Jump to content
IGNORED

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy

Recommended Posts

A claren od k2? Jak z domywaniem i śladami na lakierze? Bo nawet prosto z butelki pachnie ładnie, cytrynowo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Również z czystym sumieniem mogę polecić płyn od @tenzi. Używam od połowy grudnia, w różnych warunkach i spisuje się rewelacyjnie. Przyjemny zapach, zero mazów, na masce nie zostają żadne plamy po nim

Możesz odpowiedzieć jaki masz samochód? Ile za niego zapłaciłeś? Próbuje ułożyć jakiś wzór kierowcy cebulaka, który posiadając samochód żałuje 5 złotych na płyn który nie zamarznie. Ile tysięcy km rob

W zeszłym tygodniu zrobiłem 1200 km, w tym już 200, a nawet nie ruszyłem się poza granice województwa śląskiego. Przy włączonym nawiewie do kabiny i na szybę i jeździe po autostradzie (a większość z t

Posted Images

Polecam płyn do spryskiwaczy z firmy Opoltrans, pod koniec roku robiąc zakupy wziąłem jedną bańkę na próbę, szybko wróciłem po większą ilość. Nie zostawia śladów, pachnie owocowo, bańka 5 litrów no i cena (w tamtym roku) 9 zł za sztukę. Dokładnie ten co na zdjęciu poniżej:

Bomar-37.jpg

W biedrze jest płyn z organiki za 9,99.

Niestety 5L banki w BMW sie skonczyly jakis czas temu - problem z dostepnoscia a 1L nie oplaca sie brac, wiec stosuje ten z biedry.

Jaki jest? Nie wiem, na razie wycieka z e91 😜

W dniu 30.11.2020 o 17:04, AudiBlask napisał:

Orientuje się ktoś gdzie dostanę zimowy płyn MaxMaster z dodatkiem hydrofobowym? 

Może Auchan? W poprzednich sezonach tam bywał.

W dniu 3.12.2020 o 10:18, jolley napisał:

Panowie, jak płyn Turtle Wax? Można spokojnie lać?

Jeżeli nic nie popsuli od dwóch lat, to bardzo dobry płyn, jeden z lepszych. Osobiście kupowałem go byłej dziewczynie, bo lubiła jego zapach :mrgreen: Ale że jest już byłą, to przestałem kupować. :mrgreen:

W dniu 9.12.2020 o 16:39, MMCzysci napisał:

Krótko i na temat - Sylen czy Sonax w koncentracie? Myślałem o tenzi, ale zobaczyłem cenę i podziękowałem.

To jest całkiem coś innego, bo Sonax jest premiumem, a Sylen tylko dobrym płynem. Sonax w ogóle nie śmierdzi i rewelacyjnie myje (w wersji w koncentracie nie zostawiając przy tym białych mazów - widocznie "made in Germany" zobowiązuje, bo gotowy jest konfekcjonowany w Lublinie), Sylen podjeżdża spirytusem i gorzej myje, choć to wciąż dobry płyn. Sylen jest spoko jak się go kupi za 15 zł/5l i nie oszczędza, bo każde psiknięcie Sonaxem boli, przynajmniej mnie. 😄

W dniu 9.12.2020 o 21:32, AudiBlask napisał:

@MMCzysci sonax ale nie w koncentracie, wersja - 20°C pachnie akceptowalnie nawet z butli. Przy użyciu podczas jazdy delikatnie daje cytrusem, może nie najwyżej jakości 🤣

Sonax nie w koncentracie został popsuty jakimś dodatkiem, który pozostawia białe mazy - wraz z wprowadzeniem nowego opakowania (albo mniej więcej wtedy). Jeżeli został już naprawiony, to dobrze 😄 W każdym razie, jeżeli ktoś ma dostęp do Sonaxa w starym opakowaniu, to warto brać, w nowym - niekoniecznie.

W dniu 10.12.2020 o 13:49, Rafal9304 napisał:

Polecam płyn do spryskiwaczy z firmy Opoltrans, pod koniec roku robiąc zakupy wziąłem jedną bańkę na próbę, szybko wróciłem po większą ilość. Nie zostawia śladów, pachnie owocowo, bańka 5 litrów no i cena (w tamtym roku) 9 zł za sztukę. Dokładnie ten co na zdjęciu poniżej:

Koledzy w mojej poprzedniej pracy chwalili sobie "białego misia" z Opoltransu, jak kiedyś się pożaliłem, że flotowiec na mnie nastaje, że mam nie kupować płynów na stacji :mrgreen: Chyba rzeczywiście jest to trop do sprawdzenia 😉

W dniu 10.12.2020 o 14:01, lukasz_byd napisał:

W biedrze jest płyn z organiki za 9,99.

Niestety 5L banki w BMW sie skonczyly jakis czas temu - problem z dostepnoscia a 1L nie oplaca sie brac, wiec stosuje ten z biedry.

Jaki jest? Nie wiem, na razie wycieka z e91 😜

Organika strasznie poleciała z jakością alkoholu, więc wypadła z listy producentów rekomendowanych 😉

W dniu 12.12.2020 o 10:19, Michał126 napisał:

Organika strasznie poleciała z jakością alkoholu, więc wypadła z listy producentów rekomendowanych 😉

Nigdy nie widziałem płynu w Biedrze której producentem jest Organika. Zakładam, że tych producentów jest kilku. 

20 minut temu, tryhp3 napisał:

Nigdy nie widziałem płynu w Biedrze której producentem jest Organika. Zakładam, że tych producentów jest kilku. 

Jest co najmniej czterech (tylu można odnaleźć w czeluściach tego wątku) i Organika jest jedynym (w miarę) dobrym. Zakładam, że dostępność poszczególnych wyrobów zależy od regionu. Na Górnym Śląsku Organika występuje na zmianę z Chemipackiem.

8 godzin temu, tryhp3 napisał:

@Michał126 Organika ma płyn pod swoim brandem "Adixol" i ten był całkiem dobry. 

To jest to samo co Aura z Biedry i nawet sprzedawane w tych samych opakowaniach. I niestety płyny zimowe Organiki jakieś dwa lata temu zostały popsute obrzydliwą wonią alkoholu technicznego, w koncentracie też. Jeśli coś się poprawiło, to dobrze.

Czyli tylko zapach się popsuł w tej Organice? Kupiłem ostatnio w Biedrze zgrzewkę 4 szt i teraz nie wiem.. Co z pozostawianiem białych śladów i zacieków na lakierze? Jak z wpływem na NW?

Kupiłem jakiś czas temu turtla na allegro i na razie jeżeli chodzi o zapach to tak średnio niby nie dryfi jakoś strasznie ale z drugiej strony brak jakiejś nuty zapachowej wyraźnej. 

Do tej pory zapachowo wygrywa plak ice fresh (mówi o płynach śrdniopółkowych) 

@Gardor nie zanotowałem jakichś problemów z domywaniem w zeszłym sezonie w tym jeszcze nie zalewałem go. Ogólnie do tej pory raczej nie spotkałem się z płynem, który miałby problemy z domywaniem (pomijam jakieś cuda z marketów poniżej 10zł....)