Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Godzinę temu, Michał126 napisał:

Ja po 5,99 widuję w Castoramie tylko to

kurde nie pamiętam jak to wyglądało podjadę az z ciekawości jutro i zobaczę.

Ja wole dopłacić i mieć pewność ze nie wypali szyby :D

 

Jeszcze powiedz mi jest jakaś różnica w płynach jak masz spryski wysokociśnieniowe reflektorów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być - ale lepsze mają na etykietach zapewnienia, że nadają się do różnych rzeczy, w tym do spryskiwaczy reflektorów. Domyślam się, że chodzi o możliwość wystąpienia pęknięć naprężeniowych. Wg różnych testów (w tym niemieckich, razem z Dekrą) polecane tu płyny nie powodują takich zjawisk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak on wyglada i jakie proporcje zeby bylo dobrze ?
Wygląda tak, że jest w niebieskiej nieprzezroczystej butelce
Teraz wleję w proporcjach 1:2 - tak żeby jeszcze wymieszał się z końcówką letniego płynu.
Proporcje masz poniżej:
https://organika.com.pl/produkt/chemia-motoryzacyjna/plyny-do-spryskiwaczy/adixol-a-21-2/

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Za 17,50pln za bańkę Sonax Extreme to warto, czy można wyrwać taniej?
Czy iść w stronę Aury z Biedronki?

wysłane przez tapatalk


Po lekturze forum chyba bym się skusił. Regularna cena, to ok 25pln.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kerad napisał:

Za 17,50pln za bańkę Sonax Extreme to warto, czy można wyrwać taniej?
Czy iść w stronę Aury z Biedronki?

Brać ile wlezie, gdzie taka okazja? ;)

23 minuty temu, CoolBreeze napisał:

Wygląda tak, że jest w niebieskiej nieprzezroczystej butelceemoji6.png

Lub w białej nieprzezroczystej i wtedy jest barwiony na niebiesko. Prócz koloru to to samo. Niestety nie mam źródełka tych w niebieskiej już, a też mi się bardziej podoba przezroczysty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na sfinalizowanie, czy ktoś się nie pomylił z kwota.
Znajomy ma myjnie do której dowozona jest chemia, poprosiłem go żeby zapytał się czy mają sonaxa xtreme w 4L i w jakiej cenie. Z racji tego że bierze dużo chemii do myjni to zrobili mu cenę hurtową na pojedynczy produkt. I faktycznie wyszło bez kilku groszy 17,50pln.
Przepraszam za zamieszanie, ale nigdzie normalne w tej cenie się nie kupi niestety...

wysłane przez tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2017 o 17:20, Michał126 napisał:

Lub w białej nieprzezroczystej i wtedy jest barwiony na niebiesko. Prócz koloru to to samo. Niestety nie mam źródełka tych w niebieskiej już, a też mi się bardziej podoba przezroczysty. ;)

Dzisiaj rozrabiałem koncentrat Adixola z niebieskiej butelki i... koncentrat też niebieski. Zonk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2017 o 20:08, CoolBreeze napisał:

Dzisiaj rozrabiałem koncentrat Adixola z niebieskiej butelki i... koncentrat też niebieski. Zonk :)

Ja w ten sam dzień rozrobiłem z białych i jest taki jasnoniebieski, a w zeszłym roku był ciemnoniebieski. :) Teściowej podoba się zapach. Bardzo dobry produkt, który będę zawsze polecał. :)

A w Auchanie widziałem dziś płyn K2 Claren w promocji po 14,70 za 5 litrów. Zważywszy na to, że na stronie K2 piszą, że kosztuje 25,25-28,40 zł, to chyba jest tanio. Płyn uchodzi za dobry, ale go jeszcze nie testowałem, więc chyba spróbuję.

https://k2.com.pl/produkty/k2-claren-22c-5-l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StreamHD napisał:

Używałem kilka razy. Płyn jak płyn. Po prostu działa dobrze. Zastrzeżeń brak. 

@StreamHD dzięki za opinię jestem ciekawy bo cenowo przy dwóch samochodach wychodzi bardzo dobrze w porównaniu do Sonaxa, który jest  bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pit_Krk napisał:

W sklepie, w którym często robię zakupy bez promocji https://www.motochemia.pl/zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-k2-claren-22c-5l-p-3289.html

Ale między bułeczkę a kefirek się nie włoży. :D

@paperson poka - w Kauflandzie też są różne koncentraty, może to to samo (Kaufland i Lidl to jedna firma, Schwarz bodajże). Gdzie produkowane? W Czechach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.