Skocz do zawartości

Czyszczenie bardzo brudnych szyb


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

cholera jasna AG CPG jest mega ! , jednak nie poradził sobie z wszystkimi zaciekami , nie mogę ich niczym doczyścić jakby były wrośnięte.... jeszcze jakieś pomysły ? czy pozostaje polerowanie szyb maszynowo... , co najlepsze na karoseri na dachu mam takie same jak na szybie i nawet ocet spirytusowy z ciepłą wodą sobie nie poradził , megs uc też

 

 

nie próbowałem jeszcze Tlenka Ceru i jazdy polerskiej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

CarPro CeriGlass Polish jest bardzo wydajny i efektywny, ale nie zawsze sobie radzi z uporczywymi zabrudzeniami.

Ostatnio działaliśmy z X6, gdzie ewidentnie problem tkwił w "rozpuszczaniu" fabrycznej konserwacji. Oprócz uporczywych plamek po twardym deszczu i plam po płynie do spryskiwaczy była masa porozpuszczanych plamek konserwacji.

Podobno ta sytuacja ma miejsce w autach składanych za oceanem i transportowanych do Europy. Na okres transportu są one zdecydowanie mocniej zabezpieczane po to aby podczas transportu nie trawiła ich sól morska. Później po jakimś czasie konserwacja puszcza i miesza się z twardą wodą, czyli kamień i etc. Temat niestety trudny do rozwiązania i usunięcia, ale trochę pracy i kombinacja różnych środków jakoś załatwia sprawę.

 

Czy oprócz AG CPG i wspomnianego przeze mnie CarPro CeriGlass Polish macie jakieś inne sprawdzone środki? Oczywiście ocet też jest takim środkiem i czasem się przydaje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2car, Ja używam 1z Einszett Glaspolish 1L, nie mam porównania do innych, ale tym mi się naprawdę fajnie pracuje. No i cena miażdży takie CP CeriGlass ;)

 

Z tymże ja używam inaczej niż zaleca producent, traktuje to po prostu jak zwykły cleaner do lakieru tylko, że na szybach, po prostu staram się wypracować jak najbardziej.

 

http://www.pielegnowacauto.pl/1z-einsze ... sh-1l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu oddałem małe autko do serwisu VW Autoviva, po przeglądzie "spece" umyli auto i wystawili na słońce. Resztki chemii pod wpływem słońca wtopiły się w przednia szybę tworząc zacieki. Oczywiście debile nie byli w stanie tego wyczyścić. Próbowałem mleczka sonaxa- nic, w końcu oddałem do serwisu szyb samochodowych. Nie wiem czym czyścili, nie bardzo zeszło, trochę, za to narobili mi kolistych zarysowań. "Machnąłem ręką"... szyba 10 letnia.

Dziś postanowiłem wypróbować AG CPG , pad z mikrofibry i jazda... mało nie padłem na tej szybie, ale szczenna mi opadła... kurna ...zeszło ! Teraz się zastanawiam, a może by tak na DA, tylko na jakiego pada? bo mikrofibrowego nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, Kiedyś asystowałem przy tym jak w/w Einszett Glaspolish był wypracowywany na żółtym padzie Urbana (polishing), z tymże na rotacji.

Szyba 13 letnia (bo niby wszystkie tego samego producenta, to może nie jest po dachowaniu :P), przechodząc do meritum, niestety wyszły z tego irytujące przy jeździe po zmroku hologramy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A panowie ja mam znowu trochę inny problem, mogę szybę szorować na różne sposoby a wycieraczki mażą jak by była tłusta. Nie wiem czy to kwestia tego, że kiedyś z rozpędu na myjni przeleciałem woskiem z lancy, ale takie draństwo siadło że nie wiem co z tym robić :) Jest opcja, żeby guma wycieraczek czymś nasiąkła ? Zawsze je przecieram na stacji przy myciu szyb i teraz już nie wiem o co kaman :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam do "gumy" DG Tire Cleaner #701 jak podaje producent "Produkt przeznaczony do mycia opon. Specjalna mieszanka substancji czyszczących idealnie czyści wszelkie elementy gumowe.Zawarte substancje czyszczące penetrują, rozpuszczają i kompletnie usuwają brud. Do stosowania na opony, opony z białym paskiem, dywaniki gumowe oraz inne tworzywa wykonane z gumy." dla mnie bomba bezpieczne dla gumy i RZECZYWIŚCIE czysci ta gumę.

Gdzieś na forum wyczytałem , że to takie "APC do gumy" ale próbowałem z kilkoma APC i DG TC robi różnice :good: dressingi na gumie po DG TC trzymają się jak wściekłe :P .

 

[ Dodano: 26 Wrzesień 2013, 14:06 ]

auto glym car glass polish
ja ostatnio się zaopatrzyłem i jest :good: tylko szybki przeszły cały proces mycia - szampon ( Aktywna piana to dla mnie standard ale na szybie nie trzyma się za długo :D ), iron, jakiś środek typu Pricbort ;) , IPA coś do mycia szyb i na koniec AG CGP i wychodzi miodzio :good:

dodam że szybki tak naprawdę nie były UMYTE ze 20 lat :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na koniec AG CGP

Polecam jeszcze po strzelić ipą i solidnie wymyć szybę.

Ostatnio położyłem NW od razu na AG CGP i... zmuła,znowu zdarłem ,tylko po wymyłem szybę i zlałem ipą,potem położyłem NW i jest git :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam do "gumy" DG Tire Cleaner #701 jak podaje producent "Produkt przeznaczony do mycia opon. Specjalna mieszanka substancji czyszczących idealnie czyści wszelkie elementy gumowe.Zawarte substancje czyszczące penetrują, rozpuszczają i kompletnie usuwają brud. Do stosowania na opony, opony z białym paskiem, dywaniki gumowe oraz inne tworzywa wykonane z gumy." dla mnie bomba bezpieczne dla gumy i RZECZYWIŚCIE czysci ta gumę.

Gdzieś na forum wyczytałem , że to takie "APC do gumy" ale próbowałem z kilkoma APC i DG TC robi różnice :good: dressingi na gumie po DG TC trzymają się jak wściekłe :P .

 

[ Dodano: 26 Wrzesień 2013, 14:06 ]

auto glym car glass polish
ja ostatnio się zaopatrzyłem i jest :good: tylko szybki przeszły cały proces mycia - szampon ( Aktywna piana to dla mnie standard ale na szybie nie trzyma się za długo :D ), iron, jakiś środek typu Pricbort ;) , IPA coś do mycia szyb i na koniec AG CGP i wychodzi miodzio :good:

dodam że szybki tak naprawdę nie były UMYTE ze 20 lat :song:

 

A używałeś DG #701 na wycieraczkach? Mam ten środek tylko właśnie się martwię żeby nie był za mocny do cieniutkiej gumy z wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Nie, teraz spróbuję :) Wcześniej próbowałem piany aktywnej i apc i kiszka, w takkim razie walczę dalej. A co myślicie o wyczyszczeniu piór wycieraczek jakimś mocniejszym stężeniem apc? Nie uszkodzi gumy?

Słaby pomysł, ta guma jest pokryta specyfikami (grafit zazwyczaj), żeby lepiej się ślizgała po szkle, tylko zepsujesz pióro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.