Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

5x5L płynu, który świetnie, delikatnie pachnie, nie maże się... wystarczy rozpuścić z wodą, na mrozy dolać trochę IPY

 

Tablety :good:

Również polecam, z tym, że pozostaje jeszcze kwestia dobrania odpowiedniego stosunku H2O:IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, receptury które podajecie, z pewnością są dobre i się sprawdzą :good: Ja jednak wykorzystałem to, co miałem pod ręką, i przygotowałem płyn na bazie:

 

30% etanolu (denaturatu)

1,5% glikolu propylenowego

0,75% ONR

0,5% gliceryny

 

Na razie niestety nie miałem okazji go przetestować w boju - czekam aż mi się skończy koncentrat z Shella. Teoretycznie powinien wytrzymywać -20 stopniowe mrozy. Za to zapach jest... intrygujący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jakaś nuta zapachowa :D

 

No właśnie - zapach denaturatu z zapachem jabłek z ONR przywołuje stare, studenckie czasy, kiedy piło się dużo i tanio :D Ale w sumie tragedii nie ma, naprawdę pachnie intrygująco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witol, ja na pomysł lania ONRa do płynu wpadłem jakiś czas temu, efekt nie powalał raczej :P

 

Trzeba było powiedzieć wcześniej, teraz po ptokach ;) Trudno, jakoś trzeba będzie przeżyć. Przy następnej okazji zamówię zapas tabletów 303.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnej okazji zamówię zapas tabletów 303.

 

Jak bys zamawial w przeciagu miesiaca mniej wiecej to daj znac - dolacze sie do zamowienia, bo tak samych tabsow nie bardzo mi sie kalkuluje brac a na wieksze zakupy brak srodkow obecnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witol, można też dolać Duragloss Rain Repel #751 :) Jest to sealant do szyb i zawiera cleanery.

Sebastian, można wymieszać ten sealant z wodą? Ciekawe, czy przejechanie wycieraczką wystarczy do zadziałania repela. Gdyby się to sprawdziło, byłoby ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza gdyby wcześniej polożyć go "w normalnej postaci" na szyby.

 

Jak bys zamawial w przeciagu miesiaca mniej wiecej to daj znac

Grzegorz, nie ma sprawy. Tylko sam jeszcze nie wiem czy zamawiać coś teraz czy poczekać już do wiosny. Zależy, co mi Mikołaj przyniesie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dla mnie liderem tanich marketowych płynów do spryskiwacza jest produkt z Lidla.Nie marze się, nie pozostawia żadnych smug i pachnie znośnie.Butelka zaopatrzona jest w bardzo praktyczny lejek.

Zdecydowanie odradzam płyn z Carrefour'a. Żona kupiła i wlałem sobie celem przetestowania. KATASTROFA!!!! Zostawia okropne smugi nie odparowuje prawie wcale o zapachu nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio korzystam z koncentratów Nigrin`a - bardzo fajnie myje, nie smuży ale zapach ma fatalny, lecz nie duszący... Próbowałem tez Sonaxa extreme też jest znośny ale wg mnie troszke lepiej myje niz nigrin. Dużym zdziwieniem był dla mnie Autoland, łądny zapach, dobre mycie - ALE SIĘ STRASZNIE U MNIE PIENIŁ co go trochę deklasuje...

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, można wymieszać ten sealant z wodą? Ciekawe, czy przejechanie wycieraczką wystarczy do zadziałania repela. Gdyby się to sprawdziło, byłoby ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza gdyby wcześniej polożyć go "w normalnej postaci" na szyby.

Można :) Producent mówi o rozrobieniu go z wodą w stosunku 4:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tej zimy używam w 3 autach Sonax Extreme ( 4 cos kolo 16zł) i jak narzie nie narzekam...ładnie domywa, nie pozostawia zadnych smug ani plam na lakierze. Kupiłem go za sprawa znajomego który pracuje w sklepie motoryzacyjnym i myslę że to był dobry wybór. Auto landu nie próbowalem wiec nie mam porównania, ale jak gdziies go znajde to na pewno zakupie i porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.