Skocz do zawartości

Masakra po użyciu Tempo :)


Berg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Coś mnie podkusiło i użyłem Tempo na lakierze Rovera 200 z 1998. Było już późno i wydawało się wszystko ok ale następny dzień ukazał skalę tragedii. Pełno prostych rys, hologramów, swirle pewnie już były. Ratunku! Pomocy! Co mam z tym zrobić? Prace będę wykonywał ręcznie. Myślałem nad:

- Farecla G10 Finishing Compound

- Meguiar's Ultimate Compound

- 3M PERFECT-IT III Machine Polish ( korek jasnoniebieski ).

 

Z tego co wymieniłem Meguiar's będzie chyba najlepszy? Do tego oczywiście jakaś mądrzejsza ściereczka bądź gąbka ( sonax coś takiego posiada ), ściereczkę z mikrofibry już mam i to chyba ona w połączeniu z Tempo wykończyła mi lakier. Co mam jeszcze zakupić czy wystarczy że umyję auto szamponem? Lakier nie jest upaprany smołą czy owadami ale może warto użyć czegoś co dobrze wymyje auto?

 

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc!

Budżet: skutecznie, ale tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coś mnie podkusiło i użyłem Tempo na lakierze Rovera 200 z 1998. Było już późno i wydawało się wszystko ok ale następny dzień ukazał skalę tragedii.

 

Jakoś mnie to nie dziwi.

 

Pełno prostych rys, hologramów, swirle pewnie już były. Ratunku! Pomocy! Co mam z tym zrobić? Prace będę wykonywał ręcznie. Myślałem nad:

- Farecla G10 Finishing Compound

- Meguiar's Ultimate Compound

- 3M PERFECT-IT III Machine Polish ( korek jasnoniebieski ).

 

Spróbuj UC lub żółtego, ewentualnie zielonego korka.

 

Do tego oczywiście jakaś mądrzejsza ściereczka bądź gąbka ( sonax coś takiego posiada )

 

Jaka znowu ściereczka ??? Do tego rodzaju prac używamy aplikatorów, np.:

 

1207514436

 

Co mam jeszcze zakupić czy wystarczy że umyję auto szamponem? Lakier nie jest upaprany smołą czy owadami ale może warto użyć czegoś co dobrze wymyje auto?

 

Umyj auto, osusz i użyj tych środków, które wymieniłeś. Jeżeli nie używałeś wcześniej glinki to wyglinkuj lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz za odpowiedź, dodam że Roverek jest granatowy.

 

To nie ma znaczenia. Użyj sobie ręcznie tego TYLKO Z APLIKATOREM. Potem użyj delikatniejszej pasty jeżeli będzie coś nie tak z powierzchnią (hologramy czy malutkie swirlsy).

 

Nie wiem jaki był stan PRZED i PO, ale jeżeli lakier był mocno zniszczony to ręcznie możesz tego nie dać rady usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 'z aplikatorem' masz na myśli to, tak?

 

http://www.autokosmetyki.pl/meguiars_so ... p1349.html

 

Tą gąbką mam też polerować czy tylko nakładać a polerować już ścierką?

Jeśli po UC będzie jeszcze jakiś ślad to jaką pastę delikatniejszą polecasz?

 

Lakier był ok przed użyciem tempo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te aplikatory. Nimi polerujesz lakier aż pasta praktycznie zniknie i wtedy resztę wycierasz mikrofibrą.

 

Z delikatniejszych to SX, żółty (nie taki delikatny) lub granatowy korek i mnóstwo innych past. Rzuć okiem na forum, a na pewno zobaczysz, że jest tego trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno to jest ideał do pracy z UC http://www.waxparadise.pl/produkt,Tri-f ... ,6412.html

 

[ Dodano: 18 Październik 2010, 22:19 ]

http://showcarshine.pl/394-monster-shin ... shing.html

 

[ Dodano: 18 Październik 2010, 22:19 ]

wie ktoś dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berg, i nie nałóż za dużo pasty na aplikator. Nie wiem na jakiej powierzchni są te rysy, ale myślę, że aby wpracować środek w lakier nałóż na aplikator kroplę środka wielkości mniej więcej 5 groszówki (może 1/2 m&m's orzechowego :P) i to powinno być myślę na powierzchnię 40x40cm.. Ja robiłem tak z SRP i było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja waliłem więcej UC i wydawało mi sie że lepiej tak było. Jak za mało dałem to zaraz zasychało i sie robiło taki białe, a jak więcej nałożyłem i masowałem to takie przeźroczyste masło było jak zaczynało zasychać to wycierałem mf. I powiem tak że sto razy efekt lepszy jak, nałożysz-trzesz/wypracowujesz- ścierasz mf i znów to samo miejsce, niż jak 2x dłużej wypracowujesz. czyli lepiej dwa razy to samo miejsce niż dłuugo to samo :) i to jest naprawde widoczny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo- zależy od tego jaki to środek, jakie warunki nakładania, ale generalnie chodzi mi o ideę, żeby się bez sensu nie męczyć jak się nawali łyżkę od zupy środka, bo wtedy nie ma opcji żeby to wpracować w niewielki obszar :P No i szkoda marnować środka. Jak ja sobie teraz przypomnę ile dawałem mojego pierwszego wosku- NXT na aplikację, to to woła o pomstę do Nieba! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolorowy aplikator jest naprawdę świetny do pracy ręcznej. Działałem nim i UC na lakierowanych listwach ozdobnych we wnętrzu auta i sprawdził się. Do większych powierzchni tym bardziej się nada, ponieważ idealnie leży w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazder, jak pracować z UC tym aplikatorem najlepiej?

Nakładasz UC na twardszą stronę aplikatora, wypracowujesz na polerowanym elemencie, ścierasz resztkę mikrofibrą i tak kilka razy, aż uzyskasz zadowalający efekt. Finish możesz zrobić miękką stroną aplikatora, którą też (po umyciu!) nałożysz wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Panowie, operacja się udała, pacjent przeżył :) Lakier wygląda o wiele lepiej. Po zastosowaniu glinki widać było dokładnie skalę zniszczeń. Mam teraz pytanie. Jako że pod koniec roboty byłem już zmęczony i może w paru miejscach się nie przyłożyłem: czy UC mogę zastosować bezpośrednio po normalnym myciu czy znowu muszę użyć glinki?

Drugie pytanie dotyczy wosku: jaki proponujecie kupić? Lakier to granatowy metalik, jakby utrzymał się na samochodzie przez więcej niż dwa mycia byłoby fajnie. Po jego zastosowaniu mogłyby też nie zostawać ślady po deszczu itp. A, i żeby cena nie zabijała :)

Myślałem nad Dodo Juice Purple Haze Pro. ?

Trzecie pytanie tyczy się plastików typu listwy na drzwiach. Czym sprawdzonym je potraktować żeby czarny kolor ( teraz są siwe, wyblaknięte ) utrzymywał się jak najdłużej?

Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.