Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

yhy, ktoś porównywal czy jest jakaś różnica ? jak ten sonax xtreme pachnie ? znośnie ? nie mam go pod ręką i tak mysle czy nie wziąć Orlenowskiego o ile nie śmierdzi jak kiedyś, być może coś zmienili w tym temacie bo trzy lata temu była tragedia "zapachowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, W1Michal napisał:

ktoś wie czym sie rózni Sonax Xtreme w bańce z czerownym korkiem a Sonax zimowy w bańce z niebieskim korkiem ?

Zawartością składników powierzchniowo czynnych.

3 godziny temu, paperson napisał:

@W1Michal czerwony bazuje na technologii (większa skuteczność, mniejsze zużycie) Nano Pro, zaś niebieski nie. Oba do - 20 stop.C :)

"Nowość od 2013: Smart Dynamics Technology". :D

2 godziny temu, W1Michal napisał:

yhy, ktoś porównywal czy jest jakaś różnica ? jak ten sonax xtreme pachnie ? znośnie ? nie mam go pod ręką i tak mysle czy nie wziąć Orlenowskiego o ile nie śmierdzi jak kiedyś, być może coś zmienili w tym temacie bo trzy lata temu była tragedia "zapachowa"

Tak jak napisał @paperson, bardzo ok. Przy pryskaniu w zasadzie jest bezzapachowy, niezależnie od włączonego nawiewu. Czasem troszkę zaleci cytryną.

Co do orlenowskiego - ten popularniejszy - kwiatowy - śmierdzi strasznie. Ja go uzdatniam letnim koncentratem (poprzednio Autoland, teraz mam do tego K-Classic) i jest lepiej, ale bez rewelacji. Leśny ładnie pachnie. Ale oba myją dużo gorzej niż Sonax.

2 godziny temu, paperson napisał:

@W1Michal Sonax Extreme jest niekwestionowanym królem. Obydwa powyższe pachną cytrynowo (przyjemny, nienachalny zapach). Jeśli Ci się nie śpieszy, to zamów Króla (na allegro jest teraz darmowa dostawa inPost) :good:

Link or didn't happen. :D

Ja wczoraj kupiłem Xtreme za 21 zł w Auchan w Zabrzu. Taniej w marketach się teraz nie dostanie. Produkcja 2017. Już w bańce ślicznie się pieni przy potrząsaniu, to raczej nic ze składem nie kombinowali - bo przy spryskiwaniu na piórach wycieraczek też zostawały takie majestatyczne bąbelki przez wiele kilometrów, dłużej niż po letnim. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal @Michał126 na aukcjach nr 7006319977, 6987122117, 6794593374 jest po 19,99 zł z wysyłką gratis :good: Chyba obecnie najtaniej :) Zastanawiam się dodatkowo czy nie zrobić zapasów na wiosnę i lato - aukcja nr 6919136144, tam bańka letniego jest po 10 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson letni był w promocji w Tesco po 7 zł. W zeszłym roku regularnie kupowałem go w Auchanie po 5-6 zł. Potem go tam nie widziałem, tylko te z serii podstawowej po 5-8 zł. A w ogóle to kiedyś w Tesco w Tychach był letni po 3,50... To dopiero biznes, kupiłbym paletę. :)

Póki co kupiłem jedną bańkę Xtreme'a dla siebie, mam pół z zeszłego roku i do aut do których to chcę wlać - starczy. A jak nie, to jeszcze dokupię, ale bez ciśnienia. Do pozostałych wlewam tańsze płyny (Adixol, TW). Ale dzięki za cynk, na pewno wielu się przyda, a może zmienię zdanie :good:

PS Aura Nano w biedzie jest po 9,99 do środy 22.11. :) W Świerklańcu i Bytomiu-Miechowicach produkcja Organiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2017 o 21:27, zibi-M napisał:

Ja zamówiłem 2 bańki po 5L k2 claren po 13,50 zł za sztukę z darmową dostawą na allegro trzeba korzystać :D

A jaki nr aukcji? Stosowałem K2 Claren i wg mnie bardzo dobry, więc bym z chęcią kupił znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście jeszcze nie miałem do czynienia z tym płynem K2 claren ale skoro kolega @kedar poleca to biore 2szt ;) Zobaczymy

Najtaniej 12.55 zł (free ship) zgodnie z tym co podesłał paperson :good:dzięki Panowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ojciec Dyrektor, metanol jest bezwonny :D Capi (tak że się porzygać można) alkohol techniczny, czyli denaturat po prostu. Może mieć domieszkę takiego czegoś. Chodzi po prostu o kasę. Ostatnio zresztą kupiłem trzy butelki koncentratu Adixola (czyli to samo co organikowa Aura) i dwie z jednakowym numerem partii ładnie pachniały cytryną, a trzecia z innym numerem podjeżdżała denaturatem. Ale przy spryskiwaniu to nie jest w zasadzie wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? :D

"ZIMNY WIESŁAW TURBO już jest!

 

    – elitarny, zimowy płyn do spryskiwaczy

    – oparty na etanolu

    – bierze na klatę temperatury do -22 st.C

    – 5 litrów zaklętych w bańce

    – w 100% z polskich komponentów

    – o niezapomnianej kompozycji zapachowej Lemoniadowego Joe

    – nie śmierdzi tanim bimbrem

    – pogromca wszelkiego syfu i pośniegowego paskudztwa na szybie Twojego auta

    – skuteczny i prosty w obejściu

    – nie używać podczas przejazdu przez ZEBRĘ!!!

    – wspierany przez PolskiŚlad.pl"

https://www.samochodowekosmetyki.pl/produkt/5659/zimowy-wieslaw-turbo-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-5l

http://polskislad.pl/firmy/entry/59/

http://wgospodarce.pl/informacje/9526-dziwne-rozporzadzenie-rzadu-uderzajace-w-drobnych-przedsiebiorcow-i-oprozniajace-kieszenie-klientow-wejdzie-w-zycie-juz-dzis-w-nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.