Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Sezon się zbliża więc zadzwoniłem dziś do Organiki bo mają teraz jakieś 2 Adixole. Premium zaakceptowany przez Dekrę i zwykły bez Dekry. Różnica jest praktycznie żadna. Twierdzą że ten z akceptacją Dekry został przetestowany pod kątem reflektorów ksenonowych. Że niby nie wpływa niekorzystnie na ich szkło, cokolwiek by to nie znaczyło.

Ponoć obecnie w Selgrosie jest do nabycia 4l poniżej 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już trzeci sezon będę używał koncentratu 1z Einszett Anti Frost. Z jednego litra za 20 zł robię 4 litry płynu. I jestem mega zadowolony. Ładnie usuwa zabrudzenia i tłuszcz z szyby. Nie zostawia paskudnych zacieków na karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Strus napisał:

Sezon się zbliża więc zadzwoniłem dziś do Organiki bo mają teraz jakieś 2 Adixole. Premium zaakceptowany przez Dekrę i zwykły bez Dekry. Różnica jest praktycznie żadna. Twierdzą że ten z akceptacją Dekry został przetestowany pod kątem reflektorów ksenonowych. Że niby nie wpływa niekorzystnie na ich szkło, cokolwiek by to nie znaczyło.

To znaczy, że ten drugi po prostu nie został przetestowany? Nie sądzę, by była to jedyna różnica ;) Coś jest tą kropką nad "i", uchyl rąbka tajemnicy :D

To, że nie wpływa na szkło, to znaczy, że nie powoduje pęknięć naprężeniowych kloszy wykonanych z poliwęglanu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał126 napisał:

To znaczy, że ten drugi po prostu nie został przetestowany? Nie sądzę, by była to jedyna różnica ;) Coś jest tą kropką nad "i", uchyl rąbka tajemnicy :D

To, że nie wpływa na szkło, to znaczy, że nie powoduje pęknięć naprężeniowych kloszy wykonanych z poliwęglanu ;)

albo jest po prostu tańszy, bo partia nie ma oznaczeń homologacyjnych przez co producent nie ponosi dodatkowych kosztów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał126 napisał:

To znaczy, że ten drugi po prostu nie został przetestowany? Nie sądzę, by była to jedyna różnica ;) Coś jest tą kropką nad "i", uchyl rąbka tajemnicy :D

 

Według mnie firma jest w wygodnej sytuacji. 

Ma płyn dla tych którzy płacą za pewną jakość i ma płyn dla tych którzy gustują w tanich płynach. Zysk z obu grup klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, W1Michal napisał:

letni sonax - rewelacja, nastawiłem sie na zimowy :) 

Do tej pory jeździłem na Motulu zimowym. Dosyć przyzwoity. Wystawiony za okno przy -19'C nie zamarzł. Nie ma natarczywego zapachu. Przyzwoity cenowo. I na czarnym nie było tragedii z zaciekami.

A niedawno kupiłem Sonaxa na zimę, zobaczymy co jest wart :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzygaj napisał:

Jeszcze widzę, że w Auchan jest Borygo płyn zimowy do spryskiwaczy - jak jakość tego oceniacie? 4L po 8,99

Też się właśnie zastanawiam jak z jego jakością, bardzo dobry jest płyn do spryskiwaczy firmy Tenzi drogi bo po 30 zl za 5L no ale coś za coś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2017 o 10:22, krzygaj napisał:

Jeszcze widzę, że w Auchan jest Borygo płyn zimowy do spryskiwaczy - jak jakość tego oceniacie? 4L po 8,99

Słyszałem od gościa, który podobnie jak ja zwraca na to uwagę, że przyzwoity - ale sam nie sprawdzałem, bo jakoś nie miałem przekonania ;) Niemniej Boryszew to nie firma-krzak, więc nie sądzę, że szajs. W końcu ich płyny chłodnicze są legendarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.