Skocz do zawartości

Pierwsze odświeżanie wnętrza


Gość D-fens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów i miłośników zadbanych aut. To mój pierwszy post w temacie, który jest dla mnie zupełnie nowy.

Poczytałem trochę lektury forum plus gazety i opinie ludzi i postanowiłem nie popełniać już błędów związanych ze stosowaniem preparatów ze stacji benzynowych w postaci spray'ów itp. Przy okazji wizyty w Stolicy odwiedziłem firmę Car-Spa na Al. Jerozolimskich - fajni ludzie chociaż trochę głupio moja Mazda wyglądała obok samochodów prawdziwych klientów :). Ale potraktowali mnie myślę, że na równi z właścicielami aut wartych 3x moja Madzia. Doradzili, pokazali co i z czym się je i zapraszali ponownie w razie wątpliwości.

Na początek swojej przygody zdecydowałem się na taki oto zestaw od Chemical Guys: Natural Shine Dressing - do plastików w środu; EZ - Creme Glaze w/ Acrylic shine II; P40-Detailer with Carnauba. Do tego ręczniki z mikrofibry, glinkę i gąbkę do nakładania wosku.

Na zewnątrz niestety nie udało mi się jeszcze auta "dotknąć" z powodu braku czasu ale efekt w środku przeszedł moje oczekiwania i dotychczasowe "doświadczenia". Po 2 latach użytkowania auta nie wiedziałem, że może tak wyglądać. Efekt podobał mi się bardziej, niż jak odbierałem moją Madzię z salonu. Do tego zapach "landrynkowy" :good: - w drodze powrotnej dziecko cały czas chciało cukierka :)

Już nie mogę doczekać się, kiedy zajmę się lakierem i felgami na których zalega warstwa asfaltu i paru innych różności. W Car-Spa powiedzieli, żebym zarezerwował na tą okoliczność kilka godzin...

 

Poniżej kilka na szybko zrobionych fotek tego co wyszło po godzinie zabawy.

http://img580.imageshack.us/g/mazdainterior024.jpg/

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że niedługo będę mógł podzielić się doświadczeniem z trwałości tego preparatu oraz fotkami z zabiegów na lakierze i felgach.

59442a6725f62_Mazdainterior024.jpg.6226fdfa597dc8e0e2efc8f534c94b0a.jpg

59442a67314a7_Mazdainterior022.jpg.fe847ee9f31dfc237cae8a8af71b2222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Też mi się podoba zwłaszcza po tak długim czasie bez żadnych upiększaczy. Zawsze miło usłyszeć, a już po pierwszej próbie zwłaszcza, że moja ocena była w miarę możliwości obiektywna. Nie ukrywam jednak, że musiałem nieco emocje ostudzić tak mi się spodobało ;-)

 

Co do tematu wosku to CS doradzali mi któryś z rodziny Chemical Guys ale nie zdecydowałem się kupić jak na razie żadnego z powodu braku czasu na zastosowanie. Podobno to co mam powinno wystarczyć na początek, aby Madzia nabrała połysku nowości a i tak z całym glinkowaniem zajmie mi to więcej czasu niż jestem w stanie na to teraz poświęcić. Mam nadzieję, że przed zimą uda mi się ich odwiedzić i coś dokupić. Najlepiej coś z serii "raz na długi czas" ;-). Trochę może mało profesjonalne to zabrzmiało ale to moje pierwsze kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

D-fens, trochę to dziwne, ponieważ Ez-Creme Glaze, to jak sama nazwa wskazuje politura,odżywi lakier ale nie nada mu żadnej ochrony. Więc wosk to podstawa, i radziłbym zakupić jak najszybciej ;)

 

Co do czasu, to akurat woskowanie z całego procesu przebiega najkrócej, więc nie ma co się bać że nam to jakoś znacząco wydłuży czas pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, powiem Ci, że teraz przeczytałem specyfikacje produktu :-) i masz rację. Mógłbyś coś poradzić z własnych doświadczeń? Zwykle jak już czegoś używałem to były to preparaty w płynie typu 2 in 1 ale na Madzi jeszcze sam niczego nie próbowałem bo strasznie delikatny ma lakier. Kilka razy byłem lokalnie na myjni gdzie chłopaki robią różne "cuda" ale nigdy nie byłem z efektu zadowolony. W sumie trudno się dziwić bo mi dzisiaj odkurzanie i plastiki zajęły ponad dwie godziny a im mycie, czyszczenie felg, woskowanie, nabłyszczanie i sprzątanie wnętrza z odżywianiem plastików zajmuje 20 minut a pracują przy tym maksymalnie 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.