Skocz do zawartości

Odświeżenie plastików i wnętrza


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Planuję w mojej Megance odświeżyć plastiki wewnątrz samochodu - całe wnętrze jest brudne i wymaga sporej pielęgnacji. Czytam już trochę to forum i po przeczytaniu myślę o:

 

1.Płyn do plastików

*Meguiar`s Natural Shine Protectant

 

2.Mikrofibra do czyszczenia plastików

*Meguiar`s Ultimate Wipe

 

3.Płyn do tapicerki

*Nielsen Nap Low Foam

 

4.Mycie szyb

*Meguiar`s NXT Generation Glass Cleaner

 

5.Mikrofibra do szyb

*Smartwax - 45x76 cm

 

Wiem, że nie wszystko z podanych kosmetyków pasuje do tego działu ale ogólnie chodzi mi o wyczyszczenie wnętrza :)

 

Mam nadzieję, że pomożecie - zależy mi na dobrych i skutecznych środkach bo naprawdę jest co sprzątać :P

 

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nałożeniem dressingu na plastiki warto było by je najpierw umyć, a więc jakieś APC by było wskazane. Ogólnie polecam poczytać forum bo na każde zadane przez Ciebie pytanie w tym wątku znajdziesz odpowiedź. Życzę miłej lektury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nałożeniem dressingu na plastiki warto było by je najpierw umyć, a więc jakieś APC by było wskazane. Ogólnie polecam poczytać forum bo na każde zadane przez Ciebie pytanie w tym wątku znajdziesz odpowiedź. Życzę miłej lektury ;)

 

Forum już czytam od jakiegoś czasu. Te kosmetyki przeszły właśnie selekcję w mojej głowie po przeczytaniu wielu opinii na forum ;) Mógłbyś mi powiedzieć co to APC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum już czytam od jakiegoś czasu

Widać niezbyt dokładnie :-]

"APC - All Purpose Cleaner (uniwersalny środek do mycia)" -tutaj znajdziesz słowniczek pojęć. APC możesz dostać różnych firm, poprzeglądaj dostępne sklepy detailingowe w internecie, na pewno znajdziesz coś dla siebie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum już czytam od jakiegoś czasu

Widać niezbyt dokładnie :-]

"APC - All Purpose Cleaner (uniwersalny środek do mycia)" -tutaj znajdziesz słowniczek pojęć. APC możesz dostać różnych firm, poprzeglądaj dostępne sklepy detailingowe w internecie, na pewno znajdziesz coś dla siebie :good:

 

Dzięki dzięki.

 

A jaki środek możesz polecić z tych APC? I co powiesz na te które umieściłem wcześniej - dadzą radę z dość zabrudzonym wnętrzem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej kwestii Ci nie pomogę bo nie miałem styczności z tymi produktami, ale myślę że megs do plastików będzie ok. Podobnie APC jeśli kupisz dobrej firmy to też będzie dobre, byle byś dobrał odpowiednie rozcieńczenie zależnie od potrzeb, możesz wybrać APC megsa, koledzy na forum sobie chwalą.

Przypominam to forum to kopalnia wiedzy i zapewniam Cię, że znajdziesz tu odpowiedź na większość Twoich pytań, wystarczy trochę poszukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe wnętrze jest brudne i wymaga sporej pielęgnacji

Jeśli tak jest w rzeczywistości to APC będzie tu niezbędne. Używając samego Natural Shine zużyjesz go dużo więcej niż trzeba tylko po to żeby usunąć brud. Na upartego zamiast APC - tylko do wyczyszczenia tworzyw - można użyć mocno rozcieńczonego szamponu lub płynu do szyb ale ... ja preferuję APC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twardych plastików 9takich w Meganie) można użyć obojętnie jakiego detergentu. Ja używałem kiedyś środka do mycia felg i tworzywa były pięknie wymyte i nic się z nimi nie stało. Następnie dressing. czy to będzie megsowy ,czy jakiś inny nie ma znaczenia. byleby nie błyszczący bo w Meganie robi się straszny odpust. Smartdressing bardzo ładnie się prezentuje.

