Skocz do zawartości

Toyota Corolla E12 2002 brązowo-szary? metalik


PiotrWGM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przedstawiam opis oraz skromną fotorelację z walki z 8 letnią corollą, robiona była korekta i zabezpiecznie lakieru oraz kompleksowe czyszczenie wnętrza.

Fotki w plenerze będą gdy choć na dzień wyjdzie słońce i będzie można zrobić ładne zdjęcia póki co samochód stoi w garażu :-] Korekta była robiona na jakieś 70-80% wg. mnie tyle wystarczy, nie chciałem bardziej drzeć lakieru fast cutem wiedząc ,że będzie to autko do codziennego użytku i i tak prędzej czy później odwiedzi szczoty. Korektę na wszystkich elementach prócz tylnej klapy i zderzaków robiłem 2-etapowo Zielonym i niebieskim korkiem lub ssr3 i ssr1 w celu porównania, zderzaki i tylną klapę przeleciałem SSR2 na żółtym waflowym padzie 3M. Po korekcie przeleciałem maskę PB PP i umyłem samochód za pomocą piany aktywnej. Na koniec został zabezpieczony woskiem FK 1000P Hi-temp. Dodatkowo prze polerowane zostały lampy, przednie najpierw zmatowione papierem później ssr3 a tył zielonym korkiem. Wnętrze zostało wyszorowane za pomocą APC a tapicerki wyprane przy pomocy środka arexons (pryskałem chwile czekałem i odciągałem brud odkurzaczem wodnym)

Na koniec na niektóre plastiki poleciał smartdressing

 

PRZEPRASZAM ZA BRAK ZDJĘĆ PRZED ZABIEGIEM :/

 

 

 

 

UŻYTE ŚRODKI

 

Wnętrze

-APC Cyclone Nielsen (1:15)

-Smartdressing

-Płyn Arexons do prania tapicerki

-Psik Psik do szyb

-rozmaite firby pędzelki i szczotki

-ręczniki papierowe do szyb

 

 

 

Z Zewnątrz

 

MYCIE

 

-piana aktywna casto

-szampon autoland

-APC

-glinka Blit Hamber

 

KOREKTA

 

-pady 3M zielony, żółty waflowy2x, czarny waflowy

-pad no name biały twardy

-SSR1,2,3

-3M zielony i niebieski korek

-różne fibry

-papier 2000

 

ZABEZPIECZENIE

 

-PB PP (tylko maska i niezgodnie ze sztuką)

-FK 1000p (na razie 1 warstwa)

-smartdressing (na zdjęciach jeszcze nie ma)

 

SPRZĘT

 

-polerka power-up

-odkurzacz Rainbow

-lampka biurkowa :D

-myjka karcher M502

 

 

 

fa23f0a9d1cd31efm.jpg

 

41116d71473e5139m.jpg

 

6a2ba1f2300527a0m.jpg

 

b24acd64642377abm.jpg

 

855b48908e2c6fd3m.jpg

 

0c9fbdcd15902f84m.jpg

 

6dce89f73411cb5cm.jpg

 

9fb8d5103f8a632fm.jpg

 

 

01fe09abb1b1124fm.jpg

 

 

bb2153c698d6d3f4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, fajny kolorek i widać na nim super efekty, choć itak lakierek w niezłym stanie był. Brakuje jak nic czegoś na opony :).

-PB PP (tylko maska i niezgodnie ze sztuką)

?? oco chodzi z tą niezgodnością ze sztuką? nie użyłeś żadnego clinera pod wosk na reszcie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niezgodności to chodzi o to ,że po nałożeniu umyłem cały samochód pianą aktywną a chyba tak nie powinno się robić. Niestety cliner poszedł tylko na maskę i błotniki, reszty samochodu nie robiłem clinerem, poszedł tylko wosk który moim zdaniem i tak się świetnie trzyma nawet na lakierze który nie był uprzednio nawet glinkowany nie mówiąc o polerce (na drugim samochodzie właśnie testuję jego trwałość póki co miesiąc i nadal ładnie kropelkuje)

 

Co do lakieru to na zdjęciach wyszedł lepiej niż w rzeczywistości, przez 5 lat był myty na szczotach i w myjniach nie mających pojęcia o myciu :D

 

Na opony i listwy pójdzie smartdressing dziś jak kończyłem opony były jeszcze mokre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, lepszy taki jak żaden ale powiem ci że zaczyna mnie irytować za mała ilość miejsca na rzeczy inne niż samochody-wiszące rowery i poupychane skutery. Poza tym przydałoby się jedno miejsce parkingowe więcej bo aktualnie 2 samochody muszą moknąć pod chmurką :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.