Skocz do zawartości

Odświeżenie plastików i wnętrza


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Moderator

Widzę trochę narzekań na butelkę ADBL Interior Cleaner'a, a ktoś się już bawił samym produktem ? Jak wrażenia ?

 

Ja wczoraj wyczyściłem wnętrze mk1. Dużo roboty nie miał, ale znalazłem takie miejsca jak plastiki pod pasami, gumy na pojemniki, panele boczne, małe wnęki etc i wyraźnie brud schodził od pędzelka lub MF. Generalnie na moim brudzie spisał się wyborowo - pozostawił powierzchnie wyraźnie suchą i jałową. Nałożyłem na niego WOW'a po przetarciu wilgotną MF.

Nie jestem przekonany czy do czyszczenia szczurów się na da - chyba nie do tego został stworzony - ale do regularnego mycia - jak u mnie - spisał się bardzo dobrze.

Jak znajdzie się inny pacjent to sklecę temat - no chyba,że ktoś już coś ma i może pokazać więcej. Dajcie znać.

Pzdr.

 

2018-08-23_20.37.26.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, Grzechu23 napisał:

INTERIOR QD'a

Interior QD nie sciągał mi brudu tak jak IC. Po IC wyraźnie szedł - ale był - filtr brudu - jakby zakurzona woda. IC podchodzi już pod APC. Ale niech @ADBL mnie poprawi jeśli sie mylę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A jaką te produkty mają przewagę nad APC ? Jaki jest sens ich kupienia ?

Pytam celowo bo sam ostatnio po raz pierwszy użyłem Interior Cleanera, akurat z OH My Car i dość mocno mnie zaskoczył przyciemniając deskę prawie tak jak mój ulubiony Natural Look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Apc mają za zadanie wyczyścić daną powierzchnię pozostawiając ją jałową i matową (w zależności od rodzaju plastiku) bez jakiegokolwiek efektu przyciemnianie. Dressingi wiadomo: odżywiają, często przyciemniają, matują lub nabłyszczają. IC natomiast to taka grupa produktów pomiędzy, mająca wypośrodkowane cechy obu w/w grup. Moim zdaniem sprawdzają się one najlepiej przy zadbanym wnętrzu, na tzw. szybkie akcje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Podpinam się pod temat, żeby nie robić śmietnika gdzie indziej.

Temat pewnie prosty, jednak dla mnie nowy i nie chciałbym popełnić błędu. 

Potrzebuję środka w dużej pojemności, który będzie mi służył do odświeżania plastików w pojazdach, które przygotowuję do sprzedaży. Nie jest istotne, aby się kilkuetapowo męczyć z wnętrzem. Środek ma służyć jako jedyny (poza apc w przypadku dużego zabrudzenia). Ma być odżywione, ale nie tłuste jak boczek. 

Czy coś w pojemności 5l/10l możecie mi zaproponować? 

 

Z góry Wam dziękuję za pomoc.

 

Serdecznie pozdrawiam

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kashier kup 5l ADBL Interior WOW :-) lub lżejszy dressing i zarazem tańszy nadający się na szybkie akcje - ADBL Interior QD.

Inną sensowną propozycją w dobrej kwocie jest produkt 2w1 (cleaner&dressing), również w poj. 5l - Nielsen Finesse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być dużo i do tego ekonomicznie to dla odmiany polecę Cocpit Fix od Polchemu (swego czasu był na forum jego dystrybutor CarConcept). Delikatnie myje, pozostawia matowe wykończenie i jest ekologiczny, jak dla mnie idealny do szybkich akcji.
Na forum był test tego produktu ( nie wiem czy po usunięciu firmy z działu dystrybutorzy, wątki nadal są dostępne na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kashier napisał:

Potrzebuję środka w dużej pojemności, który będzie mi służył do odświeżania plastików w pojazdach, które przygotowuję do sprzedaży. Nie jest istotne, aby się kilkuetapowo męczyć z wnętrzem. Środek ma służyć jako jedyny (poza apc w przypadku dużego zabrudzenia). Ma być odżywione, ale nie tłuste jak boczek. 

Czy coś w pojemności 5l/10l możecie mi zaproponować?

https://sonax.katowice.pl/kokpit/210-191-sonax-preparat-do-czyszczenia-wnetrza-samochodu-10l#/11-pojemnosc-10_l

Rewelacyjny środek typowo do czyszczenia. Pozostawia naturalny wygląd plastików i odparowuje w całości nie pozostawiając plam, jak niektóre APC. Aplikuję go z butelki z atomizerem bezpośrednio na plastiki lub na pędzel, jeżeli czyszczę zakamarki. Moim zdaniem nic lepszego nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kashier napisał:

Potrzebuję środka w dużej pojemności, który będzie mi służył do odświeżania plastików w pojazdach, które przygotowuję do sprzedaży. Nie jest istotne, aby się kilkuetapowo męczyć z wnętrzem. Środek ma służyć jako jedyny (poza apc w przypadku dużego zabrudzenia). Ma być odżywione, ale nie tłuste jak boczek.

@Michał126 Koledze chyba bardziej chodzi o dressing niż środek do czyszczenia :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przepraszam Was. Pisałem posta na kolanie, między obowiązkami.

Już precyzuję:

Interesuje mnie jak największe zoptymalizowanie pracy, a więc środek 2 in 1 byłby super. Auta, jak wiecie, przyjeżdżają wysuszone jak rodzynki, Plastiki są szare i nieciekawe. Sprzedawcy chcą, aby auto było "jak nowe". Czyli plastiki czarne, odżywione, troszkę tłuste ok- ale nie tak mocno, że po przejechaniu ręką na palcach tworzą się zmarszczki 🙂 

Czy ADBL Interior WOW/ ADBL Interior QD da mi taki efekt? 

Do tej pory, w sowim prywarnym arsenale, posiadam black to the future. Możecie spróbować odnieść się do takiego środka? Może ja potrzebuje coś bliżej dressingu, ale nie mam za dużo wiedzy i źle to nazywam? 

Jednocześnie proszę o szybką informację- gdzie robicie takie zakupy? Polecacie jakiś sklep? Do tej pory korzystałem z showcarshine, ale nie czuje się przywiązany 🙂

Z góry Wam dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kashier napisał:

Interesuje mnie jak największe zoptymalizowanie pracy, a więc środek 2 in 1 byłby super.

Ja polecę Koch Refresh Cockpit Care. Nie jest "śmiesznie tani", ale jest skuteczny - o ile nie czyścimy "szczura". Na większe zabrudzenia - wg mnie - nie ma skutecznego podejścia innego, jak czyszczenie osobno i dressing osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Jaki dressing w dobrej cenie do używania na szczurach?
Zamiast podbijać lepiej zajrzyj do działu testy i wybierz apc i dresing które będą Ci odpowiadać efektem działania i ceną . Nie ma jednego idealnego środka, za to są tematy które dużo o nich mówią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.