Skocz do zawartości

Szampony na myjniach ręcznych/samoobsługowych


Gość dydas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety okres mycia auta przed domem powoli się kończy - dni coraz zimniejsze lub deszczowe. Chcąc nie chcąc pozostaje mi mycie na myjkach ręcznych bądź samoobsługowych (mam tu na myśli te na stacjach BP). Tylko pytanie, jakich szamponów zazwyczaj się tam używa? Przykre by było zmycie świeżo nałożonego wosku przez taką głupotę :) Oczywiście na różnych myjniach mogą używać różnych szamponów, ale chodzi mi o generalną tendencję. Z kolei na stacjach BP jest jakiś mikroproszek czy mikropiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o myjnie typu karcher to wszędzie masz coś w stylu aktywnej piany, co nawet przy najmocniejszych zawodnikach typu 476 zejdzie Ci powiedzmy po 2-3 myciach. cudów nie ma, jak brud ma zejść tylko pod ciśnieniem to musi być dokoksowane chemii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dydas, jednoznacznego komentarza to sie raczej nie doczekasz.

Co myjnia to inne praktyki, jedni traktują poważnie klientów i wlewają markową chemie a inni byle by sie pieniło i ludzie kase wrzucali.

 

U mnie na Orlenie biało na czarnym pisze "Aktywna piana" i tak właśnie jest, raz sie zapomniałem (chciałem tylko spłukać wodą) i poleciała piana, wosk w tym miejscu osłabł, ale coś go tam jeszcze było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o myjnie to w zależności jaki sposób mycia jest preferowany. W zależności od mycia czy za pomocą piany, oprysku czy mycie ręczne są dobierane całkiem inne preparaty. Dla wosków nałożonych wcześniej na auto najbezpieczniejsze są szampony do mycia ręcznego.

Najmocniejsze a za razem najmniej przyjazne woskom są piany aktywne stosowane do pianownic ponieważ piane taką rozcieńczamy w zależności od rodzaju i siły działania między 1:2-10 (trzeba też zauważyć że nie każda preparat z napisem "PIANA AKTYWNA" jest pianą aktywną ponieważ w pianownicy wszystko da się spienić :) )

Mycie za pomocą oprysku jest najbardziej kożystne ze względów ekonomicznych jak i bezpieczeństwa dla wosku, rozcieńczenie takich preparatów wynosi 1:20-60 (w zalezności od produktu).

Ps.

Dobre woski najlepiej z teflonem nie zejdą z pianą nawet po kilu myciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemy sądzisz że wosk z teflonem jest fuuuj.....

 

[ Dodano: 7 Październik 2010, 13:39 ]

zapraszam na test przed siedzibą naszej firmy porównamy:

MEGUIAR'S - NXT Tech Wax 2.0 z Porzelack - Politura z teflonem

na sam początek porównam ceny 110 zł do ok 30 zł. Gwarantuje że kupisz Porzelack,a

 

[ Dodano: 7 Październik 2010, 13:41 ]

Nie sztuką jest wydać grube pieniądze na dobry kosmetyk, lecz sztuka jest kupić bardzo dobry sporo tańszy i profesjonalny nie dokupienia w supermarkecie preparat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem staroświecki, ale nie widzę lepszego zabezpieczenia na zimę lakieru jak tylko teflon Porzelacka. Żadne "ala 100 % CARNAUBA, 100% wosk syntetyczny czy 100% nanotechnologia). Używałem (testowałem) wszystkich w/w, nie będę podawał nazw i tak wiemy o których kosmetykach piszemy.

Nie przeczę na tych drogich kosmetykach sporo więcej się zarabia ale to nie o to chodzi. Chodzi o efekt końcowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: na większości stacji BP są zamontowane myjnie bezdotykowe wykorzystujące technologie mycia mikro proszkiem. Proszek ten jest bardzo agresywnym środkiem, gdyż musi zadziałać w bardzo krótkim okresie czasu. Do procesu mycia jest wykorzystywana również gorąca woda mająca na celu ułatwienie rozpuszczenia tegoż proszku. Nie wiem jak ma się goraca woda do wosku bo (jeszcze) się na tym nie znam ;) . Środki do myjni z aktywnymi pianami też bez problemu "poradzą" sobie z woskami. Niestety wszelkiego rodzaju myjnie mają za zadanie w możliwie krótkim czasie "umyć" samochód "Kowalskiego". Jestem nowym na tym forum i im więcej czytam tym lepiej dla mojego auta :good:, ale niestety na razie jestem zmuszony do korzystania z myjni "ogólnodostępnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myjni bezdotykowych samoobsługowych to polecam wyłącznie BKF (skutecznie i bezpiecznie).

Mikroposzek to połączenie mycia mechanicznego (pseudo-piaskowanie) oraz mycia chemicznego.

Użycia gorącej wody nie zauważyłem nigdy na myjniach (ciepłą owszem) ;)

Polecam też bezdotyki "z opryskiwacza" bardzo częste na parkingach podziemnych w centrach handlowych - wbrew pozorom są ok, przynajmniej te z których kiedyś korzystałem.

Oczywiście myjnia, myjni nie równa więc warto najpierw zasięgnąć opinii klientów ;)

 

Moim zdaniem bezdotyk to dobre rozwiązanie zwłaszcza zimą, kiedy na aucie jest dużo syfu - po co wcierać piach w lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w kazdej myjni z mikroproszkiem jest ciepla/goraca woda. Przyklad w lbn gdzie sa 2 myjki Ehrle (AutoSpa) w tej pod Galą faktycznie woda jest ciepla a wrecz goraca, czuje sie to jak nic myjac samochod, natomiast teoretycznie ta sama myjnia (tez sygnowana AutoSpa) pod tesco jest juz z woda zimna badz tylko delikatnie letnia. Co prawada nie probowalem sie ochlapac owa woda niemniej po myciu pod Gala mozna dotknac resztki wody zostajace na lakierze i sa ewidentnie cieple, pod tesco natomiast woda pozostajaca na lakierze jest letnia/zimna

 

Moim zdaniem to zalezy od wlasciciela danej myjki, byc moze te z mikroproszkiem w zalozeniu powinny byc z woda ciepla ale tylko w zalozeniu...zreszta tak samo jak to ze myjki bezdotykowe powinny miec odpowiednie cisnienie a ta nowa pod tesco ma mniejsze cisnienie niz u mnie w kranie w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie trzeba myc proszkiem. Stosuje proszek jak chce wykonczyc zdychajacy wosk, inaczej czyli w wiekszosci przypadkow mycie sama woda, wiadra + gabka i splukanie sama woda.

Mycie nawoskowanego auta proszkiem mija sie z celem bo i tak go nie domyjemy na tyle zeby nadawal sie do wycierania a przy okazji bardzo na tym ucierpi wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie w każdej będzie ciepła bo być może używają rożnych proszków.

Niektórzy producenci zalecają wręcz że do roztworu należy używać zimnej wody.

Proszę o przykłady producenta który zaleca stosowanie zimnej wody do proszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.