Skocz do zawartości

problem z szybą w nowym aucie


luigi

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym nowym aucie mam mianowicie taki problem, że nie można domyć szyby z jakiegoś fabrycznego specyfiku.

Tworzą się na na niej zawsze pionowe zacieki (a'la firanka), po osuszeniu znikają ale wystarczy trochę wilgoci (albo chuchnąć na szybę) aby je zobaczyć ponownie.

Poza tym rano na szybie prawie zawsze osadza się rosa pomimo że inne auta mają suchuteńkie szyby :o

Żaden sposób nie usunął tego, czy można szybę potraktować jakimś mocnym nie wiem odtłuszczaczem czy płynem do usuwania smoły,wosków np. Clear Off.

Boję się bo nie chcę aby szyba się zmatowiła lub coś w tym stylu a wiem że te mocne preparaty maja takie skutki uboczne.

Smugi te wyglądają coś jak na zał. zdjęciu:

0c0f3b59224b2adbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że to nic nie daje (chyba że sam koncentrat dać),

najlepiej niech ktoś się wypowie co ma nowe auto i czy miał podobny problem.

Pomysły mi się skończyły, chyba wezmę i to maszynką przepoleruję jakąś mało-ścierną pastą np. OE Compound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglada jak slady po folii. Mam identyczne na oknach w mieszkaniu. Szyby byly zabezpieczone folia jeszcze chyba przez fabryke i za zadne skarby nie moge sie ich pozbyc, jak szyba jest sucha nic nie widac ale przy kazdym myciu i przejechaniu wilgotna szmatka mozna je bardzo latwo zauwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem cos podobnego na szybie w focusie - nie nowym albo po wymienie przedniej szyby w aso - nie chcialo zejsc ani beznyna ekstrakcyjna ani apc (nawet czystym, nierozcienczonym), pomoglo delikatbne przepolerowanie rożem polerskim - recznie na padzie filcowym.

Ten syf sie jakos zmatowil z lekka i dopiero zszedl pod wplywem apc - ale tez bez lekkiego szorowania fibra sie nie obeszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywaczem silikonowym lub benzyną ekstrakcyjną u mnie zeszło zmywaczem do powłok lakierniczych tym silikonowym. Koszt 12 zł.

Takie rzeczy powinny być w salonie zmywane przy przeglądzie przed sprzedażowym. Niektórzy polecali też aceton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ale wszelkie zmywacze działały słabo i tak trzeba było bardzo długo trzeć. Tak jak mówiłem przeleciałem maszynką DAS-6 i pastą lekkościerną i efekt jak ta lala.

Trochę czasu zeszło na wszystkie szybki ze 2 godziny ale najgorsze były kąty i krawędzie bo tam trzeba już ręcznie działać...faktycznie trochę dziwne że w salonie tego świństwa nie usunęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Również podobny problem z nową szybą lecz zabrudzenie inne, wygląda jak zaschnięte krople wody i znajdują się one na wewnętrznej stronie. Przy wymianie szyby czołowej już jakiś czas temu machnąłem ręką na to, pomyślałem, że są to zwykłe krople wody. Jak do tej pory ani płyny do szyb, glinka ani AG CGP nie dają rady tego usunąć. Szyba jest typu "solar" czyli niebieska. Jakiś pomysł czym to ruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=129943

 

W tym temacie fotka w prawdzie już nie działa ale na 99 % pamiętam ,że były to dokładnie takie same ślady jak u Ciebie i wg. autora wątku zeszło po duragloss'e nu glass.

 

EDIT: dopiero zauważyłem ,że pierwszy post z 2010 r :oops: i to właśnie jego tyczyła się moja odpowiedź. Może się komuś przyda... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: dopiero zauważyłem ,że pierwszy post z 2010 r :oops: i to właśnie jego tyczyła się moja odpowiedź. Może się komuś przyda... :roll:

 

I to jeden z powodów dlaczego nie odkopuje się takich starych wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.