Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

687597 Koncentrat Autolanda to totalne dno. 1:1 i zamarza na szybie.

Nie miałem jeszcze płynu zimowego, który po psiknięciu na szybę przy -5 i więcej nie zacząłby zamarzać. A obecnie jeżdżę na zachwalanym tutaj Sonaxie Xtreme. To dobry płyn, ale nie ma zmiłuj... jak "odparuje" to woda musi pokryć szybę cienką warstwą lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Taka ciekawostka: na BP od paru lat sprzedawany jest płyn Autolandu, oczywiście pod marką własną. W tym tygodniu sprawdzałem jaki jest ten na "moim" BP i stało jak byk - Autoland. Tymczasem Auto Świat zrobił taki propagandowy artykulik i heca - płyn produkcji PPH Parys, czyli importera Sonaxa:

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/j ... czy/1fgkdd

 

Do tego jako składnik zapachowy podany jest "Limonene", dokładnie ten co w Sonaksie. Czyżby to był ten sam płyn? :o Bo co do tego, że Sonax jest importowany z Niemiec mam wątpliwości - na letnich jest napisane "wyprodukowano na licencji", chociaż na zimowych - nie.

 

Ale żeby nie było, kupiłem sobie banieczkę Sonaxa Xtreme jakiś czas temu i póki co powiem tyle, że płynów używałem wielu, ale tak dobrego jeszcze nie. :good: Oby tak dalej. Więc w sumie byłoby to pozytywne, gdyby BP zmieniło dostawcę z dobrego Autolandu na jeszcze lepszego Sonaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref], Używałem tego nowego BP i jest ok, nie śmierdzi, dobrze myje itp., ale cena 30 złotych za 4 litry moim zdaniem jest przegięciem, no chyba, że jesteśmy w awaryjnej sytuacji lub ktoś bierze to na flotę. Co do artykuły Auto Światu :mrgreen:

 

Jeszcze 3 lata temu pisali w jednym z artykułów:

Zmowa cenowa czy przypadek? Czterolitrowy płyn do spryskiwaczy kosztuje tyle samo w każdej sieciowej stacji paliw (wyjątek to BP Prestige – jest jeszcze droższy). Nie mielibyśmy nic przeciwko takim praktykom, gdyby cena była o połowę niższa.

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/p ... liwa/7ldzv

 

Coś Panowie z AŚ szybko zdanie zmieniają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michał126[/ref], Używałem tego nowego BP i jest ok, nie śmierdzi, dobrze myje itp., ale cena 30 złotych za 4 litry moim zdaniem jest przegięciem, no chyba, że jesteśmy w awaryjnej sytuacji lub ktoś bierze to na flotę. Co do artykuły Auto Światu :mrgreen:

Osobiście nigdy nie kupiłem płynu ze stacji, ale sporo ich przelałem, bo mój ojciec bierze na firmę - kiedyś na BP, teraz na Orlenie. Zawsze były to dobre płyny. :) Ale warto moim zdaniem zauważyć, że gdyby jako ten BP rzeczywiście był sprzedawany Sonax Xtreme, to z ceną dochodzącą do 30 zł w niektórych marketach w zasadzie nie byłoby różnicy. ;) Chociaż ja kupiłem go niedawno za 17,99 i to jest spoko cena.

 

Co do artykułów - no cóż - AŚ jak żadne inne czasopismo motoryzacyjne jest jak wiatr zawieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po poradach od kilku osob tutaj kupilem Aure Nano z Biedronki (od Organiki) i jestem mega zadwolony, stosunek cena jakosc swietny i zdecydowanie wole to kupowac niz tak samo dzialajacy plyn BP za te przegiete 30 zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdzie aktualnie dostanę Sonax Xtreme w okolicach Chorzów/Katowice ? Raz widziałem w Auchan ale już od dłuższego czasu nie ma ;/

Auchan Bytom za 19 z groszami (widziałem przedwczoraj), Carrefour Plejada Bytom za 19,99 (widziałem wczoraj). Tam na pewno. W Tesco w SCC tej zimy widziałem, w AKSie też jest duży Carrefour (jak w Plejadzie), więc tam może być. :)

 

Edyta: no i w Norauto, ale tam to są złodziejskie ceny i to nie tylko płynów do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak postawic plyny na masce :D Ja zostalem przy sonaxie xtreme. Domywa super i zaciekow nie mam zadnych po nim. Wiec po co testowac na sile inne. Wosku za bardzo tez nie rusza bo na dachu ciagle kropelkuje megs #16 a tam przeciez plynu najwiecej sie dostaje. Z drzwi wosk juz zjechal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Shela. Bez rewelacji. Powiedziałbym, że jest wśród moich płynów ze średniej półki. Nowe płasnie wycieraczki Valeo (made in France).

Mówimy o tym po lewej ?

 

Porwywalem płyny biedra organika, płyn ze stacji Orlen, BP oraz sonaxa.

Druga sprawa ze płyn nawywam za 10zl za banke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tej zimy wypróbowałem 3 różne płyny do spryskiwaczy.

Claren (K2), Arctic (Bioline) oraz biedronkową Aurę.

Powiem wam szczerze, że po tym jak rewelacyjna jest piana do mycia szyb "Szyba" od Bioline-a spodziewałem się, że płyn do spryskiwczy będzie na podobnym poziomie, a jest niestety tragedia ... nie kupujcie tego jeśli dbacie o swoje bezpieczeńswo.

Stojąc na parkinku psiknąłem na szybę parę razy aby je troszkę domyć po czym ruszyłem w drogę. Cienka warstewka wody, która została na szybie po przetarciu wycieraczkami w mgnieniu oka zamarzła i na szybie zrobiło się dosłownie mleko. Nie widziałem kompletnie nic, stanąłem na środku drogi i psiknąłem po szybie odmrażaczem po czym machnąłem wycieraczkami i jakoś odpuściło. Mróz w granicach -3 stopni więc porażka totalna.

Tak wiem, że wystarczy dmuchać na szybę ciepłym powietrzem, ale pasacik w dieslu nie ma takiej "funkcji" po ruszeniu dopiero co z miejsca.

 

Claren ogólnie ok, ale wychodzi nieekonomicznie. Trzeba sporo zlać szybę aby je dobrze domyć.

Wg mnie najlepsza w działaniu była własnie biedronkowa Aura i nie miałem z nią żadnych problemów.

To jest moja obiektywna opinia i nie mówię, że biedronka ma pro produkty, ale z tych które wymieniłem powyżej ich płyn spisał się najlepiej.

W sumie to nie ich tylko u nich kupiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.