Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, ale jeżeli już tak dokładnie badamy organoleptycznie płyny to stwierdzam, że są płyny które ładniej pachną 😄 np. Adixol. Tak btw, na allegro jest Wurth zimowy. W zeszłym roku nie mogłem go namierzyć. Po bardzo dobrej opinii nt letniego odpowiednika chyba nabędę testowo drogą kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dawid60 napisał:

A ja letniego używam lidlowego koncentratu W5, nie zostawia żadnych zacieków ani przebarwień

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 

Tyle że to temat o zimowych a ten z lidla jest akurat kiepski. Zostawia na szybie jakieś tłuste kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strus napisał:

Czy w cenie 16zł / 4 litry coś lepszego niż Adixol się znajdzie na zimę ?

Autoland na promocji w Tesco (jak będzie, ale lada moment zapewne tak). Niedawno widziałem go za 19 w Auchanie, ale za 5 litrów.

W dniu 8.10.2018 o 10:21, clavikord napisał:

Zgadzam się, ale jeżeli już tak dokładnie badamy organoleptycznie płyny to stwierdzam, że są płyny które ładniej pachną 😄 np. Adixol. Tak btw, na allegro jest Wurth zimowy. W zeszłym roku nie mogłem go namierzyć. Po bardzo dobrej opinii nt letniego odpowiednika chyba nabędę testowo drogą kupna.

Idź do Biedronki i będziesz miał Wurtha w wersji ekonomicznej :mrgreen: Już o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, StreamHD napisał:

930zł

standard, jak sprzedawca na allegro ma wyczerpane zapasy to podnosi cenę (zamiast usuwać ofertę) dzięki temu ma zachowaną liczbę kupujących i nie musi stale dodawać ogłoszeń tylko sobie zmienia cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Statoilu, yyyy, Circle K, pojawił się płyn Autolandu w bardzo ciekawym opakowaniu:

hM8EI23.jpg

BiBVGss.jpg

Widocznie wzięli sobie do serca zeszłoroczne lamenty, że płyn z Organiki wali niemiłosiernie i zmienili producenta (choć na pierwszym zdjęciu przy górnej krawędzi widać fragment bańki płynu z Organiki). Warto wymienić punkty na niego, bo potrzeba ich dość mało, zwłaszcza w relacji do przyrostu jak się tankuje diesla arktycznego. Swoją drogą, płyn z Organiki (Adixol, Aura, ten z Circle K) jest równy jakościowo, ale nierówny zapachowo. Jak kupuję koncentraty, to różnią się zapachem w zależności od partii - zdarza się, że jeden podjeżdża denaturatem, a inny ładnie pachnie cytryną. Tak czy owak, jako płyn przejściowy z koncentratu - Adixol rządzi, bo bardzo tanio wychodzi.

Nadarzyła mi się też ostatnio okazja do porównania dobrej i złej Aury, bo w biedzie została ostatnia bańka złej:

UeZxNJO.jpg

Zła:

94N6G7S.jpg

Dobra:

a4z61pL.jpg

Jak widać, opakowanie mocno się różni, więc nie trzeba nawet wytężać wzroku w poszukiwaniu producenta. 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mumins napisał:

W jakiej cenie warto brać ten "dobry" biedronkowy płyn? U mnie jest bodajże po 12.99. 

Czasem przeceniają na dychę, ale ta cena jak za przyzwoity płyn i tak jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2018 o 11:40, Michał126 napisał:

Jak widać, opakowanie mocno się różni, więc nie trzeba nawet wytężać wzroku w poszukiwaniu producenta. 😉

U mnie w Biedrzeniec zawsze był Chemipak, więc brałem Adixol'a z Castoramy, aż tu nagle... ta, da, Aura od Organizmu 😁

Dzięki @Michał126 za post z dwiema różnymi Aura'mi. Bez niego przeszedł bym obok.

23 godziny temu, Michał126 napisał:

Czasem przeceniają na dychę, ale ta cena jak za przyzwoity płyn i tak jest ok.

U mnie jest cena 10.99 przy zakupie dwóch baniek. 

Przy okazji, płukał ktoś z was zbiornik do płynu? Jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to pytanie wcale nie jest takie głupie. Po letnim płynie Wurtha, który moim zdaniem jest niewypałem, to może być nieodzowne, bo skoro na bańce z rozcieńczonym płynem osiadają takie farfocle, to w zbiorniczku - też. Poza tym jak mój ojciec wlał pół litra tego koncentratu do 4-litrowego zbiorniczka, to dysze trochę słabo teraz działają. :mrgreen: Pewnie zadziałałaby jakaś lekka zasada, tylko nie wiem jaka. Odkamieniacz do ekspresów do kawy z kwasem mlekowym to raczej ryzyko. :mrgreen: A jak jest syf i złogi, to najlepiej i tak wszystko zdemontować i manualnie wypłukać.

Teraz, SylPio napisał:

U mnie nigdy nie mogłem namierzyć biedronkowej aury od organiki...
Aż do dzisiaj. Zobaczymy co ta organika pokaże względem stosowanego przeze mnie zawsze sonaxa.

Mimo wszystko - niewiele. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem w Auchan w Żorach płyn MAXMASTER, ok. 18 złotych za 5 litrów. Powiem Wam, że prysnąłem może trzy razy, a krople faktycznie uciekają. 🙂Nie jest to może coś spektakularnego, ale na autostradzie daje radę. Nawet w showcarshine.pl go mają, więc chyba jest całkiem niezły. Używał ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu wlałem płyn z Lidla. Charakteryzował się tym, że musiałem jezdzić z otwartymi szybami bo sie nie dało wytrzymać, i było czuć jeszcze następnego dnia. Wkurzyłem się i powiedziałem dość - pojechałem do dużego Auchana, gdzie cała alejka była w plynach i kazdy jeden otwierałem i wąchałem - wtedy jeszcze nie zwracałem uwagi na płyny, i brałem zawsze najtańszy. Znalazłem jedyny który ładnie pachniał i to był właśnie Maxmaster. Z tego co pamiętam pachniał takim męskim żelem pod prysznic - całkiem przyjemnie i delikatnie. Tylko dlatego go kupiłem i od tamtej zimy tylko ten kupowałem. Potem przerzuciłem się na Adixola po znalezieniu tego wątku oraz okazyjnie 1Z. Nie miałem problemów z osadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.