede zadowolony a potem wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia.

 

Kurcze mam problem z tymi skrotami produktow np PB PP, UC, DC1 itp. Czytam duzo na forum ale jak podajecie tylko literki to nie wiem o co chodzi. Jest moze gdzies na forum temat "legenda" gdzie sa rozwiniete te skroty?? Jesli nie to moze wartoby cos takiego dla nowych stworzyc.

 

zestaw na początek dobry i powinieneś być zadowolony , a co do skrótów to jak poczytasz troszkę forum będziesz wiedział o co chodzi :) , miałem ten sam problem , teraz już znam skróty produktów ze "średniej półki " , kłopot mam ja chłopaki zaczynają walić skrótami jakiś tam Zymoli czy Swissvax-ów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk kupiony, wybor padl na zupelnie inny niz myslalem na poczatku. W ofercie sklepu w ktorym robilem zakupy nie bylo akurat COLLINITE 476. Kupilem FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX.

 

Zestaw na poczatek wyglada tak:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 0133#60133

 

Dzieki za pomoc.

 

edit:

znalazlem rowniez temat ze skrotami i teraz bedzie mi o wiele latwiej:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o Dodo Juice Diamont White Hard do srebrnego lakieru ??

uzywam Colli 476s ale na sezon letni chcialem cos naturalnego.

Czy ten Dodo da troche lepszy blask na srebrnym lakierze ? (lakier był by przygotowany ręcznie - mycie, glinka, UC, DJ Lime prime i na to wosk)

 

p.s raczej kupował bym opakowanie 30ml bo jest tanie i na lato wystarzcy...mysle, ze za cene większego wolał bym skusić się na Victorie Concours lub Smartwax Concours

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

szoszon1983, masz jakieś szczególne wrażenia po White Diamond? Chodzi mi o opisanie w jaki sposób polepsza wygląd lakieru. Mam teraz dwie identyczne srebrne Corolle i zastanawiam się nad małym testem ;)

Wosk będzie #16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
szoszon1983, masz jakieś szczególne wrażenia po White Diamond? Chodzi mi o opisanie w jaki sposób polepsza wygląd lakieru. Mam teraz dwie identyczne srebrne Corolle i zastanawiam się nad małym testem ;)

Wosk będzie #16

 

WD jest świetny. Łatwo się nakłada i poleruje, świetnie wygładza lakier-u mnie pokrył delikatne swirle i dał świetny połysk. W dotyku gładki jak szkło i taki "miękki".W połączeniu z R222 jest na prawdę nieźle. Teraz planuje jeszcze przed WD przejechać auto UC, a na to wszystko położyć Dodo Juce Diamond White-zastanawiam się jeszcze czy nakładać aplikatorem, czy ręcznie (ręcznie jeszcze nie nakładałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Podłączę się pod temat:

Czy taki zestaw White Diamond Show Glaze PB i Pete's 53' CG to w miarę optymalny zestawik dla accorda 99 - silver metalic??

 

nie ma czegoś takiego, jak "optymalny zestaw". Możesz poprzeć w PSB czy relacjach firm detailingowych jakie używają specyfiki na srebrny lakier ewentualnie samemu po testować co i jak.

 

Ja na swój używam IPA+Coli lub R222+Pete's, ale intryguje mnie też Naviwax. Ostatnio wyszła Lava specjalnie pod jasne/srebrne lakiery, ale na testy musisz jeszcze poczekać.

 

Na początek możesz wziąć przeznaczony do jasnych Dodo Juice Diamond White...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.