Co do tapicerki... Należałoby wyprać ekstrakcyjne. Jeśli nie dysponujesz odkurzaczem,zleć to komuś( ale z fachową wiedza i umiejętnościami) . Koszt ok 150-200zl ale efekt niepowyrównywalnie lepszy niż wbijanie brudu szmatką...

Szyby... Zwykły płyn do mycia szyb wystarczy. Może coś do przepolerowania(dokładnego oczyszczenia) szyb (Autoglym Car glass polish).po takich zabiegach dopiero wnętrze będzie czyste i pachnące.

I proszę,trzymaj się z dala od plaka...

Niedawno robiłem Megane Coupe,szkoda ze nie pstrykałem fotek...ale była zasyfiona dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC będzie na pewno :) Planuję kupno:

 

*Nielsen Cyclone APC 1l

*Meguiar`s Natural Shine Protectant

 

Co do tapicerki to stawiam na Nielsena Nap Low Foam. Powiedzcie mi tylko jaką szczotkę do tapicerki kupić? :o

 

Marco - Plaka oczywiście nie tykam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tapicerki to stawiam na Nielsena Nap Low Foam. Powiedzcie mi tylko jaką szczotkę do tapicerki kupić? :o

piszesz ze masz mocno pobrudzone wnetrze -wiec sie zastanawiam jak chcesz doprac tapicerke?nawet jak uzyjesz chemi i szczotki to syf wejdzie w gąbke i po jakims czasie z powrotem bedziesz miał go na tapicerce-no chyba ze posiadasz jakis odkurzacz pioracy lub przynajmiej do odkurzania na sucho-mokro to wtedy inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tapicerki to stawiam na Nielsena Nap Low Foam. Powiedzcie mi tylko jaką szczotkę do tapicerki kupić? :o

piszesz ze masz mocno pobrudzone wnetrze -wiec sie zastanawiam jak chcesz doprac tapicerke?nawet jak uzyjesz chemi i szczotki to syf wejdzie w gąbke i po jakims czasie z powrotem bedziesz miał go na tapicerce-no chyba ze posiadasz jakis odkurzacz pioracy lub przynajmiej do odkurzania na sucho-mokro to wtedy inna bajka

 

No właśnie nie posiadam odkurzacza piorącego :thumbdown: Będę musiał poprosić kogoś o pomoc w tym temacie bo po części wystąpił ten problem o którym napisałeś - fotel pasażera jako tako doprałem ale kierowcy wydaje mi się, że jest jeszcze bardziej brudny niż był :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej,

odzywam sie tu bo tez mam renault (u mnie laguna 1 z 1995)

i tez chce zrobic solidnie wnetrze - cel: ma byc jak fabryka...

 

pytania sa nastepujace, prosba ogromna o komentarz:

 

1. do czyszczenia wnetrza - sugerujecie demontaz siedzen, wszelkich plastikow ktore da sie wymontowac, boczki itd zdjac i umyc to np w domu, w wannie? czy nie pajacowac... i zostawic w aucie?

 

2. czy do umycia plastikow moge wykorzystac po prostu plyn do mycia naczyn - ludwik czy tez sugerujecie ze ten plyn nic nie da i jedynym wlasciwym roziwazaniem jest APC (dowolnej firmy - mysle o nielsen bo najtanszy)

 

3. czy sufit nalezy umyc odkurzaczem pioracym czy w inny sposob

 

4. pranie dywanow i siedzen (tapicerka) zlece w myjni - tam gdzie maja odkurzacz pioracy.. pytanie do was, co musze sprawdzic tzn co ta myjnia powinna miec (bo odkurzacz pioracy to mozna w kerfurze za 300zl kupic i szpanowac) w sensie sprzet i kosmetyki (nie chce zaplacic za cos co z gory skazane jest na porazke...

 

5. po umyciu tworzyw co jest obowiazkowe do nalozenia

 

6. jaka jest wlasciwa kolejnosc prac - czy najpierw sufit potem plastiki potem dywany, czy odwrotnie?

