Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do niedawna zawsze miałem w zbiorniku płyn Autolanda, ale w tym razem nie mogłem podjechać do marketu żeby go kupić i musiałem skorzystać z płynu Shella. Muszę powiedzieć, że jest ok, na poziomie Autolanda.

 

Uważajcie na płyny kupowane na stacjach paliw. Może was zawieść temperatura krzepnięcia, bo niektórzy pracownicy stacji mają zwyczaj szukania zużytych opakowań i mieszania płynów 50:50 z wodą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niektórzy pracownicy stacji mają zwyczaj szukania zużytych opakowań i mieszania płynów 50:50 z wodą :/

opakowania mają przecież pierścień cnoty w postaci plastikowej opaski na nakrętce, którą przy pierwszym odkręceniu się zrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że obserwuję temat od jakiegoś czasu i w pełni zgadzam się z tym:

 

Dla mnie liderem tanich marketowych płynów do spryskiwacza jest produkt z Lidla.Nie maże się, nie pozostawia żadnych smug i pachnie znośnie.Butelka zaopatrzona jest w bardzo praktyczny lejek.

 

Faktycznie solidny płyn i cena na poziomie. Miałem kiedyś autolandu- przyjemnie pachniał i ładnie mył. Ze swojej strony mogę śmiało polecić płyny z rozlewni Petro-Oil Baranowo- można dostać np na stacjach orlenu(dużo droższy wariant) lub np w marketach pod nazwą Jan. Delikatny zapach, świetne właściwości myjące, nie niszczy elementów z którymi ma kontakt. Jak ktoś potrzebuje większą ilość to można śmiało zadzwonić i pogadać. Szczerze mówiąc nigdy nie przywiązywałem specjalnej wagi do tego co jest w zbiorniczku spryskiwacza- wiadomo zimą muszę mieć zimowy, ale według mnie nie ma sensu wydawać 30zł za płyn który tak czy siak się w końcu "wysika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkrylem bardzo ciekawy plyn.

 

Dostac go generalnie chyba nie mozna w detalu, przynajmniej ja nigdzie nie znalazlem. Wlewaja go na przegladach pomorscy dilerzy forda i skody.

 

Plyn zwie sie Kropik. Zmywa niezle, pachnie tez nie najgorzej. Moje subiektywne odczucia sa aktualnie takie, ze zmywa zdecydowanie lepiej niz poprzedni plyn shella [gotowy] i K2 claren.

 

Uszczelek tez nie atakuje, na masce sladow nie odnotowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Pewnie jak się tam w fabryce w danej serii naleje...

Albo w danej redakcji zmierzy .... :D

 

Tylko że część wyników się pokrywa więc teoretycznie obie redakcje mierzą dobrze.

 

Ja używam Aury z Biedronki. Zawsze kupowałem Psika ale teraz rzeczywiście ceny mają kosmiczne. Wybieram taki żeby nie zamarzł przy -10 a już z 2 lata temu w ich testach Aura spełniała te warunki. Wypróbuje tego lidlowskiego jak mi się jakiś Lidl trafi po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupujcie płynu z reala ! tego najtanszego! jego używanie może powodowac silny bol głowy oraz dezorientację. ja jadac do niemiec muialem stanac na parkingu, wypsikac to paskudztwo i zalac normalny plyn, bo sie jecha cnie dalo tak capilo jakims rozpuszczalnikiem w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odświeżymy :) Jako przestawiciel zużywam dużo płynu.Różnych używałem,ale najlepsze są

1.Lidl

2.Bezdomka ;)

 

Czasami na Routexa kupuje zimowy płyn na BP.Śmierdzi paskudnie,zamarzł przy -17(a deklarowana -22*) i kosztuje 30 :wallbash:

Nie polecam zimowych z Brico Marche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam spory zapas zimowego płynu, wlewać go w lato normalnie czy moze rozcieńczyć z czyms?
Ja używam zimowego przez cały rok. Przynajmniej zima mnie nie zaskoczy. Ogólnie przestałem się już przejmować płynem do spryskiwaczy, kupuję tylko firmowe ale i tak fajerwerków nie ma! :D To tylko płyn i cudów na szybie nie będzie :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... rok temu mi zamarzł w zbiorniczku - od tamtej pory nawet nie patrze na ten syf...

 

nie wiem ..ja od tamtego roku kupuje tylko w lidlu, bo i zapach w miare... i nie zamarzł mi ani razu nawet przy -25 ... zadnego z nim problemu nie mam a i cena jest ok jak na 5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... w takim razie jak będę następnym razem to może spróbuje jeszcze raz... ale jak znów będę musiał suszarką rozmrażać go w zbiorniczku to się do Ciebie zgłoszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

jagmar, do mnie też możesz się zgłosić :song:

Potwierdzam dobrą jakość LIDL'owskiego płynu.

W tym roku takich mrozów nie mieliśmy ale w ubiegłym też coś około -25C było i żadnych problemów a biedronka w aucie żony wtedy zamarzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

taaa... rok temu mi zamarzł w zbiorniczku - od tamtej pory nawet nie patrze na ten syf...

 

Może Ci dysza przymarzła. U mnie to częste zjawisko tej zimy, mimo że płyn do spryskiwaczy jest nadal płynem.

Biedronkowatego płynu ja i kilka osób z tego forum nie polecam. Zostawia nieprzyjemny nalot na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.