 

uwaga! chce osiagnac efekt fabryki, ale nie jestem jeszcze maniakiem auto-detailingu i na pierwszy raz chce zrobic minimum ale takie minimum ktore da efekt. Wiec prosba o porade co jest obowiazkowe do zrobienia (etapy) a co jest juz raczej wyzsza szkola jazdy/dla laika - fanaberia...

 

z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie pajacować

2. Pranie wnętrza -najlepiej zlecić to komuś kto się tym zajmuje. Jedyna dobra metoda to pranie ekstrakcyjne. W Renault można podsufitkę wyprać ekstrakcyjnie(nie odklei się).Jednak bezpieczniej jest oczyścić ją metoda szamponowania- i to możesz wykonać we własnym zakresie. Chyba samo się nasuwa ze podsufitka musi być pierwsza-nie lejemy wodą po wypranych wcześniej fotelach(coś tam zawsze skapnie)...

3.Mycie wszelkich tworzyw za pomocą chemii-najlepiej APC. Nałożenie na nie dressingu.

Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pranie ekstrakcyjne to pranie za pomocą odkurzacza piorącego. Ekstrakcja-wyciąganie brudu.

Ten FAQ powinien Ci rozjaśnić...Zajrzałeś tam??

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=628

Czy będziesz zadawał jeszcze 25 pytań?? Na tym forum naprawdę jest wszystko opisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie,

 

dajcie juz spokoj mlodzianowi... na nie jednym forum bywam, i wierzcie uzywam szukajki zanim zapytam ale... sami wpiszcie w szukaj wyraz ekstrakcja lub ekstrakcyjnie, lub pranie ekstrakcyjne i ... nic nie znajdzie...

 

tak czy owak thx... i biore sie za czytanie FAQ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat, swego czasu "zepsułem" kilka plastików jakimś badziewiem, tzn. tam gdzie mocniej "chciałem usunąć rysy" zrobiły się jasne odbarwienia. Poszukuję środka, który zatuszuje te przebarwienia, bo na całkowite usunięcie tego nie liczę.

Przebijając się przez zasoby forum trafiłem na środek VALETPro DIONYSUS TRIM GLITZ. Czy rzeczywiście ten środek może u mnie pomóc? Wyczytałem, że utrzymuje się nawet kilka miesięcy. Chyba, że jest jakaś ciut tańsza alternatywa? :) Z góry dzięki za sugestie.

 

ps.

Jak znajdę więcej czasu i kogoś z opalarką to spróbuję i tego sposobu, może się uda całkiem usunąć przebarwienia i rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VP Dionysus Trim Glitz to środek do plastików zewnętrznych - masz test na forum, ja potwierdzam jego wyniki - nie utrzymuje się dłużej niż miesiąc (zależy od warunków atmosferycznych)

 

jak chcesz coś bardziej wytrzymałego, to CarPro DLUX lub GTechniq C4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VP Dionysus Trim Glitz to środek do plastików zewnętrznych - masz test na forum, ja potwierdzam jego wyniki - nie utrzymuje się dłużej niż miesiąc (zależy od warunków atmosferycznych)

 

jak chcesz coś bardziej wytrzymałego, to CarPro DLUX lub GTechniq C4

 

Aaaa.. coś mi się ubzdurało, że to do wewnętrznych (bo takie potrzebuje).

Zaraz zerknę na te co poleciłeś, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiedzcie mi jak dobrze nałożyć Nielsen Finez na element umyty wcześniej APC żeby był dobry efekt.

Ja to zrobiłem tak i nie wiem czy dobrze, umyłem APC boczek w drzwiach i po wyschnięciu spryskałem Nielsenem i wytarłem do sucha mikrofibrą.

 

[ Dodano: 4 Październik 2012, 20:42 ]

Czy nałożenie jednej warstwy wystarczy czy może 2 nałozyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Nielsen Finesse ma również właściwości czyszczące, Psikacz z niego jest kiepski i najczęściej za mocno daje. Ja używam na aplikator bawełniany i nim wycieram. Po pewnym czasie przecieram MF ale nie zawsze.

czy jedna czy dwie warstwy to już musisz zobaczyć czy jest równomiernie. nałożony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.